جذاب ترین تله کابین های روز دنیا

تله کابین یک وسیله بالابر و جا به جا کننده برای رفتن به مناطق مرتفع نظیر تپه ها و کوهستان های مختلف می باشد و می توان با بهره گیری از آنان به چشم ندازهای خارق العاده ای در طول مسیر تله کابین ها دست پیدا کرد. این دستگاه های کاملا ایمن و بالا رونده، شاید از سرعت ناچیز و بسیار پایینی برخوردار باشند ما قطعا در کل دنیا به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری بشمار می روند که کشور ما نیز تعدادی از آن ها را دارا می باشد اما نامی از این تله کابین ها دسته کم در این مطلب گنجانده نشده است! پس برای آشنایی بیشتر با شماری از جذاب ترین تله کابین های روز دنیا با مجله گردشگری سِدره در ادامه این مطلب همراه باشید. 

تله کابین تیانمن شان - چین

عکسی از تله کابین تیانمن شان

تیانمن شان طولانی ترین و بلند ترین تله کابین حال حاضر جهان است که از آن برای دستیابی به کوهستان دروازه بهشت که از ارتفاعی 1520 متری برخوردار است، استفاده می شود. این تله کابین از آخرین دستاوردهای ایمنی و فنی چینی ها بهره مند می باشد و شما می توانید با خیالی آسوده سوار آن شوید. ناگفته نماند که برای رفتن به سمت قله کوهستان نامبرده شده، شما می توانید هم از تله کابین تیانمن شان استفاه نمایید و هم از 999 پله ای که برای این منظور در دل این کوهستان تعبیه شده است. لازم به ذکر است تله کابین تیانمن شان نیز تا خودِ قله شما را بالا نمی برد و نهایتا شما را تا بلندی 1279 متری از سطح زمین بالا خواهد برد و بقیه راه را خودتان بایستی طی نمایید.

تله کابین پلن پراز - فرانسه

عکسی از تله کابین پلن پراز

برای سوار شدن به تله کابین پلن پراز ابتدا بایستی خود را تا ارتفاع 1999 متری برسانید و سپس با نخستین ایستگاه این تراموای هوایی رو به رو شوید. توجه داشته باشید آخرین مقصد تله کابین پلن پراز در ارتفاع 2525 متری از سطح زمین قرار گرفته است و مسافران این تله کابین فرانسوی در طول مسیر خود با جاذبه های چشم نوازی همچون: ایستگاه پاراگلایدر، دریاچه کورنو، کوه مون بلان (بلندترین کوه از رشته کوه آلپ) و طبیعتی بکر و دست نخورده مواجه خواهند شد. بد نیست بدانید که در آخرین ایستگاه این بالابر دوست داشتنی، یک رستوران به اسم Le Parnoramique نیز قرار گرفته است تا حسابی از بودن در چنین نقطه مرتفعی از خاک کشور فرانسه، لذت ببرید.

تله کابین ماساده - فلسطین

عکسی از تله کابین ماساده

تله کابین ماساده یکی از بالابرنده های نسبتا کم ارتفاع و پست می باشد که نخستین ایستگاه سواری آن در ارتفاع 33 متری پایین تر از سطح دریا و آخرین ایستگاه آن نیز در ارتفاع 33 متری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. بازدید کنندگان و مسافران این تله کابین فلسطینی می توانند در طول مسیر آن از جاذبه های گردشگری همچون: قلعه باستانی، بیابان Judean و دریای مرده دیدن نمایند و لحظات خوشی را برای خود و همراهانشان ایجاد نمایند.

تله کابین گریندل والد - سوئیس

عکسی از تله کابین گریندل والد

این تله کابین دارای خطوط کابلی به طول 6071 متر در میان رشته کوه های آلپ است که به همین خاطر به عنوان سومین تله کابین طولانی کل دنیا محسوب می شود. تله کابین گریندل والد در روستای به همین نام در پایتخت سوئیس؛ یعنی شهر برن قرار گرفته است و قادر است شما را تا ارتفاع 2343 متری بالا برده و بر روی کوه منلیشن پیاده نماید تا از آنجا بسته به میل خود یا به اسکی کردن بپرازید و یا به گشت و گذاری دلچسب در میان طبیعتی موجود در این نقطه مرتفع از کشور سوئیس!

تله کابین ریو دوژانیرو - برزیل

عکسی از تله کابین ریو دوژانیرو

همانطور که می دانید، ریو دوژانیرو دومین شهر بزرگ کشور برزیل است و دارای تله کابین فوق العاده جذاب و دیدنی نیز می باشد! ویژگی خاص و منحصر به فرد تله کابین ریو دوژانیرو ساختار تمام شیشه ای کابین های آن است که سبب می شود از همان ابتدا و در حالتی که هنوز مسافرانش لذت ارتفاع گرفتن از سطح زمین را تجربه نکرده اند، حسابی به وجد بیایند. گردشگران و مسافران سوار بر این تله کابین برزیلی می توانند از آن بالا به نماهای جذابی از سطح شهر ریو دوژانیرو و همچنین مجسمه عیسی مقدس که بر روی کوه Corcovado قرار گرفته است، دست پیدا نمایند.

تله کابین گونگ پینگ - هنگ کنگ

عکسی از تله کابین گونگ پینگ

این تله کابین یا همان تراموای هوایی با داشتن 5.7 کیلومتر خطوط کابلی یکی از طولانی ترین تله کابین های حال حاضر روز دنیا بشمار می رود و قادر است در هر ساعت نزدیک به 3500 مسافر را سوار و پیاده نماید. جالب است بدانید این تله کابین هنگ کنگی از دو کابین معمولی و کریستالی برخوردار می باشد که کف کابین کریستالی از شیشه ساخته شده است تا مسافران بتوانند به نماهای بهتر و جذاب تری که در زیر پاهایشان در حال گذر هستند، دست پیدا نمایند. لازم به ذکر است شما حتی در بدترین شرایط آب و هوایی هنگ کنگ نیز می توانید بدون کوچکترین نگرانی سوار تله کابین گونگ پینگ شوید؛ زیرا این تله کابین مطابق با تمامی اصول و ساختار ایمنی در ابعاد جهانی ساخته و پرداخته شده است.

تله کابین جنتینگ - مالزی

عکسی از تله کابین تنجینگ

بی تردید یکی از سریع ترین تله کابین های حال حاضر جهان، تله کابین جنتینگ می باشد که قادر است ظرف مدت زمان 15 دقیقه ای مسافتی نظیر 3.38 کیلومتر را طی نماید. این تراموای هوای در فاصله مکانی 51 کیلومتری از پایتتخت کشور مالزی؛ یعنی شهر کوالالامپور قرار گرفته است و ظرفیت آن نیز 2000 نفر در ساعت می باشد. ناگفته نماند شما با تله کابین تنجینگ می توانید به منطقه تنجینگ که سراسر دارای فروشگاه و اماکن توریستی و تفریحی می باشد، دست پیدا کنید.

تله کابین کوهستان تِیبل - آفریقای جنوبی

عکسی از تله کابین کوهستان تیبل

کوهستان تِیبل یکی از جاذبه های طبیعی موجود در شهر کیپ تاون (Cape Town) است که این شهر نیز یکی از 3 پایتخت کشور آفریقای جنوبی تلقی می شود. بر روی این کوهستان یک تله کابین دیدنی و جذاب احاث شده است که قادر است شما را در ارتفاع 302 متری سوار کرده و سپس در نقله بلند دیگری با میزان ارتفاع 1067 متری پیاده نماید. طبق گزارشات بدست آمده بطور سالیانه نزدیک به 800 هزار نفر از این تله کابین آفریقایی بازدید کرده و سوار آن می شوند و به همین خاطر، تله کابین کوهستان تِیبل یکی از جاذبه های گردشگری مهم در صنعت توریسم کل قاره آفریقا بحساب می آید. لازم به ذکر است قسمت کف کابین های این تراموای هوایی، از خاصیت چرخشی جهت ایجاد دیدنی 360 درجه ای برای مسافران خود برخوردار است!

تله کابین گرنوبل - فرانسه

عکسی از تله کابین گرنوبل

گرنوبل یا بابلز نام یکی از شلوغ ترین تله کابین های دنیا در کشور فرانسه می باشد که بطور میانگین ،سالانه مورد استفاده 600 هزار نفر قرار می گیرد. گردشگران داخلی و خارجی فرانسه می توانند با بهره گیری از این بالابر خود را به قلعه باستانی موجود در منطقه باستیل برسانند و همزمان با بازدید از آن، متوجه چشم اندازی خیره کننده که در مقابل دیدگانشان نیز قرار گرفته است، بشوند.

تله کابین پالم اسپرینگ - آمریکا

عکسی از تله کابین پالم اسپرینگ

و اما آخرین تله کابین یا تراموای هوایی که در این مطلب از مجله گردشگر سِدره قصد پرداختن به آن را کرده ایم، بالابر موجود در منطقه پالم اسپرینگ از ایالت کالیفرنیا واقع در آمریکا می باشد که از کابین های چرخشی جهت ارائه دیدی 360 درجه ای به مسافران خود برخوردار است. این تله کابین در سال 1963 میلادی ساخته شده است و شما می توانید با سوار شدن به آن از جاذبه های طبیعی جذابی نظیر: کوه های سانتا رزا و سنت جاسینتو در کنار دره چینو بازدید بعمل آورید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...