عجایبی در مورد مثلث برمودا

مثلث برمودا نام منطقه ای است آبی که تاکنون گزارشات زیادی مبنی بر وقوع حوادثی هولناک و غیر مترقبه از آن منتشر شده است و عده زیادی از مردم جهان لقب مثلث شیطان را بر روی آن قرار داده اند. داستان ها و افسانه های تخیلی و غیر قابل باوری تاکنون در خصوص مثلث برمودا که تنها به شکل و شمایل یک منطقه 3 ضلعی در بخش غربی اقیانوس اطلس شمالی واقع شده به گوش رسیده است و از این رو ما بر آن شدیم تا در این مطلب از مجله گردشگری سِدره در خصوص این جاذبه گردشگری فوق العاده جذاب و بی همتا در جهان، برایتان صحبت کنیم و در حد امکان از عجایب مربوط به این مکان آبیِ قاتل پرده برداری کنیم.

پیشنهاد مطالعه: رم پایتخت جاذبه های باستانی

عجایبی در خصوص مثلث برمودا - Bermuda Triangle

عکسی از مثلث شیطان

1)‌ با توجه به نوشته های قابل استناد تاریخی می توان اینگونه عنوان کرد اولین کسی که متوجه منطقه ای به اسم مثلث برمودا در اقیانوس اطلس شمالی شد، کسی نبود جز کریستف کلمب که در نوشته های مربوط به زمان خود از تمامی وقایع وحشتناک و هولناکی که در این نقطه آبی از دریاهای جهان اتفاق افتاده بود، اسمی به میان آورده بود و حتی لحظه سقوط شهاب سنگی به داخل مثلث برمودا را نیز در نوشته های خود درج کرده بود.

2) بهترین اثر قابل درک و البته تحسین برانگیزی که در خصوص مثلث برمودا تاکنون خلق شده است، نمایشنامه طوفان به قلم شکسپیر است که می توان با مطالعه آن به اندازه قابل توجهی به اوضاع عجیب و غریب حاکم در منطقه برمودا اشراف پیدا کرد!

3) نکته بسیار عجیبی که در خصوص مثلث شیطان یا همان مثلث برمودا از سوی خلبانان پروازهایی که مجبور به گذر از روی این منطقه آبی بوده اند، مطرح شده است؛ این می باشد که تقریبا تمامی آنان عنوان کرده اند که در بخشی از پرواز خود که بعدا مشخص شد دقیقا در آن زمان واحد، در حال پرواز از روی مثلث برمودا بوده اند تمامی ساعت های کابین خلبانی از کار افتاده است و گویی که آنان در جهان دیگری و بدون هیچ گونه بُعد زمانی در وضعیتِ حرکت به جلو قرار داشته اند. 

4) اولین حادثه بزرگی که سبب تعجب همگان در خصوص منطقه آبی برمودا شد، در سال 1918 میلادی اتفاق افتاد و آن ناپدید شدن ابدی یک ناوگان بزرگ دریانوری به اسم یو اس اس سایکلوپ (USS Cyclops) بود که تحت پرچم ایالت متحده به حرکت خود در آب های آزاد می پرداخت و در یک روز، آن هم بدون اینکه تقاضای کمک و یا کسب مختصات جدیدی برای پیدا کردن مسیر خود نماید، از روی تمامی رادارهای دریایی برای همیشه ناپدید شد و هیچ وقت دیگر نیز لاشه کشتی مورد نظر، کشف نشد! بعدها با گذر زمان رئیس جمهور وقت ایالات متحده در خصوص این واقعه عنوان کرد که تنها خدا و دریا می دانند که چه بلایی بر سر 300 خدمه مجرب و این کشتی نیروی دریایی ما آمده است.

5) بعد از واقعه سال 1918 میلادی، حادثه هولناک و مشابه دیگری اینبار در همان روز و همان ماه منتها در سال 1941 میلادی رخ داد و طی آن دو کشتی غیر نظامی ایالات متحده برای همیشه با رسیدن به منطقه آبی برمودا از روی رادارها محو شدند و هیچگاه به مقصد مشخص خود نرسیدند.

6) در سال 1945 میلادی گروهی از محققان و البته امدادگران تصمیم گرفتن برای یکبار تا همیشه راز مخوف موجود در مثلث برمودا را کشف کنند و به همین خاطر در یک عمل کاملا شجاعانه در قالب یک هلیکوپتر نجات راهی منطقه مذکور شدند و اتفاقی که برای سایر وسایل هوایی و دریایی موجود در برمودا افتاده بود نیز برای آنان رخ داد و به شکل کاملا ناگهانی از روی رادار هوایی برای همیشه محو شدند و هیچوقت اجساد و یا لاشه هلیکوپتر آنان کشف نشد و گویی که از همان نقطه (برمودا) راهی کره دیگری در کهکشان شده باشند!

7) در طی سال 1955 میلادی یک اتفاق عجیب دیگر در منطقه ملقب به مثلث شیطان رخ داد که آن بیرون آمدن صحیح و سالم یک کشتی بادبانی از سه طوفان حادث شده در همین نقطه آبی بود که سبب خوشحالی همگان شد؛ منتها این خوشحالی زیاد به طول نی انجامید و خیلی زود کارشناسان و افراد مربوطه متوجه شدند با اینکه کشتی کاملا در امان باقی مانده است اما هیچ اثری از مسافران آن نیست.

8) جالب است بدانید نام مثلث برمودا توسط شخصی به نام وینسنت گادیس در سال 1964 میلادی بر روی این منطقه گذاشته شد و از آن موقع به بعد، داستان نویسان و خیال پردازان ژانر وحشت با استفاده از همین نام شروع به نوشتن و خلق آثار پر فروشی برای خود کردند و مدام حرف از وجود هیولای آبی در مثلث برمودا، وجود جاذبه برعکس زمین در این نقطه و همچنین حضور آدم فضایی ها که سبب ناپدید شدن کشتی های عبوری از این منطقه آبی شده بودند، می کردند. لازم به ذکر است که در حال حاضر و با گذشت این همه سال و پیشرفت تکنولوژی و غیره، هنوز هم هیچ کدام از دانشمندان و محققان دنیا نتوانسته اند دلیل بروز اتفاقات و حوادث عجیب و غریبی که در مثلث برمودا رخ می دهد را کشف نمایند!

9) مثلث برمودا نام یک منطقه آبی میان سه نقطه برمودا، پورتوریکو و میامی (شهری در ایالت فلوریدا) بشمار می آید.

عکسی از مثلث برمودا

10) بد نیست بدانید گروه های مختلفی از تیم های تحقیقاتی کشورهای گوناگون به نتایج قابل توجهی در خصوص علت حوادث بوجود آمده در مثلث برمودا دست پیدا کردند که آن وجود طوفان گرمسیری در کنار تغییرات شدید جوی در آب این نقطه از اقیانوس اطلس شمالی می باشد که البته این ادعای نه چندان قابل استناد نیز از سوی گادر ساحلی ایالات متحده آمریکا بارها و بارها تایید شده است تا خط بطلانی بر شایعات مطرح شده پیرامون این منطقه آبی از جهان باشد.

11) از دیگر موضوعات عجیبی که اتفاقا با استقبال و مانور زیاد تعدادی از رسانه های مطرح جهانی بر روی آن نیز همراه بود، اعلام وجود سفینه ای فضایی در زیر آب جهت شکار کشتی ها و هواپیماها و بالگردهایی بود که از مثلث برمودا عبور می کرده اند.

12) با توجه به آمار وقوع حوادثی اعجاب انگیز و غیر قابل پیگیری در منطقه ای به اسم مثلث برمودا اما نام این منطقه آبی در فهرست خطرناک ترین اماکن و مسیرهای آبی موجود در جهان که توسط صندوق جهانی طبیعت در سال 2013 میلادی گرداوری و منتشر شده است، قرار نگرفت!

13) نکته کاملا جالب توجه در خصوص مثلث پرحاشیه برمودا این است که گارد ساحلی ایالات متحده آمریکا طی یک بیانیه کاملا صریح عنوان کرده است که تعداد کشتی ها و قایق های ناپدید شده در منطقه آبی برمودا به نسبت تعداد ناوگان های دریایی که از این نقطه عبور می کنند، بسیار کم و ناچیز می باشد و از این رو؛ دیگر لازم نیست در خصوص مثلث برمودا بیش از این دفت شود.

14) مورد آخری که بایستی به آن اشاره نماییم این است که بطور متوسط در هر سال نزدیک به 20 کشتی و چهار فروند هواپیما در منطقه آبی مثلث برمودا کاملا ناپدید و مفقود می شوند که بسیاری از آن ها بسته به شرایط و اقتضای زمانه به هیچ عنوان رسانه ای نمی شوند! لازم به ذکر است این آمار متشکل از ناوگان های نظامی و غیر نظامی رد شده از این نقطه آبی مرموز در دنیا است.

در ادامه بخوانید: پیمودن مسیرهای آبی جذاب با کشتی های کروز

نظری داده نشده


نظری بگذارید...