بهترین غذاهای اردن کدامند؟

اردن یکی از کشورهای کمتر شناخته شده در قاره آسیا است که نه خیلی در منازعات سیاسی در منطقه فعال است و نه خیلی به دنبال کسب نام و شهرت در جهان می باشد. به کشور اردن باید احترام زیادی گذاشت؛ زیرا به دور از هرگونه حاشیه ای در حال رشد و ترقی در تمامی عرصه های مربوط به رفاه بیشتر مردم خود می باشد. در اردن شما می توانید با جاذبه های گردشگری و همچنین مکان های باستانی متعددی مواجعه شوید، در مناطق خشک و بی آب این کشور به بیابان گردی مشغول شوید و در یکی از نوستالژی ترین هتل های آن شب خود را صبح کنید. اما در کنار همه این ها یادتان باشد در اردن طیف بسیار زیادی از غذاهای خوشمزه و لذیذ نیز وجود دارد که اصلا معرف اردنی ها به کل دنیا همین غذای خاص و بخصوص آنان است که در ظروفی ویژه طبخ و سرو می شود. در ادامه با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از بهترین غذاهای اردن آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه: بهترین و خوشمزه ترین غذاهای بلژیک

فلافل | Falafel

عکسی از فلافل

شاید باورش کمی سخت باشد اما فلافل یکی از محبوب ترین و در عین حال خوشمزه ترین غذاهایی است که بی اغراق در تمامی شهرها و روستای اردن می توانید با آن مواجه شوید. اردنی ها برای تهیه فلافل در کنار نخود از مقداری نخود فرنگی نیز استفاده می کنند و سپس برای میل کردن آن ها را بصورت ساندویچ در نان های مخصوص به خود قرار داده و با گذاشتن در مخلفات در ساندویچ مورد نظرشان، یک وعده غذای رویایی را سرو می کنند. اگر روزی به اردن سفر کردید و به دنبال نوش جان کردن بهترین فلافل های اردنی بودید، پیشنهاد می کنیم سری به رستوران محلی هاشم در پایتخت اردن؛ یعنی شهر اَمان بزنید که از بهترین نوع فلافل ها استفاده می کند. البته این رستوران در پخت دیگر غذاهای سنتی اردن نیز از تبحر خاصی برخوردار است و همین سطح حرفه ای از آن نیز سبب شده که خاندان سلطنتی اردن گهگاهی مهمان آن بشوند.

هوموس | Hummus

عکسی از هوموس

هوموس یکی از غذای فوق العاده نام آشنا در دنیا است که می توان از شرقی ترین نقطه آسیا تا غربی ترین نقطه قاره آمریکا با آن روبرو شد و موفق به چشیدن طعم های مختلفی از این غذای محبوب شد. منتهای مراتب هوموس های موجود در اردن با همه جای دنیا متمایز هستند و از مزه ای جادویی برخوردار می باشند. اردنی ها هوموس را از نوع خیلی چرب آن درست می کنند و اصلا اسم این غذا را در فرهنگ خورد و خوراکی خود، هوموس چرب می نامند و برای تهیه آن نخودهای یخ زده را بصورت پوره درآورده و سپس با ترکیب کردن مقداری نان خشک به داخل آن و بعد از اضافه کردن مواد قندی و مقداری هم روغن زیتون، یک غذای استثنایی را برای مهمانان خود فراهم می کنند.

شاورما | Shawarma

عکسی از شاورما

کم لطفی است اگر در خصوص بهترین غذاهای کشور اردن صحبت کنیم و هیچ اشاره ای به شاورما یا همان کباب ترکی معروف این سرزمین نکنیم! شاورما در اصل یک غذای وارد شده به فرهنگ غذایی اردنی ها می باشد که از زمان حکومت عثمانی ها در جهان، بسیار مورد توجه مردم کشورهای مختلف قرار گرفته و تا به امروز نیز بی اغراق باید بپذیریم یکی از مشهورترین غذاهای کبابی دنیا بحساب می آید. کباب ترکی در اردن هیچ فرق خاصی با کباب ترکی های دیگر کشورهای جهان ندارد جز اینکه آن را شاورما خطاب می کنند و در نان های مخصوص اردنی نیز این غذای گوشتی را سرو می کنند. از نکات مهم در خصوص این غذا این است که شما می توانید آن را به راحتی و در کمترین زمان ممکنه پیدا کرده و مقداری از آن را نوش جان کنید؛ زیرا شاورما یکی از رایج ترین غذاهای اردن نیز بحساب می آید.

مقلوبه | Maqluba

عکسی از مقلوبه

از دیگر غذاهای مطرح اردنی که اتفاقا از اصالت نسبت زیادی در مقایسه با دیگر غذاهای این کشور آسیایی برخوردار است، مقلوبه می باشد که از ترکیب کردن موادی همچون: برنج، گوشت، سبزیجات و همچنین سیب زمینی تهیه می شود. درست کردن مقلوبه به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و تنها یک آشپز حرفه ای می تواند در اردن چنین غذایی را طبخ کند. ظاهر این غذا بایستی همچون یک کیک برنج باشد که دور تا دور آن را برنج فرا گرفته و بخش های داخلی آن را نیز گوشت پوشش داده است. لازم به ذکر است بسته به سلیقه آشپز می توان در این غذا از میوه جات نیز استفاده کرد.

زارب | Zaarb

عکسی از زارب

اگر به دنبال غذایی هستید که هم سنتی باشد و هم در مراحل پخت و سرو آن از روش های قدیمی و اصیلِ اردنی استفاده شود، توصیه می کنیم زارب را امتحان کنید که هم یک غذای گوشتی است و از این بابت باب میل اغلب شما گردشگران خواهد بود و هم سبب آشنایی بیشتر شما با فرهنگ خورد و خوراک اردن می شود. برای تهیه این غذا، آشپزان اردنی ابتدا یک گودال حفر می کنند و در آن آتشی درست می کنند. سپس موادی نظیر: گوشت، سبزیجات و همچنین دیگر ادویه ها را در داخل ظرفی مخصوص ریخته و آن را بر روی حرارت مستقیم آتش در داخل گودال قرار می دهند و روی آن را با یک سینی بزرگ از ماسه و زغال های داغ می پوشانند تا مواد به خوبی پخته شود. فراموش نکنید که از مهمترین آداب خوردن این غذا این است است که با دست راست خود لقمه را گرفته و سپس با گذاشتن دست چپ در زیر آن، غذایتان را میل کنید.

منسف | Mansaf

عکسی از منسف

پرچم دار فرهنگ غذایی قدیمی و کاملا غنی اردن، منسف است که همچون اغلب غذاهای این دیار از نوع غذاهای گوشتی است و اغلب از گوشت بره و یا شتر تهیه می شود. منسف در حقیقت آبگوشت اردنی ها است با این تفاوت که می توان در کنار آن از مقداری برنج نیز استفاده کرد و حتی در صورت لزوم از ماست یا کشک هم برای طعم دار کردن آن بهره ها گرفت. جالب است اگر بدانید این غذا در دیگر کشورهای مختلف جهان نیز از طرفداران پرشماری برخوردار است و کمتر کسی از طعم و مزه آن خوشش نمی آید!

در ادامه بخوانید: سنگاپور و دیدنی های آن

نظری داده نشده


نظری بگذارید...