بهترین جاذبه های گردشگری شهر سئول | مکان های تفریحی سیاحتی شهر سئول کره

سئول پایتخت رسمی کره جنوبی و بزرگترین شهر جمهوری کره است. به لحاظ بزرگی شهر سئول، کلان شهر به حساب می آید و از دو منطقه کلان شهر اینجون و گیونگی تشکیل شده است. شهر سئول معیتی 10 میلیون نفری دارد. اگر از طرفداران شرق آسیا هستید و دوست دارید تا این مناطق را دیدن کنید سئول می تواند یک گزینه مناسب برای بازدید باشد. 

سئول شهری بین مدرنیته و سنت است. این شهر زیبا آرایشی مدرنیته به خود داشته و از سویی سنت های خود را نیز توانسته است حفظ نماید. متروی شهر سئول سالانه بیش از 200 میلیون نفر را جابجا می کند که رقم فوق العاده ای به حساب می آید و از نظر رتبه سومین شبکه متروی جهان را به اندازه وسعت دارا می باشد. همانطور که ممکن است بدانید شهر سئول در شال غربی شبه جزیره کره قرار دارد.
ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد که معنی لغوی سئول Seoul چیست. سئول به معنای شهر پایتخت است. سئول تنها پایتخت کره جنوبی به شما نمی آید بلکه یکی از مراکز مهم تجاری، تولیدی و فرهنگی کره جنوبی است. اگر می خواهید به شهر سئول از کره جنوبی سفر کنید پیش از آن باید مناطق تفریحی و جاذبه های توریستی شهر را بدانید تا بتوانید در زمان سفر به شهر سئول از آن جا ها دیدن کنید.
تقابل سنت و مدرنیته در شهر سئول باعث شده است که به صورت سالیانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا از این شهر دیدن کنند. وجود قصرهای سلطنتی، معابد بودایی و بناهای تاریخی دیگر شهر سئول را از نظر تاریخی بسیار مشهور و معروف نموده است. در ادامه به طور مفصل به مکان های گردشگری شهر سئول و جاذبه های توریستی شهر سئول و مراکز خرید سئول و نامسان سئول می پردازیم.


قصر جیونگ بوک گونگ سئول کره جنوبی Gyeongbokgung Palace


قصر جیونگ بوک گونگ یکی از بزرگترین و برجسته ترین قصر از مجموعه قصرهای شهر سئول است. این قصر در سال 1395 قبل از میلاد توسط پادشاهی به نام تائجو ساخته شده است. تمام شکوهت این بنا به این قصر باز نمی گردد و قصر جیونگ بوک گونگ بیش از 300 ساختمان دارد که موزه ملی مردم شناسی، موزه ملی قصر کره از این مجموعه ساختمان ها هستند. اگر علاقه مند به تاریخ هستید و یا حتی دوست دارید در مورد مردم این منطقه در سال های دور بیشتر بدانید قصر جیونگ بوک گونگ یکی از مکان هایی است که باید از آن دیدن کنید.

برج اِن N سئول کره جنوبی N Seoul Tower


یکی ازساختمان های مدرن مره جنوبی برج اِن N سئول است که ارتفاع آن 237 متر بوده و از آن بالا به طور کامل می توان شهر سئول را تماشا نمود. به دلیل گردشی و توریستی بودن این مکان ها، بازدید از برج برای عموم باز بوده و در آن نمایشگاه های مختلفی ایجاد می شود. همچنین در بالاترین قسمت برج فروشگاه سوغاتی، رستوران غذاهای درج یک و کافه و رصدخانه دیجیتالی وجود دارد که فضای این برج را برای گردشگران مطلوب و جذاب تر نموده است. اگر می خواهید همزمان هم خرید بکنید و هم غذا بخورید و از یک مکان توریستی دیدن کنید می توانید برج اِن N سئول را به عنوان مقصد خود قرار دهید.

پارک لوته ورد سئول کره جنوبی Lotte world Park

یکی از جاذبه های گردشگری اصلی که می تواند برای توریست هایی که خانوادگی به سئول رفته اند جذاب و دیدنی باشد پارک لوته ورد است. پارک لوته ورد یک پارک تفریحی است که در آن انواع وسایل سرگرمی وجود دارد و تمامی سنین در این پارک به نوعی سرگرم می شوند و با سواری هیجان انگیز، فیلم و پاتیناژ ، قدم زدن های عاشقانه و نمایش های لیزری می توانید سرگرم شوید. وجود یک موزه مردم شناسی با اثرهای هنری با قدمت 5000 ساله برای افرادی که اهل هنر هستند. برخلاف برج N پارک لوته ورد سئول ورودی داشته و بر اساس میزان زمانیکه در آنجا سیر می کنید متفاوت است. اگر روز از این پارک دیدن کنید می توانید از خدمات رایگان بیشماری نیز لذت ببرید.

بازار میونگ دانگ سئول کره جنوبی Myeongdong Market

حال به مکانی می رسیم که آقایان از آن فراری بوده و خانم ها عاشق آن هستند و آن هم خرید کردن است. بازار میونگ دانگ محلی برای گردشگران و خرید است. بازار میونگ دانگ یکی از گزینه های اولیه و اصلی برای خرید توریست هاست، زیرا با داشتن تعداد مراکز خرید فراوان، رستوران، کافه ها و فروشنده های دوره گرد می توانید تقریبا تمامی نیازهای خرید خود را برطرف نمایید. در بازار میونگ دانگ که یکی از مهمترین مکان های گردشگری و خرید سئول به شمار می رود هزاران قلم جنس از پوشاک و لوازم آرایشی گرفته تا لوازم جانبی، جواهرات و کفش برای گردشگران وجود دارد.

قصر چانگ دئوک گانگ سئول کره جنوبی Chang Deok Gung Palac

یکی از مشهورترین قصرهای سئول که در سال 1997 نام آن توسط یونسکو به ثبت رسیده است قصر چانگ دئوک گانگ است. قصر چانگ دئوک گانگ در میان مابقی قصرهای باقی مانده از دوران سلطنت تمیزتر بوده و سالم تر مانده است.

معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی Bongeunsa Temple

یکی از معابد بودایی مشهور که قدمتی 1200 ساله دارد معبد بونگ اونسا است. این معبد از سال های گذشته به عنوان پایگاهی برای فعالیت های سنتی بودایی وجود داشته و به ترویج این دین می پرداخته است. فضای سبز انبوهی این معبد زیبا را فرا گرفته است و احکام دین بودا بر روی دیواره های این معبد کنده کاری شده است. محیط معبد بونگ اونسا بسیار آرام و ساکت بوده و توریست ها و گردشگران به راحتی می توانند از این مکان بازیدید نموده و با راهبان دیدار کنند و مراسم های صبحگاهی و نوشیدن چای شرکت کنند.

موزه یادبود جنگ کره جنوبی War Memotial Of Korea

اما بالاخره می رسیم به تاریخ هر کشوری که بخشی از آن را دفاع در مقابل ظالم تشکیل داده است. موزه جنگ کره یکی از مکان های دیدنی در کره جنوبی است که نشان دهنده حوادث و یادگاری های تاریخی مختلف در مورد این جتگ بین 1950 تا 1953 می باشد.

معبد جونگ میو سئول کره جنوبی Jongmyo Shrine

یکی از زیارت گاه های اصلی شهر سئول که به مراسم یادبود را در طول سلسله جوسئون اختصاص داشته است، معبد جونگ میو است. معبد جونگ میو در فهرست جهانی یونکو به ثبت رسیده است و پر از تاریخ پادشاهان و ملکه های سابق سلسله جوسئون می باشد. یکی از مهمترین مواردی که در معبد جونگ میو برگزار می شود فستیوال میراث فرهنگی است.

بازار دانگ دائه مون سئول کره جنوبی Dongdaemun Market

بزرگترین بازار خرده فروشی در سئول بازار دانگ دائه مون بوده که در آن بی بلیغ 30000 فروشگاه و 500 هزار تولیدی پارچه و جواهر و احناس چرمی و اسباب و بازی و هزاران نوع کالای دیگر را وجود دارد و می توانید هر نوع جنسی که می خواهید در آن پیدا کنید. اگر با خانواده از سئول دیدن می کنید بازار دانگ دائه مون می تواند مکانی مناسب برای خرید و دیدن باشد.

روستای باک چون هانوک سئول کره جنوبی Bukchon Hnaok

روستای باک چون هانوک سئول کره جنوبی مکانی بسیار عالی برای گردشگرانی است که در فرهنگ سنتی کره غرق شده اند زیرا که در اینجا صدها نوع هانوک یا خانه قدیمی کره ای وجود دارد که از زمان سلسله ی جوسئون باقی مانده اند. این روستا به زیباترین ناحیه تاریخی سئول معروف است که در آن تعداد زیادی از این هانوک های سنتی مسکونی به عنوان مراکز فرهنگی، مهمانخانه، رستوران و چایخانه مورد استفاده قرار گرفته اند. ورود به این روستای زیبا رایگان است اما اگر می خواهید از موزه ی Gahoe، موزه قلاب دوزی هان سانگ سو و موزه ی هنر کره دیدن کنید می بایست بلیط تهیه نمایید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...