بازدید از جاذبه های گردشگری عجیب بانکوک

بانکوک پایتخت و پر جمهیت ترین شهر موجود در کشور تایلند است که به لحاظ آمار ورود و خروج جمعیت توریستی به آن می توان با اطمینان هرچه تمام تر گفت که این شهر یکی از 10 مقصد توریستی و گردشگری جذاب در بین تمامی شهرهای پیشرفته و قدیمی جهان بحساب می آید. در بانکوک شما می توانید 24 ساعته خود را سرگرم بازدید از جاذبه های طبیعی و گردشگری همچون معابد و همچنین استفاده از امکانات تفریحی و بازارهای فوق العاده مهم موجود در شهر پایتخت نشینان تایلندی نمایید. البته در این بین هستند جاذبه های گردشگری خاطره ساز و جذابی که تاکنون از دید توریست ها و مسافران این شهر در امان باقی مانده است و در یک کلام، کمتر شناخته شده قلمداد می شوند که ما در این مطلب از مجله گردشگری سدره قصد پرداختن به تعدادی از همین جاذبه ها و سرگرمی های عجیب را برایتان کرده ایم.

پیشنهاد مطالعه:  دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان

موی تای - Muay Thai

عکسی از موی تای

موی تای نام یک ورزش رزمی و ترکیبی از چند رشته مختلف می باشد که در سراسر تایلند به اجرا گذاشته می شود و با توجه به محبوبیت عجیب و غریب این رشته ورزشی در بین مردم تایلند از گذشته تا کنون، سخن گزافی نیست اگر بگوییم که موی تای در حد یک ورزش ملی برای تایلندی ها از ارج و قُرب بسیار بالایی برخوردار است. امروزه مسابقات موی تای به سبک و سیاق بسیار خاص و جذابی برگزار می شود و می توان گفت بصورت تدریجی در حال تبدیل شدن به یک جاذبه مهم گردشگری و توریستی در شهر بانکوک می باشد. دوستان و گردشگران عزیز سفر کرده به پایتخت تایلند توجه داشته باشید که مسابقات موی تای در سطوح مختلفی برگزار می شود که می توانید در هر موقع از سفر خود به این نقطه از آنان بازدید بعمل آورید اما یادتان باشد که اصولا ناب ترین مسابقات موی تای را تنها می توان در بانکوک مشاهده نمود و برای حضور در محل برگزاری مسابقات نیز می توانید از طریق تورهای داخلی کشور تایلند اقدام نمایید.

قایق گردی در کانال های آبی

عکسی از قایق گردی در کانال های آبی

استفاده از قایق در شهری همچون بانکوک سبب می شود تا گردشگران و توریست های عزیز کمی بیشتر با حال و هوای گشت و گذار در آبی ترین شهر دنیا؛ یعنی شهر ونیز مواجه شوند! واقعیت این است که در بانکوک راه های باریک یا بهتر است بگوییم کانال های آبی متعددی ایجاد شده است که شما می توانید با استفاده از یک قایق معمولی وارد این مسیرهای آبی چشم نواز شوید و خود را توسط این راه های آبی به مناطق تاریخی و قدمتی شهر بانکوک برسانید و از لذت قایق گردی در پایتخت کشور تایلند نیز حسابی بهره مند شوید.

بازار رد فای - Rod Fai

عکسی از بازار رد فای

یکی دیگر از جاذبه های عجیب و البته کمتر پرداخته شده به آن در شهر بانکوک، بازاری است خیابانی به نام رد فای که در انبار قطارهای این شهر بصورت شبانه برپا می شود و می توان با حضور در آن با کلی اجناس قدیمی و حتی عتیقه جات بسیار نفیسی رو به رو شد. شایان به ذکر است بازار رد فای از محبوبیت بسیار بالایی نزد پایتخت نشینان تایلندی برخوردار است و می توان بعد از گشت و گذاری دلچسب در آن، خود را به یکی از رستوران ها و اغذیه فروشی های اطراف این بازار رسانده و با خوردن یک وعده غذای اصیل و سنتی، خستگی گردش را از تن و جسمتان خارج نمایید.

موزه ملی

عکسی از موزه ملی

از جمله جاذبه های مهمی که می توان گفت با توجه به حجم بالای ورود توریست و گردشگر به شهر بانکوک خیلی با استقابل زیادی از سوی عموم این جماعت غیر تایلندی مواجه نشده است، موزه ملی تایلند است که درست در مرکز شهر بانکوک واقع شده است. در این موزه به اندازه ای جذابیت و لذت نهفته شده است که شما می توانید ساعت های متمادی بسیاری را در آن سپری نمایید. البته ناگفته نماند با توجه به اینکه با بازدید از این موزه می توان به بخش اعظیم و و درصد مهمی از تاریخچه و فرهنگ غنی سرزمین تایلند در دنیا رو به رو شد اما می توان در کنار آن کمی با سنت دیگر کشورهای آسیایی نظیر چین، مالزی و غیره نیز مواجه شد. لازم به ذکر است که در موزه ملی شهر بانکوک تعدادی راهنما در بخش های مختلف قرار گرفته است که می توانند با توجه به تسلط عالی خود بر زبان انگلیسی، در بدست آوردن اطلاعاتی مغتنم از این موزه حسابی به کارتان بیایند. ساختمان موزه مربوط به قرن هجدهم میلادی است.

مدیتیشن در معبد

عکسی از مدیتیشن در معبد

یکی از اعمالی که قطعا تا کنون درخصوص آن اطلاعات کمی در اینترنت و دنیای مجازی منتشر شده است، استفاده از کلاس های مدیتیشن یا همان آرامش ذهنی در معابد مختلف کشور تایلند می باشد که بد نیست در سفر خود به شهرهای مختلف این کشور از جمله پایتخت آن؛ یعنی شهر بانکوک حتما حتما از این جاذبه کاملا مفید و فوق العاده گردشگر پسند نیز بهره گیری نمایید. دوستان و گردشگران عزیز توجه داشته باشید که در سراسر تایلند معبدهای بودایی با تاریخچه های متفاوتی به چشم می خورند که در بستر بسیاری از همین اماکن مذهبی و دیدنی می توان با کلاس های آموزش مدیتیشن نیز مواجه شد و با حضور در این کلاس ها که برای افراد غیر بومی تایلند نیز میسر شده است، حسابی از دستاوردهای موجود در سفر به یکی از مقاصد گردشگری برجسته در جهان (بانکوک) دست پیدا کرد.

موزه پزشکی

عکسی از موزه پزشکی

از دیگر جاذبه های عجیب اما کاملا مهم شهر بانکوک که به جرات می توان گفت کمتر توریست و گردشگری در سفر خود به این شهر با آن آشنایی دارد، موزه پزشکی تایلند است که البته بازدید از آن می تواند برای طیف وسیعی از گردشگران اقصی نقاط دنیا کمی با آزردگی خاطر همراه باشد چرا که بخش های نه چندان چشم نوازی در آن قرار گرفته شده است! در موزه پزشکی شما کلا با 3 بخش کاملا تفکیک شده از هم مواجه خواهید شد که عبارتند از: بخش مربوط به کالبد شناسی با هدف شناسایی اسکلت و اندام های داخلی بدن انسان ها، بخش مربوط به پاتولوژی یا همان آسیب شناسی که مختص به نوزادان از بین رفته به دلیل داشتن مشکلات ژنتیکی خاص می باشد و بخش سوم نیز اختصاص پیدا کرده است که پزشکی قانونی و در آن اجسادِ افراد کشته شده بر اثر قتل و یا تصادفات مختلف قرار گرفته است.

بازی فرار از اتاق

عکسی از فرار از اتاق

فرار از اتاق نام یک بازی اسرارآمیز و معمایی است که انصافا از هیجان بسیار بالایی برخوردار می باشد. این بازی با اینکه در چندین ساله گذشته در کشورهای زیادی به انجام رسیده است، اما کیفیت و سبک و سیاق آن در شهر بانکوک کاملا متفاوت با دیگر نقاط دنیا بحساب می آید. روش خارج شدن از این بازی با حس پیروزی به این صورت است که در هر اتاق یک معما و یا یک شئ بخصوص به انتظار کشف شدن از سوی شما می باشند و با پیدا کردن و حل کردن معماهای قرار گرفته در هر اتاق، جواز حضور در اتاق بعدی که به اصطلاح همان مرحله بعدی بازی تلقی می شود، برایتان صادر می گردد. گردشگران و مسافران عزیز توجه داشته باشند که شرکت در بازی فرار از اتاق هم به صورت انفرادی میسر می باشد و هم به صورت گروهی که قطعا با این توصیفات می توان نام این بازی را در فهرست جاذبه های تفریحیِ خانوادگی شهر بانکوک نیز درج کرد.

در ادامه بخوانید: شناختی نسبی از کوه های آتشفشانی ایران

نظری داده نشده


نظری بگذارید...