واتیکان | کوچک اما دیدنی

واتیکان (Vatican) نام کوچکترین و در عین حال کم جمعیت ترین کشور مستقل دنیا است که درست در بخش شمال غربی پایتخت کشور ایتالیا؛ یعنی شهر جذاب و دیدنی رم و بروی تپه ای به همین نام قرار گرفته است. در واتیکان شما می توانید با جاذبه های گردشگری فوق العاده جذاب و دیدنی همچون بزرگترین کلیسای مسیحیت در کل دنیا روبرو شوید و از نزدیک با محل اقامت پاپ (رهبر کاتولیک های جهان) و همچنین دیگر فاکتورهای مهم مذهبی در آیین مسیحیت آشنا شوید. جالب است اگر بدانید از مرکز شهر رم تا کوچکترین کشور خودمختار دنیا؛ یعنی واتیکان تنها 20 دقیقه زمان لازم است و شما می توانید ظرف مدت زمان واقعا ناچیزی خود را در میان جذابیت های این نقطه از دنیا غرق کنید! در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را بیش از پیش با کشوری کوچک اما دیدنی به نام واتیکان آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  بازدید از جاذبه های گردشگری عجیب بانکوک

کلیسای سن پیترو | St. Peter's Basilica

عکسی از کلیسای سن پیترو

سن پیترو یا سن پیتر نام یکی از بزرگترین کلیساهای کاتولیک در دنیا است که می تواند نقطه شروع خوبی برای گشت و گذارهای تفریحی شما در کشور واتیکان به عنوان یک گردشگر مشتاق بحساب آید. این کلیسا توسط شاهکار هنری برخی از هنرمندان سرشناس دنیا نظیر: میکل آنژ، رافائل و همچنین دوناتو برامانته تزئین و دیزاین شده است و در آن یک تندیس بزرگ به نام سن پیترو واقع دشه است که معمولا از سوی بازدید کنندگان و حاضران در محیط این کلیسا بوسیده می شود. ناگفته نماند زیربنای کلیسای سن پیترو نزدیک به 200 هزار مترمربع می باشد.

مجموعه باغ های واتیکان | Gardens of Vatican City

عکسی از مجموعه باغ های واتیکان

واتیکان شهر کوچکی در دل پایتخت ایتالیا؛ یعنی رم است که بی اغراق باید بگوییم تمام بخش غربی آن تعلق به باغ های تحت تملک پاپ قرار گرفته است. البته در مجموعه باغ های واتیکان شما می توانید با ساختمان های مهم دولتی این کشور نیز مواجه شوید و از تماشای کلی مناظر طبیعی و شگفت انگیز حسابی به وجد بیایید. ناگفته نماند علاقه مندان به بازدید از موزه واتیکان می توانند به چشم انداز مناسبی از کل سطح باغ های این کشور کوچک اروپایی دست پیدا نمایند.

کلیسای سیستین | Sistine Chapel

عکسی از کلیسای سیستین

از دیگر اماکن دیدنی و مقدس موجود در واتیکان باید به کلیسای سیستین اشاره کنیم که درست در کاخ اقامتی پاپ قرار گرفته و یکی از معروف ترین کلیساهای مسیحیت در کل دنیا بحساب می آید. عمده شهرت این کلیسا به دلیل وجود نقاشی های ترسیم شده بر روی سقف آن است که از جمله آن بایستی به نقاشی آفرینش انسان توسط هنرمند چیره دست جهانی؛ یعنی میکل آنژ اشاره نمود. از دیگر فاکتورهای جذابی که می توان در بازدید از این مکان مذهبی با آن مواجه شد، معماری و ساختار داخلی این کلیسا می باشد که درست مطابق اصول ساخ و ساز عصر رنسانس در قاره اروپا می باشد.

موزه واتیکان | Vatican Museums

عکسی از موزه واتیکان

اگر با هدف آشنایی با تاریخچه و فرهنگ اهالی واتیکان به این کشور کوچک جهانی سفر کرده اید، توصیه می کنیم حتما سری هم به موزه واتیکان بزنید که از طولی حدودا 9 مایلی برخوردار است و طبق تخمین زده شده اگر یک گردشگر بخواهد از تمام بخش های جذاب موجود در این مکان بازدید بعمل آورد و تنها برای تماشای هر یک از قطعات هنری و دیدنی موجود در این موزه یک دقیقه وقت صرف کند؛ به چیزی نزدیک به 4 ساعت تمام برای تماشای تمامی جذابیت های نهفته شده در موزه واتیکان نیاز پیدا خواهد کرد. از قلم نیافتد که این موزه مربوط به سده شانزدهم میلادی است.

میدان سن پیترو | Saint Peter's Square

عکسی از میدان سن پیترو

اصلی ترین و مهمترین میدان واتیکان و همچنین یکی از برجسته ترین نقاط اجتماعی در کل قاره اروپا، میدانی است به نام سن پیترو یا همان سن پیتر که درست مقابل کلیسای سن پیترو واقع شده است و روزانه صدها نفر از آن بازدید بعمل می آورند. در وسط این میدان یک تندیس مرتفع نصب شده است که در اصل به عنوان یک ساعت آفتابی برای مردم واتیکان عمل می کند و دور تا دور آن نیز با موزائیک های مدوری دیزاین شده است تا همگی با حضور خود در این میدان از ساعت دقیق روز نیز اطلاع حاصل نمایند.

کتابخانه واتیکان | Vatican Library

عکسی از کتابخانه واتیکان

به عنوان مقصد آخری که در این شماره از جهانگردی مجله معتبر سدره در کشور کوچک و مستقل واتیکان می خواهیم به شما مخاطبان عزیز معرفی کنیم، کتابخانه واتیکان است که یکی از قدیمی ترین و در عین حال کامل ترین کتابخانه های دنیا می باشد که می توان در آن با چیزی بالغ بر یک میلیون کتاب با زمینه های موضوعی مختلف مواجه شد. جالب است اگر بدانید کتابخانه واتیکان در کاخ اصلی این کشور واقع شده و از قفسه هایی به طول 42 کیلومتر نیز برخوردار می باشد.

در ادامه بخوانید: بهترین مقاصد توریستی در کشور دانمارک

نظری داده نشده


نظری بگذارید...