پیمودن مسیرهای آبی جذاب با کشتی های کروز

از دیرباز تاکنون همیشه مرکب های مختلفی برای حمل و نقل و مسافرت مردم وجود داشته است و دارد. در روزگاران قدیم مسافران و علاقه مندان به گشت و گذار در اقصی نقاط این کره خاکی با اسب و شتر و بعدها با گذر زمان و دستیابی بشر به تکنولوژی و فناوری با خودرو، قطار، کشتی و در آخرین سال های وارد شدن به تمدن امروزی نیز از هواپیما برای جا به جایی خود استفاده می کرده اند. شاید برایتان جالب باشد بدانید اصیل ترین وسیله جا به جایی از همان زمان هایی که حتی خط نیز اختراع نشده بود، کشتی ها بوده اند که با ورق خوردن برگ های مختلفی از تاریخ بشری و روی کار آمدن هواپیماها و سرعت باورنکردی آنان در رساندن مردم به مقصدهای مختلف بر روی کره زمین، به تدریج از ماهیت اصلی خود؛ یعنی جا به جایی مسافران بین مقاصد مختلف تجاری و توریستی مورد نظر آن ها فاصله گرفتند و تقریبا تا سال های متمادی زیادی خطوط کشتی رانی مختلف جهان تنها شاهد پهلو گرفتن یکی پس از دیگری کشتی های خود بودند!

تا اینکه سرانجام روی خوش روزگار به سهامداران بزرگ خطوط گوناگون کشتی رانی دنیا لبخند زد و آنان توانستند با اضافه کردن امکانات مختلف رفاهی و تفریحی نظیر: استخر آبگرم و آب سرد، کازینو، سالن های سینمایی و بدنسازی، کتابخانه، کافه رستوران های متنوع با منوهای فوق العاده خوشمزه ای از غذاهای بین المللی و غیره به کشتی های کروز خود که خاص ترین وسایل دریانوردی جهت مسافربری در این نوع از سفر می باشند، گوی سبقت را از خطوط مسافربری هوایی در سرتاسر جهان برُبایند و مجددا خود را به عنوان اصلی ترین حلقه غیر قابل انکار در زنجیره اقتصاد صنعت توریسم دنیا معرف همگان کنند. پس اگر شما نیز از جمله عاشقان این قبیل کشتی های مسافربری جهت سیر و سیاحت میان مسیرهای آبی این هستی لایه تناهی هستید، در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید تا با تعدادی از کشتی های کروز سرشناس دنیا آشنایی پیدا نمایید.

پیشنهاد مطالعه: جاذبه های گردشگری شهر نیویورک

کشتی اکتشافی National Geograph

عکسی از National Geograph

عکسی از National Geograph

شاید وافعا کمتر توریست و گردشگری را بتوان در دنیا پیدا کرد که بخواهد در زمان تعطیلی و فراغت خود از مشغله های روزگار، سری به نقاط سردسیر جهان نظیر بزرگترین ایالت آمریکا یعنی آلاسکا بزند! آلاسکا همیشه یکی از سردترین نقاط موجود بر روی کره زمین بوده است و تاکنون بارها شنیده شده است که دمای هوا در روزهای سرد و زمستانی آن تا منفی 60 و حتی پایین تر از این عدد نیز رسیده است؛ ایالت آلاسکا به دلایل زیادی مورد توجه گردشگران و توریست های مختلف دنیا قرار گرفته است که از مهمترین این ادله می توان به وجود حیات وحش این منطقه و طبیعت دست نخورده آن اشاره کرد. برای رفتن به سوی آلاسکا راه های متعددی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که شاید با اختلاف، سفر با کشتی اکتشافی نشنال جئوگراف به این نقطه از ایالات متحده آمریکا عجیب ترین حس ممکنه را در طول این برایتان به همراه داشته باشد.

کشتی کروز Pride of America

عکسی از Pride of America

عکسی از Pride of America

اگر شما نیز از آن دسته گردشگران و توریست هایی هستید که بهشت هاوایی را به هیچ مقصد دیدنی و جذاب دیگری از این کره خاکی ترجیح نمی دهید، توصیه می کنیم برای دوچندان شدن لذت انجام این سفر حتما از کشتی مسافربری Pride of America بهره گیری نمایید تا وقتی به حوالی آب های کاملا زلال و شفاف هاوایی می رسید، به اندازه کافی از تفریحات آبی موجود در این کشتی کروز لذت برده باشید که دیگر در مجمع الجزایر هوایی تنها به فکر گشت و گذارهای ساحلی و داخل جزیره ای بپردازید.

کشتی کروز Carnival Miracle

عکسی از Carnival Miracle

عکسی از Carnival Miracle

اگر دلتان برای انجام یک سفر ماجراجویانه آن هم از ایالات متحده آمریکا تا کشور مکزیک تنگ شده است، پیشنهاد می کنیم حتما خود را به برنامه های مسافرتی کشتی کروز Carnival Miracle برسانید که معمولا از بندر لس آنجلس سفر خود را آغاز و به سوی مناطقی همانند کابو سن لوکاس (Cabo san Lucas)، پوئرتو والرتا (Puerto vallarta) و مکزیکن ریورا (Mexican Riviera) حرکت می کند. ناگفته نماند که مسافران این کشتی کروز در تمام طول مسیر به حدی می توانند از امکانات مختلف این هتل مجلل و سوپرلوکس دریایی استفاده کنند که دیگر حتی نیازی به بازدید از مناطق گفته شده که در صنعت توریسم جهانی از جایگاه بسیار قابل توجهی نیز برخوردار هستند، نداشته باشند.

کشتی کروز Norwegian Jade

عکسی از Norwegian Jade

عکسی از Norwegian Jade

این کشتی کروز شما را به سمت جزایر فوق العاده دیدنی کشور یونان خواهد برد. Norwegian Jade نام یک کشتی مسافربری با امکانات بسیار متنوع و متعددی است که می توان از آن برای سفر به کشور یونان استفاده کرد. شاید برایتان خالی از لطف نباشد که بدانید یونان و جزایر وابسته به آن، همیشه به دلیل برخورداری از جاذبه های بکر توریستی و گردشگری و همچنین پوشش طبیعی خاص خود از جمله مقاصد توریستی و گردشگری پرطرفدار در اقصی نقاط دنیا بوده است که قطعا رهسپار شدن جهت بازدید از این کشور دوست داشتنی و چشم نواز می تواند در کنار سوار شدن به یکی از شیک ترین کشتی های کروز جهان تا سال های بسیاری برایتان تداعی گر خاطرات خوشی از انجام چنین سفری باشد.

کشتی کروز Queen Mary 2

عکسی از Queen Mary 2

عکسی از Queen Mary 2

از کشتی کروز Queen Mary 2 می توانید برای یک دریانوردی نسبتا طولانی مدت استفاده کنید و بواسطه آن، از ایالت نیویورک خود را به شهر ساوت همپتون برسانید. شایان به ذکر است که کشتی کروز مسافرتی به اسم Queen Mary 2 یکی دیگر از کشتی های سوپرلوکس و فول امکانات است که قطعا سوار شدن به آن سبب ایجاد حس خوشایندی در تمام طول زمان مسافرت شما توریست ها و گردشگران عزیز خواهد شد.

کشتی کروز Crystal Symphony

عکسی از Crystal Symphony

عکسی از Crystal Symphony

به ندرت در این جهان هستی می توان گردشگر و توربستی را پیدا کرد که اسم کشور نیوزلند با تمام جذابیت های طبیعی و غیر طبیعی در سراسر آن را نشنیده باشد. کشور نیوزلند به تعبیر بسیاری از گزارشات آماری دارای یکی از بالاترین شاخص های زندگی انسانی می باشد و به همین خاطر سالانه گردشگران و توریست های مختلف و متعددی را می توان از اقصی نقاط دنیا جستجو کرد که متقاضی سفر به شهرهای کوچک و بزرگ این کشور هستند. نیوزلندی ها به خودی خود از شهرت بالایی در اروپا و حتی کل جهان برخوردار بودند تا اینکه با ساخت یکی از شاهکارهای سینمای دنیا؛ یعنی فیلم هابیت و ارباب حلقه ها در بخشی از خاک این کشور، نیوزلند به شهرتی غیرقابل توصیف دست پیدا کرد و از آن موقع تاکنون با صنعت توریستی بسیار قابل توجهی مواجه شده است. برای رفتن به کشور پرطرفدارِ نیوزلند، راه ها مختلفی وجود دارد که از بهترین آن ها می توان به آغاز یک سفر دریایی مهیج با کشتی تفریحی و مسافرتی به نام Crystal Symphony اشاره کرد که از دسته ناوگان های دریاپیمای کروز بحساب می آید و تقریبا از تمامی امکاناتی که تاکنون بشر توانسته آن را خلق نماید، بهرمند می باشد! لازم به ذکر است کشتی کروز Crystal Symphony سفر خود را از بندر سیدنی آغاز می کند.

کشتی کروز Norwegian Breakaway

عکسی از Norwegian Breakaway

عکسی از Norwegian Breakaway

کشتی کروز Norwegian Breakaway عمدتا به طرف منطقه ای از دریای کارائیب به اسم منطقه برمودا حرکت می کند و تقریبا در این کشتی کروز و تفریحی همه نوع امکانات رفاهی و تفریحاتی به چشم می آید. لازم به ذکر است که منطقه برمودا با مثلث برمودا که همیشه از آن به عنوان جهنم کشتی ها یاد می شودة کاملا متفاوت است و بازدید از این منطقه در دریای بیکران کارائیب فاقد هرگونه ترس و نگرانی خواهد بود.

کشتی کروز Viking Star

عکسی از Viking Star

عکسی از Viking Star

Viking Star یکی دیگر از کشتی های تفریحی و مسافربری فوق العاده لوکس و مجلل فعال در زمینه حمل و نقل گردشگران و توریست های اقصی نقاط جهان در مسیرهای آبی می باشد. برنامه مسافرتی این کشتی بیشتر به سوی سواحل دریای چشم نواز مدیترانه است و شما می توانید اگر روزی قصد بازدید از سواحل این دریا را داشتید، سفر خود را با این کشتی کروز ترتیب دهید تا به تجربه های اعجاب انگیزی از سفرهای دریایی دست پیدا نمایید.

در ادامه بخوانید: مکان های بکر و توریستی پاتایا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...