جاذبه های گردشگری و تاریخی موجود در روسیه

روسیه وسیع ترین کشور موجود بر روی کره زمین است که از مساحتی بالغ بر 17 میلیون کیلومترمربع برخوردار است و پایتخت آن؛ یعنی شهر مسکو نیز بزرگترین شهر حال حاضر قاره اروپا بحساب می آید! کشور روسیه به دلیل داشتن صنعت توریسم داخلی و بین المللی بسیار قوی و همچنین ایجاد زیرساخت های مناسب برای استقبال از گردشگرانی که برای تفریح و سپری کردن اوقات فراغت خود راهی این سرزمین پهناور شده اند، همه ساله پذیرای توریست های خارجی و گردشگران داخلی پرشماری می باشد. جالب است بدانید کشور روسیه درست به اندازه بزرگی و وسعت خود از جاذبه های گردشگری و تاریخی متعددی نیز برخوردار است که در این مطلب از مجله گردشگری سدره قصد پرداختن به تعدادی از این اماکن دیدنی را برایتان کرده ایم، پس با ما همراه باشید.

هفت خواهران مسکو

عکسی از هفت خواهران مسکو

در پایتخت روسیه؛ یعنی شهر موسکو هفت برج و آسمان خراش بسیار مرتفع وجود دارد که بدون تعارف از هر نقطه ای در شهر مسکو می توان این 7 سازه بسیار بلند را مشاهده نمود. نکته جالب درخصوص این برج های بلندِ شهر مسکو، ساخته شدن تمامی آنان مطابق با سبک معماری چشم نواز استالینیستی است که سبب افزایش دو برابری جذابیت های ظاهری این ساختمان ها در پیش چشمان شما گردشگران عزیز خواهد شد. در مجموعه هفت خواهران مسکو ساختمان هایی همچون: وزارت خارجه روسیه، هتل اوکراین، دانشگاه دولتی مسکو، هتل لنینگراد، مجتمع مسکونی قرار گرفته در خیابان کاتلنچسکایا، ساختمان اداری و مسکونی دوکشین و همچنین مجتمع مسکونی دیگری گه در میدان کودرینسکایا واقع می باشد، به چشم می خورند.

کلیسای جامع سنت باسیل

عکسی از کلیسای جامع سنت باسیل

یکی از مشهورترین کلیساهای کل جهان و همچنین جاذبه های گردشگری و تاریخی موجود در پایتخت روسیه، کلیسای سنت باسیل است که به گواهی تاریخ بدست ایوان مخوف در بین سال های 1554 تا 1561 میلادی مطابق با معماری بسیار منحصر به فردی ساخته شده است. این کلیسا علاوه بر اینکه از نظر ظاهر بیرونی خود در تمام دنیا بی همتا است؛ از نظر طراحی فضای داخلی و همچنین دکوراسیونی که برای پر کردن داخل کلیسا نیز مورد استفاده قرار گرفته است کاملا بی مانند و خیره کننده می باشد. شاید بد نباشد بدانید که کلیسای سنت باسیل تا سال 1600 میلادی به عنوان مرتفع ترین سازه موجود در شهر مسکو تلقی می شده است و طبق گفته مورخان روسی نیز مُراد سازنده این کلیسای به نمایش درآوردن مراسم آتش بازی با استفاده از گنبدهای رنگین در طرح نهایی خود بوده است!

کاخ کرملین

عکسی از کاخ کرملین

بی تردید برجسته ترین جاذبه گردشگری و دیدنی کشور روسیه، کاخ بزرگ و باشکوهی است به نام کرملین که در شهر مسکو قرار گرفته است. این کاخ به حدی بزرگ است که در آن می توان با تعدادی از کلیساها و موزه جذاب و مختلف نیز رو به رو شد! لازم به ذکر است از مهمترین موزه های موجود در کاخ کرملین که امروزه بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی در آن ایجاد شده است، می توان به موزه اسلحه های تاریخی کشور روسیه که در آن از سایر اشیائ نفیس و دیدنی مانند الماس 190 قیراطی که هدیه اعطایی به کاترین دوم روس ها بوده است؛ اشاره نماییم. توجه داشته باشید تمامی ساختمان های ایجاد شده در بستر این جاذبه دیدنی و گردشگری ساخته شده در اخلال سده های پانزدهم و شانزدهم میلادی می باشد و توصیه می کنیم در سفر خود به روسیه، حتما از کاخ کرملین بازدید بعمل آورید و سفر خود به بزرگترین کشور جهان را بدون تماشای چنین جاذبه غیر قابل وصفی به پایان نرسانید.

میدان سرخ مسکو

عکسی از میدان سرخ

همانطور که از نام این میدان نیز مشخص می باشد، میدان سرخ میدانی است متعلق به شهر مسکو که در حقیقت اصلی ترین میدان پایتخت روسیه نیز بحساب می آید! این میدان که تمامی محیط پیرامون آن با وجود ساختمان های تاریخی و قدیمی شهر شکل گرفته است، به خوبی گواه تاریخچه کهن مسکو و همچنین وضعیت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم این شهر می باشد. برای علاقه مندان به این جاذبه فوق العاده دیدنی و مهم شهر مسکو باید اضافه کنیم که در جنوب این میدان کلیسای جامع سنت باسیل، در شرق آن دپارتمان استوری GUM، در شمال میدان بسیار تماشایی State History و در بخش غربی آن نیز کاخ باشکوه و قدیمی کرملین قرار گرفته است.

ایستگاه های متروی شهر مسکو

عکسی از ایستگاه متروی شهر مسکو

وقتی از ایستگاه های متروی مسکو حرف میزنیم باید بدانیم که در حال صحبت کردن در خصوص زیباترین پایانه های مسافربری کل دنیا هستیم و این نکته را نباید به هیچ عنوان فراموش نماییم! روسیه دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی می باشد که بخش زیادی از این جاذبه های شگفت انگیز در پایتخت آن؛ یعنی شهر مسکو قرار گرفته است و در کنار تمامی آنان نیز باید ایستگاه های متروی مسکو را نیز بحساب بیاوریم که بدون استثنا همگی این ایستگاه ها از جذابیت های ظاهری بسیار بالایی برخوردار می باشند. در ایستگاه های متروی مسکو شما نه تنها با شلوغی و بوی نامطبوع مواجه نمی شوید بلکه می توانید با خیالی آسوده از اینکه در کمال آرامش سوار متروهای این شهر خواهید شد، به نظاره کردن دیوارهای مزین شده با ترسیم های کلاسیک، شمعدانی های فانتزی، مسجمه های تاریخی و همچنین ستون های مرمری که در هر کدام از ایستگاه های متروی این شهر به چشم می خورند، بپردازید و نهایت لذت را ببرید.

کلیسای جامع سنت سوفیا

عکسی از کلیسای جامع سنت سوفیا

سنت سوفیا نام کلیسایی است در قدیمی ترین شهر روسیه؛ یعنی نووگورود (Novgorod) که مطابق با سبک معماری خیره کننده اسلاو ساخته شده است و به همین خاطر به راحتی می توان این جاذبه گردشگری و تاریخی را در شهر نووگورود از مابقی سازه های قدیمی و امروزی آن تشخیص داد. این کلیسای جذاب که دارای 5 گنبد طلایی می باشد، در فضای داخلی خود علاوه بر برخورداری از طراحی بسیار دیدنی از یک سری اشیائ و وسایل گران قیمت و نفیس نیز نگهداری می کند که قطعا بازدید از آنان می تواند برای هر گردشگر و توریستی جالب توجه باشد. لازم به ذکر است قدمت کلیسای سنت سوفیا مربوط می شود به قرن دوازدهم بعد از میلاد!

موزه هرمیتاژ

عکسی از موزه هرمیتاژ

این موزه نیز از جمله جاذبه های دیگر گردشگری و همچنین اماکن بسیار دیدنی روس ها می باشد که در آن بالغ بر سه هزار اثر هنری در 6 ساختمان مجزا که خودِ این ساختمان ها نیز از جمله سازه های تاریخی و سلطنتی موجود در روسیه بشمار می روند، به عرصه نمایش گذاشته شده است. جالب است بدانید بخش زیادی از آثار به نمایش درآمده در موزه هرمیتاژ، از اقصی نقاط جهان خریداری و به محتویات این موزه اضافه شده است تا آن را تبدیل به یک کلکسیون به تمام معنا برای شما بازدید کنندگان گرامی کند.

راه آهن سیبری

عکسی از راه آهن سیبری

بزرگترین راه آهن دنیا به لحاظ مساحتی ریلی، راه آهن سیبری در کشور روسیه است که ایستگاه اولیه آن در شهر مسکو و ایستگاه آخرش نیز در شهر ولادی وستوک (شهری است مرزی در نزدیکی مرز روسیه با کره شمالی و چین) قرار گرفته است. این راه آهن بسیار وسیع بدست تزار الکساندر سوم ساخته شد و بعد از پایان عمر وی، پسرش تزار نیکولاس دوم مسئولیت انجام کار نیمه تمام پدر را بر عهده گرفت و در سال 1916 میلادی راه آهن سیبری را که از آن موقع تا کنون بسیاری به آن راه آهن تزارها نیز می گویند، افتتاح نمود. بر روی ریل راه آهن سیبری قطارهای مختلفی در حال عبور و مرور هستند که هر کدامشان دارای واگن هایی با درجات کیفی گوناگون A و B و C می باشند که برای مثال در واگن های درجه الف یا همان درجه A این قطارها امکان استحمام و خوابیدن بر روی تخت های رویال فراهم شده است تا با کمترین دغدغه ای مسافران این واگن ها مواجه بشوند! لازم به ذکر است راه آهن سیبری دارای قطاری است به نام روسیا که به معنی همان روسیه است و مشهورترین قطار روی ریل این راه آهن نیز تلقی می شود که در هر 48 ساعت، یکبار مسیر مسکو تا ولادی وستوک را بصورت رفت و برگشت طی می نماید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...