کمی با جاذبه های گردشگری مقدونیه

در سفرگردی این بار از مجله گردشگری سدره می خواهیم سری به یک پرحاشیه ترین کشورهای تازه استقلال یافته اروپایی به نام جمهوری مقدونیه (Republic of Macedonia) بزنیم و شما را با بخش کوچکی از جاذبه های گردشگری این کشور حاضر در منطقه بالکان قاره سبز آشنا نماییم. جهت افزایش اطلاعات عمومی شما مخاطبان عزیز باید بگوییم که این کشور در سال 1991 میلادی از یوگسلاوی سابق اعلام استقلال کرد و شهر اسکوپیه را نیز به عنوان پایتخت خود مشخص کرد. جمعیت اهالی مقدونیه چیزی نزدیک به 2 میلیون نفر می باشد و دین اکثر آن ها نیز مسیحیت و پس از آن نیز این دین مبین اسلام است که از طرفداران بیشماری در این سرزمین اروپایی برخوردار است. لازم به ذکر است جمهوری مقدونیه در شمال کشور یونان و در بخش جنوب شرقی اروپا واقع شده است.

پیشنهاد مطالعه:  رم پایتخت جاذبه های باستانی

صلیب هزاره | millennium cross

عکسی از صلیب هزاره

یکی از مرتفع ترین صلیب های مذهب مسیحیت، همین صلیب است که از ارتفاعی 66 متری برخوردار می باشد و سازه آن در بخش جنوب غربی پایتخت جمهوری مقدونیه؛ یعنی اسکوپیه (Skopje) واقع شده است. این صلیب که از جمله جاذبه های گردشگری و دیدنی کشور مقدونیه بحساب می آید، بر روی کوه وودنو قرار گرفته و می توان از آن به نمایی شگفت انگیز نسبت به کل سطح شهر اسکوپیه دست پیدا کرد.

پل سنگی اسکوپیه | stone bridge skopje

عکسی از پل سنگی اسکوپیه

اسکوپیه از یک بنای تاریخی دیگر تحت عنوان پل سنگی نیز برخوردار است که البته این پل یکبار در ثبر زلزله بصورت تمام و کمال ویران شد و پلی که در حال حاضر بخش مرکزی شهر را به بازار قدیمی آن متصل می کند، حاصل انجام یک پروسه بازسازی فوق العاده پیچیده بر روی این بنای سنگی می باشد. لازم به ذکر است این پل بر روی پایه هایی رومی قرار گرفته و آنطور که می گویند زمان ساخت آن بین سال های 1451 تا 1469 می باشد. 

کلیسای سنت جان | sveti jovan kaneo

عکسی از کلیسای سنت جان

از دیدنی ترین کلیساهای ارتدوکس در منطقه بالکان باید به همین بنای مذهبی و فوق العاده چشم نواز تاریخی اشاره نماییم. کلیسای سنت جان مقدونیه درست در شهر اُهرید (Ohrid) واقع شده است و سبک معماری به کار رفته در ساخت آن ترکیی از سبک های ارمنی و بیزانسی می باشد. پیشنهاد می کنیم در سفر به مقدونیه حتما از این جاذبه دیدنی و توریستی بازدید بعمل آورید.

کوکینو | kokino

عکسی از کوکینو

نام شهر باستانی کوکینو را هم به فهرست مقاصد گردشگری تان در جمهوری مقدونیه اضافه کنید. این شهر که از سال 2001 میلادی مورد توجه مسئولان دولتی مقدونیه ای واقع شده است و آنان درصدد ایجاد یک جاذبه گردشگری ممتاز در مملکت خود هستند، تحت عملیات عظیم مرمت و بازسازی قرار گرفته است و امروزه بی اغراق یکی از منحصر به فردترین جاذبه های طبیعی موجود در منطقه بالکان اروپا بحساب می آید و همچنان گروه های مختلف تحقیقاتی و اکتشافی از سراسر دنیا برای بازدید از این مکان به مقدونیه سفر می کنند.

پارک ملی ماوروو | Mavrovo National Park

عکسی از پارک ملی ماوروو

خیلی حیف است اگر در تابستان مهمان مردم دوست داشتنی و کاملا خونگرم مقدونیه شوید و از پارک ملی ماورووی این کشور بازدید بعمل نیاورید! پارک ماوروو در حقیقت یکی از بزرگترین مجموعه های طبیعی و تفریحاتی موجود در مقدونیه است که در دل آن می توان با دریاچه ها، زیستگاه انواع جانوران و همچنین کلی پوشش انبوه طبیعی مواجه شد و یک طبیعت گردی بی نظیر را از طریق مسیرهای موجود در آن، تجربه نمود.

اشترومیکا | Strumica 

عکسی از اشترومیکا

مقدونیه از شهرهای دیدنی و بسیار جذابی نیز برخوردار است که یکی از آن ها شهر اشترومیکا نام دارد. این شهر که در بخش شرقی جمهوری مقدونیه واقع شده است، عمده شهرت خود را مدیون وجود عبادتگاه باستانی Byzantine در بخش حاشیه ای خود می باشد. البته نباید از جو فوق العاده آرام و دلپذیر این شهر کوچک و زیبا نیز غافل شد که قطعا نکته مهمی برای گردشگران و توربست های علاقه مند به اقامت در اماکنی دنج و خلوت می باشد.

قلعه ساموئل | Samoil's Fortress

عکسی از قلعه ساموئل

و اما آخرین جاذبه گردشگری و فوق العاده دیدنی جمهوری مقدونیه که در این مطلب از سدره به معرفی آن برایتان خواهیم پرداخت، یک قلعه نظامی به نام ساموئل در شهر اُهرید است که در گذشته های بسیار دور از آن به عنوان یک قصر کاملا سلطنتی نیز استفاده می شده و اکنون با بازسازی کاملی که در سال 2003 میلادی بر روی این مکان انجام شده است، یکی از پرچم داران صنعت توریسم مقدونیه در کل دنیا بحساب می آید.

در ادامه بخوانید: جاذبه های گردشگری و تاریخی موجود در روسیه

نظری داده نشده


نظری بگذارید...