سفر به دنیایی از جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

در این مطلب از مجله گردشگری سدره قصد پرداختن به یک کشور کوچک در بخش غربی قاره اروپا؛ یعنی لوکزامبورگ را کرده ایم و می خواهیم قدری در خصوص جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی این سرزمین کوچک اروپایی برایتان صحبت کنیم. پایتخت کشور لوکزامبورگ، شهری است همنام به آن تحت عنوان لوکزامبورگ! وسعت کل کشور لوکزامبورگ چیزی در حدود 1650 کیلومترمربع بوده و می توان تعداد ساکنان این نقطه از جهان را نیز تنها کمی بیش از 500 هزار نفر در نظر گرفت. طبیعت منحصر به فرد، بناهای تاریخی، قلعه های قدیمی و کلی دیگر از جاذبه هایی که شاید تنها به توان در لوکزامبورگ مانندِ آنان را پیدا کرد، در این کشور قرار گرفته است. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا قدری بیش از پیش در خصوص لوکزامبورگ و دیدنی های این کشور کوچک اروپایی اطلاعات بدست آورید.

پیشنهاد مطالعه:  جاذبه های گردشگری شهر نیویورک

محله قدیمی پایتخت

عکسی از محله قدیمی

شهر لوکزامبورگ دارای یک محله قدیمی و کاملا تاریخی در بستر خود است. این محله که از سوی سازمان جهانی یونسکو نیز به عنوان یک میراث نفیس جهانی در سال 1994 میلادی به ثبت رسیده است، از تعداد زیادی قلعه باستانی، بناهای تاریخی، پارک و فضاهای سبز شهری و همچنین خیابان های تماما سنگ فرش شده برخوردار است که حتما توصیه می کنیم اگر روزی قصد سفر به لوکزامبورگ را داشتید، از این محله قدیمی موجود در پایتخت این کشور نیز بازدید بعمل آورید.

پارک مرویو

عکسی از پارک مرویو

یکی از پرطرفدارترین و همچنین محبوب ترین مقاصد گردشگری کشور لوکزامبورگ، پارکی است به نام مرویو (Merveilleux) که هم از امکانات رفاهی مناسب برخوردار است و هم از امکانات تفریحی و سرگرم کننده ای در جای جای خود بهره برده است. این پارک در یکی از شهرهای نزدیک به پایتخت لوکزامبورگ؛ یعنی شهر بتمبورگ (Bettembourg) واقع شده است و سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از این مکان شاد و با نشاط دیدن می کنند. از جمله امکانات در نظر گرفته شده برای پارک مرویو می توان به: وجود رستوان، سالن آمفی تئائر بدون سقف، زمین بازی گلف و غیره اشاره داشت.

موزه ملی تاریخ و هنر لوکزامبورگ

عکسی از موزه ملی تاریخ و هنر لوکزامبورگ

همیشه موزه ها و گالری ها از مهمترین جاذبه های دیدنی هر کشوری بحساب آمده و سرزمین لوکزامبورگ نیز از این قاعده مستثنی نیست! در لوکزامبورگ تاریخ آنقدر پر فراز و نشیب بوده است که به راحتی می توان تنها با کمی گشت و گذار در میان مساحت نه چندان وسیع این کشور با کلی موزه و گالری های متنوع و مختلف فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و همچنین هنری مواجه شد. یکی از بهترین و البته مهمترین موزه های لوکزامبورگ، موزه ملی تاریخ و هنرِ این کشور کوچک اروپایی است که هم از ساختمان مدرن با معماری چشم نوازی برخوردار است و هم می توان در آن با بخش های مختلفی از ابعاد تاریخی و همچنین اجتماعی بومیان ساکن در لوکزامبورگ رو به رو شد. دوستان عزیز توجه داشته باشید، لوکزامبورگ از جمله نقاط تاریخی و حماسی قاره اروپا است که در طول سالیان گذشته آبستن رویدادها و حوادث متعددی نیز بوده است. لازم به ذکر است موزه ملی تاریخ و هنری لوکزامبورگ، درست در بخش مرکزی محله قدیمی موجود در پایتخت این کشور واقع شده است.

قلعه بوفورت

عکسی از قلعه بوفورت

بوفورت نام یک قلعه باستانی در محدوده مرتفع Mullerthal می باشد که در کنار تمام جذابیت های بصری خود از یک کلیسا نیز برخوردار است. قدمت این قلعه مستحکم مربوط به سده دوازدهم میلادی می شود و با اینکه نمی توان در حوالی آن با اقامتگاهی مناسب مواجه شد و چند روزی را در آب و هوا و همچنین منظره بکر این منطقه سپری کرد، اما باید گفت ارزشش را دارد تا شما به عنوان یک گردشگر غیر بومی از این جاذبه چشم نواز و فوق العاده دیدنی کشور لوکزامبورگ نیز دیدن فرمایید.

دیوارهای کورنیش

عکسی از دیوار کورنیش

دیوارهای کورنیش (Corniche) در کشور لوکزامبورگ معروف هستند به بالکن های اروپا! این دیوارها از زیباهایی ظاهری و همچون ساختار درونی گفت انگیزی برخوردارند و می توان به آن ها تنها به عنوان یک دیوار ساده نگاه نکرد! پشت دیوارهای کورنیش تماما پر شده از عمارت های لاکچری و کلبه های قدیمی که قطعا ارزش یکبار تماشای این مکان برای شما به عنوان یک مسافر غیر آشنا با جذابیت های کشور لوکزامبورگ، می توان بسیار قابل توجه باشد. البته ناگفته نماند که آنطرف دیوارهای کورنیش بناهای تاریخی و کلیساهای باستانی زیادی نیز وجود دارد که تنها با حضور خود در این نقطه می توانید به درک درستی از جذابیت های بالکن قاره اروپا دست پیدا نمایید.

قلعه والفردانژ

عکسی از قلعه وافردانژ

والفردانژ نام یک شهر نزدیک به پایتخت لوکزامبورگ است که درست در محدوده مرزی میان دره آلزت و جنگل واقع شده است. شهر والفردانز از چشم اندازهای وسیع و غیر قابل تصوری برخوردار است که همین امر سبب گشته تا این شهر سالانه پذیرای جمعیت بسیاری از گردشگران خارجی در خود شود. این شهر از یک قلعه باستانی به همین نام؛ یعنی قلعه والفردانژ نیز برخوردار می باشد که البته در حال حاضر این قلعه به کالج لوکزامبورگ اختصاص داده شده است اما پیشترها از آن به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی در کشور لوکزامبورگ استفاده می شده است. ناگفته نماند که شهر والفردانژ (Walferdange) به دلیل وجود گُل های رُز خود نیز در دنیا بسیار مشهور است.

میدان گیوم دوم 

عکسی از میدان گیوم دوم

این میدان یکی از شلوغ ترین و همچنین بزرگترین مکان های توریستی و دیدنی در کل کشور لوکزامبورگ بحساب می آید که دور تا دور آن پر شده از بناهای مهم تاریخی و شهری و اجتماعی! طبق نوشته های تاریخی مربوط به این مکان، میدان گیوم دوم در حقیقت بخشی از یک عبادتگاه خیلی بزرگ بوده است و در گذر زمان با جدا شدن از این صومعه وسیع، تبدیل به یک میدان بزرگ در شهر لوکزامبورگ شده است. در مرکز میدان گیوم دوم (Place Guillaume II) شما می توانید با تندیس ویلیام دوم (شاه بی بدیل هلندی ها) که سوار بر است می باشد در کنار دوک اعظم لوکزامبورگ مواجه شوید. سری به دیگر جاذبه های گردشگری موجود در این نقطه از پایتخت لوکزامبورگ زده و ساعات های زیادی از سفر خود را برای مشاهده تمام زیبایی ها و جذابیت های حاکم در این میدان و حوالی آن، سپری نمایید.

قلعه بورشاید

عکسی از قلعه بورشاید

بورشاید (Bourscheid) نام یکی دیگر از مناطق کوچک اما کاملا دیدنی و توریستی موجود در سرزمین های مرتفع فلاتی کشور کوچک لوکزامبورگ است. برای رسیدن به دهکده بورشاید می توان از راه های مختالفی استفاده کرد که در هر کدامشان یکسری از جذابیت های طبیعی و همچنین دهکده های کوچک و دوست داشتنی بر سر راهتان قرار خواهد داشت. در این دهکده یک قلعه باستانی به نام قلعه بورشاید نیز وجود دارد که قدمت آن مربوط به سده دهم میلادی است و خوشبختانه هم بازدید از آن برای گردشگران کاملا رایگان است و هم از جمله بناهای تخریب شده و یا در حال تخریب صنعت توریسم کشور لوکزامبورگ بحساب نمی آید و می توان با کمی حوصله و بازدید از بخش های مختلف این قلعه، حسابی از تماشای مناظر و جذابیت های نهفته شده در این دژ تاریخی لذت بُِرد.

ناگفته نماند که بازدید از قلعه بورشاید در تاریکی هوا از حس و حال منحصر به فرد تری برخوردار است؛ زیرا همانطور که گفتیم این قلعه از سوی مسئولان کشور لوکزامبورگ نه تنها فراموش نشده است، بلکه مورد مرمت و بازسازی طب مراحل مختلفی نیز واقع شده و تمام بخش های درونی و بیرونی آن به طرز چشم نوازی با لامپ های رنگی تزئین شده است که همین امر سبب نمایی جذاب در دل تاریکی حاکم بر دهکده بورشاید در شب های جذاب لوکزامبورگ خواهد شد.

در ادامه بخوانید: سفری خوشمزه به سوی ارمنستان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...