برترین مراکز علمی کشور نیوزیلند

نیوزیلند یا همان زلاندنو یکی از کشورهای قرار گرفته در بخش جنوب غربی اقیانوس آرام است که متشکل از دو جزیره بزرگ و بی نهایت جزیره های کوچک می باشد. پایتخت کشور نیوزیلند، شهر ولینگتون (Wellington) است و عمده شهرت آن در دنیا بیشتر به دلیل وجود سطح رفاهی بالا برای زندگی در آن و همچنین داشتن یک اقلیم طبیعی بکر و دست نخورده می باشد. حال ما می خواهیم در این مطلب از مجله گردشگری سِدره در کنار طبیعت دوست داشتنی و سطح رفاه بالای زندگی در این سرزمین جزیره ای، یادی کنیم از برترین مراکز علمی موجود در کشور نیوزیلند تا اگر روزی نام این کشور به گوشتان خورد و یا قصد سفر به آن را داشتید؛ به خوبی متوجه موقعیت علمی و آموزشی این کشور در سطح بین المللی باشید و بدانید در حال سفر به چه کشور ممتازی به لحاظ سواد اجتماعی هستید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین جاذبه های توریستی آنکارا

دانشگاه ویکتوریا - University of Victoria

عکسی از دانشگاه ویکتوریا

این دانشگاه یکی از برجسته ترین مراکز علمی موجود در پایتخت کشور نیوزیلند؛ یعنی شهر ولینگتون است که در سال 1897 میلادی ساخته شده است و از همان ابتدا آن را با نام ویکتوریا به جهت انطباق تاریخ افتتاح آن با مراسم سالگرد جشن سطلنتی الماس برای ملکه ویکتوریا خطاب می کرده اند. این کالج علمی در ابتدا به شدت از سوی نهادهای حکومتی مورد حمایت قرار داشت تا اینکه مسئولان و مدیران وقت دانشگاه در سال 1962 میلادی تصمیم گرفتند با ادغام نام دانشگاه؛ یعنی ویکتوریا و اسم پایتخت نیوزیلند؛ یعنی ولینگتون برای هیمشه از زیر سایه سازمان های حکومتی خارج شده و به عنوان یک مرکز علمی مستقل به فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی خود ادامه دهند. لازم است بدانید دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در بین تمامی دانشگاه های نیوزیلند از رتبه چهارم در بخش تحقیقاتی برخوردار است و کتابخانه آن با داشتن بیش از یک میلیون جلد کتاب کاغذی و 700 نسخه کتاب الکترونیک یکی از غنی ترین منابع علمی در کل کشور نیوزیلند بحساب آورده می شود. لازم به ذکر است که نزدیک به 20 درصد از جمعیت دانشجویی این مرکز علمی بزرگ را دانشجویانی با تابعیت غیر از نیوزیلند تشکیل می دهند.

دانشگاه مسی - University of Massey

مسی نام یکی از چهار دانشگاه برتر نیوزیلند است که همیشه در طول یکی دوهه اخیر دارای رنکینگ کمتر از 200 در فهرست سالانه معتبری که از سوی مجله معتبر تایمز در خصوص بهترین دانشگاه های دنیا انتشار پیدا می کند، می باشد. این مرکز علمی در حال حاضر از 3000 نفر کادر اداری و همچینن بیش از 18 هزار دانشجوی دختر و پسر برخوردار است که نزدیک به 30٪ آنان را دانشجویان غیر نیوزیلندی تشکیل می دهند. دانشگاه مسی یکی از معدود کالج های کشور نیوزیلند بحساب می آید که در شهرهای مختلفی از این کشور از جمله ولینگتون، اوکلند و پالمرزتون صاحب پردیس های آموزشی می باشد و تنها مرکز علمی نیز در این کشور بشمار می رود که به آموزش رشته های هوافضا و دامپروری مشغول است.

عکسی از دانشگاه مسی

دانشگاه اوتاگو - University of Otago

کالج اوتاگو در حال حاضر یکی از برترین مراکز علمی موجود در قاره اروپا بحساب می آید و قدمت آن مربوط است به سال 1869 میلادی! این دانشگاه از مساحت بسیار وسیع 100 هکتاری برخوردار می باشد که البته بدون تعارف همه مساحت آن از سوی مردم ایالت اوتاگو جهت گسترش و ارتقاء سطح کیفی و آموزشی این دانشگاه جهت استفاده هر چه بهتر آن، وقف و بخشیده شده است. جالب است بدانید دانشگاه اوتاگو در سال نخست آموزشی خود؛ یعنی در سال 1871 میلادی تنها با سه استاد در چند رشته محدود کار خود را آغار کرد و به دلیل استمرار کادر مدیریتی این مکانِ آموزشی جهت نامدار کردن دانشگاه اوتاگو و همچنین عنایت خاص و ویژه مردم کل کشور نیوزیلند برای همکاری با این مجموعه آموزشی، آن ها موفق شدند خیلی زود دانشگاه را در سِیر صعودی پیشرفت قرار دهند و در سال های بعدی با اضافه کردن رشته های مختلفی با اساتیدی بسیار مجرب و خوش نام، از یک دانشگاه موقوفی به یک مرکز علمی کاملا معتبر در جهان کنونی دست پیدا کنند و با آینده درخشانی که برای دانشگاه اوتاگو مهیا ساختند، از گذشته نه چندان استاندارد آن چشم پوشی نمایند. لازم به ذکر است جمعیت دانشجویان بین المللی این مرکز علمی برتر در کشور نیوزیلند، تقریبا 20 درصد تخمین زده شده است.

عکسی از دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوکلند - University of Auckland

عکسی از دانشگاه اوکلند

اگر روزی قصد ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند را داشتید، پینهاد می کنیم حتما از تمام سعی و کوشش خود استفاده کنید که اولا در یکی از مراکز خصوصی و یا دولتی شهر اوکلند که از جمله پرهیاهوترین شهرهای کشور نیوزیلند بحساب می آید، ثبت نام نمایید و ثانیا اگر از شرایط لازم جهت حضور در معتبرترین دانشگاه این کشور؛ یعنی دانشگاه اوکلند که همیشه از رتبه ای کمتر از 200 در بین تمامی کالج ها و مراکز علمی برتر جهانی برخوردار است، بودید؛ بدون هیچگونه معطلی چمدان مسافرتی خود را جمع کرده و راهی سقر به این شهر دوست داشتنی و همچنین ادامه دادن تحصبلات خود در دانشگاه برتر آن شوید. دانشگاه اوکلند بطور متوسط همه ساله از جمعیت دانشجویی 30 هزار نفری برخوردار شده است و از این تعداد، نزدیک به 4000 هزار نفرِ آنان از دانشجویان سایر کشورهای جهان می باشند که برای تمام کردن مقاطع مختلف تحصیلاتی شان تصمیم گرفته اند بورسیه این دانشگاه معروف نیوزیلندی را بپذیرند. نکته قابل تامل و البته کاملا منحصر به فردی که دانشگاه اوکلند را از سایر کالج ها و مراکز علمی معتبر موجود در کشور نیوزیلند جدا می کند، امکان استفاده از امتیاز چرخش 360 درجه ای برای دانشجویان این دانشگاه بزرگ و معروف می باشد که می توانند با بهره گیری از آن، یک و یا دو ترم تحصیلی خود را در سایر دانشگاه های دیگر جهان که با کالج اوکلند پیمان آموزش متقابل را منعقد کرده اند، بگذرانند و از شرایط تحصیل در دیگر نقاط این کره هستی نیز خود را بهره مند سازند. ناگفته نماند که طبق آمار منتشر شده از تعداد ورودی ها و خروجی های هر ساله دانشگاه اوکلند، این دانشگاه هر ساله شاهد فارغ التحصیل شدن نزدیک به 10 هزار دانشجو از رشته های مختلف خود و همچنین وارد شدن دانشجویانی تقریبا برابر با همین تعداد در پردیس های مختلف آموزشی و تحصیلی خود می باشد.

دانشگاه لینکلن - University of Lincoln

عکسی از دانشگاه لینکلن

لینکلن نام یکی از 3 دانشگاه قدیمی و تاریخی موجود در کشور نیوزیلند است که در سال 1878 میلادی تنها با عنوان دانشکده کشاورزی کار خود را آغاز کرد و در ادامه همان سال به عقد قراردادی قابل توجه به دانشگاه کنتربری (Canterbury) پیوند خورد و با این پیوستگی، نخستین گام های آموزشی و تحقیقاتی خود را به تدریج برداشت تا اینکه بالاخره در سال 1896 از این دانشگاه برای همیشه جدا شد و در سال 1961 میلادی با گرفتن یک عنوان کاملا جدید، پیش به سوی رقم زدن آینده ای درخشان برای محصلان و کادر مدیریتی و آموزشی خود رفت و موفق شد خیلی زود پله های ترقی را در بین سایر دانشگاه ها و آکادمی های معتبر کشور نیوزیلند طی نماید و با جذب دانشجویان متعدد در کنار اساتیدی مجرب و حرفه ای تبدیل شود به یکی از برترین دانشگاه های نیوزیلندی ها در جهان!

در ادامه بخوانید: معرفی تعدادی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...