معرفی تاپ ترین غذاهای کانادا

اگر فکر می کنید تنها در سفرتان به کانادا این سرمای طاقت فرسا و همچنین قوانین شهروندی مناسب است که در کنار کلی جاذبه گردشگری و دیدنی این کشور انتظارتان را می کشد، سخت در اشتباه هستید؛ چون شما می توانید در این کشور با کلی مزه های خاص و خوشمزه دیگری نیز مواجه شوید که قطعا لذت سفرتان به کانادا را دو چندان خواهد کرد. در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از تاپ ترین غذاهای سرزمین سردسیر شمال قاره آمریکا آشنا نماییم. ناگفته نماند کانادا بعد از روسیه به عنوان دومین کشور بزرگ و پهناور جهان تلقی می شود که فرهنگ آشپزی در هر یک از ایالت های آن کمی با سایرین متفاوت است.

پیشنهاد مطالعه: نگاهی به برترین غذاهای اتریشی

بیکن پیمیل | Peameal Bacon

عکسی از بیکن پیمیل

اولین غذای فوق العاده خوشمزه ای که پیشنهاد می کنیم در سفر به کانادا حتما از آن استفاده نمایید، بیکن پیمیل است که در مقایسه با بیکن های آمریکایی هم از ضخامت کمتری برخوردار است و هم بصورت آبدار تهیه و پخته می شود. این بیکن از گوشت بدون استخوان تهیه می شود و بایستی گوشت بریده شده در شرایط طبخ خاصی قرارگیر تا بتوان آن را برای سرو نمودن، مهیا کرد. از قلم نیافتد که معمولا در کنادا بیکن پیمیل را در ظرفی پر از آرد ذرت قرار می دهند تا لایه رویین آن به رنگ زرد بدل شود.

رول خرچنگ نوا اسکوشن | Nova Scotian lobster roll

عکسی از رول خرچنگ نوا اسکوشن

اشتباه نکنید در کانادا تنها غذاهای گوشتی و گیاهی وجود ندارد و علاقه مندان به سرو انواع و اقسام غذاهای دریایی تازه و باکیفیت نیز قطعا می توانند با خوراکی های مورد نظر خود در این نقطه از جهان مواجه شوند. از جمله غذاهای دریایی پرطرفدار کانادایی می توان به رول خرچنگ نوا اسکوشن اشاره داشت که در کنار قزل آلای کانادایی، سالمون دودی، پسفیک و غیره سبد غذاهای دریایی کانادایی ها را تشکیل می دهند.

میپل تافی | Maple Taffy

عکسی از میپل تافی

همیشه دسرها در فرهنگ غذایی کانادا از جایگاه و اهمیت بسزایی برخوردار بوده اند که میپل تافی یکی از تاپ ترین آن ها نیز محسوب می شود و در میان اهالی کانادا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این دسر خوشمزه و چسبناک را تنها می توان در سرزمین سردسیری همچون کانادا پیدا کرد که پیوسته زیر رگبارهای مختلفی از برف و بوران می باشد. برای تهیه کردن این دسر، مردم کانادا از شیره افرا استفاده می کنند و آن را بر روی برف ریخته و صبر می کنند تا سرما سبب منجمد شدن شیره گردد و سپس با پیچیدن آن به دور چوب آن را مهیای میل کردن می کنند. یادتان باشد میپل تافی اصل حتما باید از بافتی نرم برخوردار باشد.

گوشت دودی مونترآل | Montreal smoked meats

عکسی از گوشت دودی مونترآل

چنانچه از طرفداران پروپاقرص غذاهای گوشتی با طعم و بویی دودی هستید، پیشنهاد می کنیم از میل کردن گوشت دودی مونترآل اصلا غافل نشوید که قطعا مورد توجه شما قرار خواهد گرفت. برای تهیه و طبخ این غذای گوشتی زحمات بسیار زیادی کشیده می شود از جمله که بایستی برای بدست آوردن یک گوشت مناسب و خوش بافت، چیزی نزدیک به یک هفته صبر کنید و تا گوشت خوابانده شده شما در ظرفی از ادویه های مخصوص و همچنین مقداری نمک از طعم و مزه ای جادویی برخوردار شود. لازم به ذکر است گوشت دودی مونترآل را می توان هم بصورت ساندویچ با نان چاودار میل کرد و هم از آن بصورت تاپینگ پوتین بهره گرفت.

بیورتیلز | Beavertails

عکسی از بیورتیلز

بیورتیلز نام یک غذای نه چندان قدیمی در کانادا است که متشکل از خمیر پخته شده با تاپینگ های مختلف شکلاتی، میوه ای، کره ای و غیره بر روی خود می باشد. از بیورتیلز بیشتر به عنوان یک میان وعده کامل و خوشمزه استفاده می شود اما خوب شما می توانید در صورت تمایل از آن به عنوان یک غذای مناسب نیز در وعده های اصلی روزانه خود استفاده نمایید.

بیگل مونترآل | montreal bagel

عکسی از بیگل مونترآل

توصیه می کنیم در سفر به کانادا از نانی حلقه ای شکل با طعم شیرین آن نیز غافل نشوید که در بین اهالی این کشور به اسم بیگل مونترآل مشهور شده و برخلاف مزه و طعم فوق العاده خود از اسم و رسم کمتر شناخته شده ای در میان خوراکی های خوشمزه کانادایی برخوردار است. در کانادا برای تزئین این نوع نان ها از مقداری خشخاش و کنجد استفاده می کنند.

پوتاین | Poutine

عکسی از پوتاین

بی اغراق باید بگوییم مشهورترین غذا در کشور کانادا پوتاین نام دارد و می توان با انواع و اقسام مدل های آن در ایالت های گوناگون کانادایی مواجه شد اما اصل این غذا آن مدلی است که تنها از مقداری سیب زمینی سرخ شده در کنار ورقه های خُرد شده ای از پنیر تهیه شده و در آخر روی آن را با حجم زیادی از سُس عصاره گوشت پوشانده اند. جالب است اگر بدانید نخستین باید این غذا در ایالت کبک کانادا تهیه و میل شد و سپس ظرف مدت زمان کوتاهی به دلیل خوشمزگی بیش از حد آن خیلی سریع در کل کانادا و حتی دیگر کشورهای شمالی قاره اروپا گسترش پیدا کرد.

در ادامه بخوانید: کانادا | دیدنی های نوا اسکوشیا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...