گشت و گذار در میان جاذبه های برتر لیختن اشتاین

در جهانگردی این نوبت از مجله گردشگری سدره می خواهیم به یکی از سه کشور کوچ دنیا؛ یعنی لیختن اشتاین (Liechtenstein) سر بزنیم و در گشت و گذرای میهج در این سرزمین اروپایی شما را با برترین جاذبه های توریستی و دیدنی آن آشنا نماییم. پیش از هر چیزی شاید بد نباشد که بدانید پایتخت این کشور شهری است به نام وادوز، کل مساحت این کشور چیزی در حدود 160 کیلومترمربع تخمین زده شده است و زبان اکثر مردم آن نیز آلمانی می باشد. موقعیت مکانی لیختن اشتاین درست میان کشورهای اتریش و سوئیس است و اوضاع اقتصادی مردم این کشور نیز به دلیل تعیین و رعایت قوانین مناسب مالیاتی به شدت ایده آل تلقی می شود و بی تردید سفر به چنین مقصد خوش آب و هوا و توانمندی می تواند برای هر گردشگر و توریستی فوق العاده جذاب و خاطره انگیز بحساب آید.

پیشنهاد مطالعه:  اصلی ترین شهرهای توریستی سوئیس

گالری Kunstmuseum

عکسی از گالری Kunstmuseum

اولین جاذبه ای که توصیه می کنیم در هنگام حضورتان در لیختن اشتاین حتما از آن بازدید بعمل آورید، گالری هنری Kunstmuseum می باشد که دربردارنده آثار متعددی از شاهزاده این کشور در خود می باشد و می توان با کمی جستجوی بیشتر در آن با کلی اشیائ تاریخی در آن مواجه شد. این گالری در واقع یکی از مهمترین مکان های برگزاری نمایشگاه های مهم کشور لیختن اشتاین نیز بحساب آورده می شود که معمولا با استقبال قابل قبولی از سوی بازدید کنندگان داخلی و خارجی نیز همراه است.

موزه ملی کشور

عکسی از موزه ملی کشور

بهترین جا برای دستیابی به طیف گسترده ای از اطلاعات جذاب و قابل توجه، موزه ملی لیختن اشتاین است که درست در شهر وادوز واقع شده است و از جمله جاذبه های گردشگری و تماشایی این کشور در قرن 21 میلادی بحساب آورده می شود. جالب است بدانید در سال 1788 میلادی این موزه افتخار حضور یکی از بزرگترین چهره های فرهنگی و هنری دنیا؛ یعنی یوهان ولفگانگ فون گوته را در خود داشته است.

قلعه وادوز

عکسی از قلعه وادوز

اگر با مطالعه از پیش به طرف کشور کوچک لیختن اشتاین حرکت کرده باشید، قطعا متوجه این موضوع شده اید که در این سرزمین تنها 5 قلعه باستانی وجود داشته است و اکنون تنها 2 تا از این تعداد قلعه بصورت نسبتا سالمی جهت بازدید گردشگران و توریست های اقصی نقاط دنیا باقی مانده است که یکی از آنان قلعه وادوز (Castle Vaduz) می باشد که محل استقرار پادشاهان این کشور در طول تاریخ پر فراز و نشیبش بوده است. ناگفته نماند قلعه دوم، قلعه گوتنبرگ است که در ادامه همین مطلب به توضیح آن برایتان پرداخته ایم.

ساختمان مجلس

عکسی از ساختمان مجلس

به لیست مقاصد مسافرتی خود در هنگام سفر به پایتخت لیختن اشتاین؛ یعنی شهر وادوز (Vaduz) نام ساختمان اصلی مجلس این کشور کوچک اروپایی را نیز اضافه کنید که البته امکان بازدید از تمامی بخش های آن با توجه به حساسیت های امنیتی و سیاسی امکان پذیر نیست اما خوب به عنوان یک توریست شما می توانید از بخش های قابل رویت آن بازدید بعمل آورید و به اطلاعات جالبی در خصوص پیشینه شهری وادوز نیز دست پیدا نمایید. این ساختمان درست در کنار رود راین با چشم اندازی شگرف قرار گرفته است.

تفریحات زمستانی در مالبون

عکسی از تفریحات زمستانی در مالبون

همانطور که گفتیم لیختن اشتاین در ناحیه ای کاملا کوهستانی واقع شده و به همین خاطر اصلا جای تعجبی ندارد اگر در آن بتوان با یک اقامتگاه زمستانی درجه یک جهت اسکان و انجام همه نوع تفریحات زمستانی، مخصوصا اسکی بازی مواجه شد. شهر مالبون دارای یک دره خاص برای اسکی کردن علاقه مندان به این رشته ورزشی می باشد و تنها مکان زمستانی در کل سرزمین لیختن اشتاین نیز بحساب آورده می شود که اتفاقا مسابقات بین المللی زیادی نیز تاکنون به میزبانی آن برگزار شده است.

قلعه گوتنبرگ

عکسی از قلعه گوتنبرگ

از مهمترین جاذبه های توریستی و بناهای تاریخی لیختن اشتاین باید به قلعه گوتنبرگ (Castle Gutenberg) اشاره کنیم که درست در بخش جنوبی این کشور کوچک اروپایی و بر روی تپه ای مرتفع به بلندی حدودا 70 متری قرار گرفته است. قدمت این قلعه باستانی مربوط به دوران قرون وسطی در اروپا می باشد و امروزه بخش هایی همچون: باغ گل رز، کلیسای قلعه و همچنین رویدادهای مهمی که در آن برگزار می شود، سبب جلب توجه همگان به این مکان باستانی شده است.

مسیر اشنربرگ

عکسی از مسیر اشنربرگ

لیختن اشتاین برای علاقه مندان به طبیعت و گشت و گذار در میان کوه ها، دره ها و همچنین دشت های سرسبز و زیبا یک بهشت به تمام معنا محسوب می شود. این کشور واقع در نواحی رشته کوه های آلپ از یک مسیر مخصوص پیاده روی به طول 15 کیلومتر برخوردار است که سالانه سبب جذب گردشگران زیادی برای تنها کمی قدم زدن در این مسیر با نام اشنربرگ یا Eschnerberg می شود. ناگفته نماند این مسیر پیاده روی در حدفاصل دو شهر Schellenberg و Bendern کشیده شده است.

در ادامه بخوانید: اتریش و زیبایی های پایتخت آن وین

نظری داده نشده


نظری بگذارید...