نکاتی در خصوص سفر به ونیز

بدون هیچ تعارفی باید بگوییم ونیزِ ایتالیا یکی از فوق العاده ترین مقاصد توریستی و گردشگری موجود در کل دنیا محسوب می شود که در آن نه خبری از عبور و مرور وسایل نقلیه است و نه آلودگی های صوتی و طبیعی و غیره! شهر ونیز در حقیقت یک جزیره کوچک در ناحیه شمالی کشور ایتالیا بحساب می آید که که تمام خیابان ها و کوچه پس کوچه های آن با جریانات آرامش بخش آبی پوشش داده شده است و اهالی بومی و غیر بومی این شهر بایستی جهت جا به جایی خود در سطح شهر ونیز از قایق های مخصوصی استفاده نمایند. سفر به ونیز؛ یعنی بازدید از تکه ای بهشت شناور بر روی آب که قطعا تنها با حضور در آن می توان متوجه ادعای بسیاری از گردشگران مختلف دنیا شد که معتقد هستند هیچ جای دنیا به اندازه شهر ونیزِ ایتالیا از جذابیت های منحصر به فرد برخوردار نیست. با تمام این اوصاف در ادامه این مطلب با مجله گردشگر سِدره همراه شوید تا شما را با نکاتی مهم و حائز اهمیت در سفر به این نقطه از کشور ایتالیا و همچنین زادگان جهانگردی بزرگ و نام آشنا به اسم مارکوپولو آشنا نماییم؛ به ونیز خوش آمدید.

پیشنهاد مطالعه: سنگاپور و دیدنی های آن

نکته اول: استفاده از قایق های گوندولا

عکسی از قایق گندولا

گوندولا (gondola) نام یک قایق باریک و بسیار تندرو می باشد که اغلب گردشگران و مردم شهر ونیز برای تردد خود در سطح این شهر شناور و فوق العاده دیدنی از آن استفاده می کنند. در ونیز شما می توانید به ازای 80 یورو و برای مدت زمانی نیم ساعته یک قایق گوندولا را کرایه نمایید و توسط آن به اقصی نقاط شهر ونیز که پر است از جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی سفر نمایید؛ البته توجه داشته باشید که اجازه یک قایق تندرو برای جا به جایی در شهر ونیز تنها بخشی از حمل و نقل شما را مهیا می سازد و مهم تر از داشتن یک قایق، پیدا کردن یک قایقران منصف و بسیار ماهر است تا بتواند شما را در کمترین زمان ممکنه و با عبور از مناطق خلوت و دنج این شهر ایتالیایی، حسابی به وجد بیاورد. لازم به ذکر است با توجه به موقعیت توریستی و گردشگری شهر ونیز که تقریبا در تمام طول سال می توان در آن با تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی مواجه شد، عده ای از قایقرانان گوندولای این شهر متاسفانه بر خلاف منطق و اصول اخلاقی عمل می کنند و به محض اینکه از عدنم آشنایی شما با هزینه های موجود در سفر به ونیز و همچنین مسیرهای آبی این شهر مطلع می شوند، یا نرخ کرایه قایق های خود را بالا می برند و یا با عبور از مناطق مرکزی شهر ونیز که همیشه از تراکم جمعی بسیار بالایی برخوردار می باشد، هم سبب تلف شدن وقت ارزشمند شما می شوند و هم خود را با زحمت کمتری برای گرداندن شما مسافران و علاقه مندانِ این شهر آبی مواجه می کنند که برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند توصیه می کنیم حتما پیش از سوار شدن به قایق های گوندولا با مسئول قایق یا همان قایقران صحبت های لازمه را انجام دهید.

نکته دوم: بازدید از پل آکادمیا

عکسی از پل آکادمیا

اگر بخواهیم بصورت فهرست وار در خصوص جاذبه های گردشگری موجود در شهر شناور ونیز صحبت نماییم، بدون تردید پل آکادمیا یکی از برترین و دیدنی ترین جاذبه های جذاب گردشگری در این نقطه از کشور ایتالیا می باشد که حتما بایستی در سفر به شهر ونیز از آن بازدید بعمل آوریم. پل آکادمیا (Accademia) می باشد. این پل که هنوز سازه اصلی آن از جنس چوب باقی مانده است سبب دستیابی شما به یک چشم انداز شگرف و خیره کننده از کانال اصلی آب و همچنین کلیسای باسیلیکای سنت ماریا (Saint Maria Basilica) می گردد که ناگفته نماند برای درک بهتری از این تصاویر زیبا و به یاد ماندنی حتما باید در هنگام خلوتیِ این پل، از آن بازدید بعمل آورید. پل آکادمیا معمولا به دلیل قرار داشتن در منطقه مرکزی شهر ونیز از هیاهو و جنب و جوش بسیار بالای مردمی بر روی خود برخوردار است که این شلوغی با نزدیک شدن به غروب آفتاب در شهر ونیز نیز دو برابر می شود؛ به همین خاطر ما به شما پیشنهاد می کنیم که لااقل یک روز از مدت زمان اقامت و گشت و گذارتان در شهر ونیز را زودتر از زمان معمول آغاز کنید و پیش از طلوع آفتاب بر روی این سازه چوبی و دوست داشتنی قرار بگیرید و از نزدیک شاهد صحنه هایی فراموش نشدنی از نماهای مختلف شهر آبی ونیز شوید.

نکته سوم: خود را در شهر ونیز رها کنید

عکسی از رهایی در شهر ونیز

یکی از بهترین روش های گشت و گذار در شهر شناوری همچون ونیز این است که خود را در مساحت کوچک اما پچ در پیچ آن گم کنید و با رها شدن در خیابان ها و کوچه پس کوچه هایی که تماما با جریانات آبی باریک و یا عریضی پوشش داده شده اند، از حضور در شهر ونیز نهایت لذت را بدست آورید. ونیز گرچه از مساحت چند گیلومتری برخوردار است اما مسیرهای آبی آن به صدها کیلومتر می رسد و به همین جهت است که خاطر نشان می کنیم حتما در گشت و گذارهای خود در شهر ونیز سعی کنید از داشتن ساعت و یا وسایلی که گذر زمان را به شما و سایر همراهانتان در سفر به ونیز یادآوری می کند، خودداری نمایید. در کوچه ها و خیابان های فرعی ونیز که گاها تعدادی از آنان نیز بن بست و مسدود می باشند به ندرت می توان با کسی دو بار مواجه شد که این به معنی وجود یک دنیای عجیب و پر از شگفتی در این شهرِ ایتالیایی کوچک تلقی می شود.

نکته آخر: رفتن به سوی برج ناقوس سنت مارک

عکسی از برج ناقوس سنت مارک

از دیگر اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری مهم در شهر ونیز، برج ناقوس سنت مارک بحساب می آید که در فضایی کاملا مسطح و بزرگ قرار گرفته است. این برج که از آن به عنوان دهمین سازه مرتفع کل کشور ایتالیا یاد می شود، سبب می گردد تا شما به یک چشم انداز فوق العاده دوست داشتنی و مهیج از کل شهر ونیز و همچنین مناطق پیرامون این شهر شناور دست پیدا نمایید. البته توجه داشته باشید که بازدید و حضور بر بام این برج ناقوس نیز خیلی کار آسانی نیست و بایستی مدت زمان زیادی را در هر بازه زمانی از سال که به شهر ونیز سفر می کنید، جهت تهیه بلیط ورودی برای حضور در برج ناقوس سنت مارک صرف نمایید. لازم به ذکر است که هزینه بلیط این جاذبه گردشگری حدودا 6 یورو می باشد. همچنین بد نیست بدانید که در صورت برخورداری از چاشنی شانس، شما گردشگران و مسافران شهر ونیز می توانید در هنگام نواخته شدن ناقوس این برج که همراه است با تولید صدای بسیار مهیب و شدیدی از آن بازدید بعمل آورید و لحظه ای تکرار نشدنی را برای خود در سفر به ونیز رفم بزنید.

در ادامه بخوانید: زیبایی های منحصر به فرد موجود در بلغارستان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...