مزه کردن تعدادی از غذاهای سنتی اسکاتلند

اسکاتلند (Scotland) یکی از کشورهای منطقه بریتانیای کبیر است که دومین کشور بزرگ این ناحیه بعد از انگستان بحساب می آید. بسیاری از مردم جهان به دلیل تاریخچه حماسی و پر فراز و نشیب اسکاتلند، لقب سرزمین افسانه ها را به این کشور اعطا نموده اند و سالانه نیز از اغلب شهرهای آن خصوصا شهرهای ادینبورگ (پایتخت اسکاتلند) و گلاسگو (بزرگترین شهر اسکاتلند) بازدید بعمل می آورند. در کنار تمام جذابیت های توریستی و گردشگری موجود در کشور اسکاتلند، فرهنگ غذایی اسکاتلندی ها نیز یکی از شاخصه های قابل توجه در جذب توریست و گردشگر برای این سرزمین از اقصی نقاط دنیا می باشد که در ادامه این مطلب چنانچه با مجله گردشگری سِدره همراه شوید، قطعا می توانید با تعدادی از غذای سنتی و بسیار محبوب اسکاتلندی در سراسر جهان آشنایی پیدا نمایید.

استاویز (Stovies)

عکسی از غذای استاویز

استاویز یک غذای گوشتی اما فوق العاده خوشمزه در فرهنگ غذایی کشور اسکاتلند است که تهیه می شود از گوشت تازه گوساله، پیاز، کره و سیب زمینی و در نهایت آن را یا با چغندر سرو می کنند و یا با نانی به اسم کماج! این غذای سنتی از دستور پخت کاملا منعطفی برخوردار است و شما می توانید مثلا اگر علاقه ای به گوشت گوساله ندارید، برای تهیه و پخت این غذا از گوشت گوسفندی یا حتی مرغ استفاده نمایید. توجه داشته باشید اسکاتلندی ها بر روی انجام دقیق تمامی مراحل آشپزی غذاهای بومی و اصیل خود بسیار جدی هستند و طاقت این را هرگز نداشته و ندارند که آشپزی به ماهیت اصلی غذاهای ملی آنان توهین کند! ناگفته نماند کماج نیز نانی است که معمولا بصورت لحظه در کنار این غذا پخته می شود و عموما از ترکیب بلغور و جو دوسر و یا گندم ساده و سبوس دار تهیه می شود.

هگیس (Haggis)

عکسی از غذای هگیس

از دیگر غذاهای ملی اسکاتلند که البته خیلی هم با استقبال پُرشور اهالی این کشور در طول تاریخ رو به رو نشده است، هگیس نام دارد که دقیقا همان جغور بغور ما ایرانیان است که از پختن دل، قلوه و جگر گوسفندی تهیه و آماده سرو کردن می شود. منتها شما وقتی در کشور اسکاتلند بخواهید چنین غذایی را سفارش دهید، معمولا در کنار مقدار مشخصی از هگیس، یک ظرف کوچک از پوره سیب زمینی نیز برای شما آورده می شود تا مزه بهتری از این غذا در ذهنتان ایجاد شود.

باناک (Bannock)

عکسی از نان باناک

باناک یک نوع نان کاملا ساده اما با مزه ای جادویی است که عمدتا یا آن را از جوی دوسر تهیه می کنند و یا از گندم ساده! نکته خاص و منحصر به فرد موجود در روش پخت نان باناک این است که به هیچ عنوان آن را در داخل فر و یا مایکروویو قرار نمی دهند و از ماهی تابه های مخصوص برای پخت این نان خوشمزه استفاده می کنند؛ از قلم نیافتد که نان باناک از جمله خوراکی های ریشه دار در تاریخ سرزمین افسانه ها؛ یعنی کشور اسکاتلند می باشد.

سوپ کالین اسکینک (Cullen Skink)

عکسی از سوپ کالین اسکینک

سوپ کالین اسکینک یکی از غذاهای نسبتا سنگین موجود در فرهنگ غذایی کشور اسکاتلند است که ترکیب متریال های غذایی همچون: روغن ماهی دودی، کره، شیر، خامه، پیاز و سیب زمینی تهیه می شود و معمولا خودِ مردم نواحی مختلف اسکاتلند نیز از خوردن این غذا در شب امتناع می کنند! توجه داشته باشید شما می توانید این سوپ نسبتا غلیط را با هر نوع نانی نیز میل نمایید.

دسر اصیل اسکاتلندی ها

عکسی از دسر اسکاتلندی ها

در فرهنگ غذایی کشور اسکاتلند شما با انواع و اقسام دسرها رو به رو هستید که دسر Cranachan نیز یکی از همین موارد می باشد. این دسر از ترکیب جوی دوسر، عسل، خامه همراه با مقدار کمی تمشک تهیه می شود و اغلب نیز آن را در کنار یک فنجان قهوه داغ میل می کنند.

سوسیس لورن (Lorne Sausage)

عکسی از سوسیس لورن

این غذا یک وعده مناسب و خوشمزه برای مردم کشور اسکاتلند می باشد که معمولا از آن در وعده های صبحانه غذایی خود استفاده می کنند. سوسیس لورن از گوشت تازه تهیه می شود و سپس برای اینکه القا کننده مزه تردی باشد، مقداری خرده نان مختلف، ترجیحا کنجد دار بر روی آن ریخته می شود و سپس بصورت مربع های کوچک و بزرگ تکه تکه می شوند و لای نان های مخصوص ساندویچ، قرار می گیرند. شایان به ذکر لست که سوسیس لوزن از جمله غذاهای سنتی و فوق العاده محبوب نزد اسکاتلندی ها بحساب می آید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...