گشت و گذاری دلچسب در میان دیدنی های بروکسل | بلژیک

بروکسل پایتخت و یکی از مهمترین و دیدنی ترین شهرهای موجود در کل قاره اروپا است که بی اغراق باید بگوییم از هر چیزی درست و به اندازه در این شهر ایجاد شده است. در شهر بروکسل شما می توانید با انواع مختلفی از جاذبه های قدیمی و جدید مواجه شوید. سری به گالری موزه های هنرهای باستانی و نو بزنید و از گشت و گذار در خیابان ها و همچنین پارک های سراسر سبز و گل کاری شده آن حسابی لذت ببرید. پس اگر علاقه مند به جاذبه های گردشگری و دیدنی های چنین شهری در کشور بلژیک شده اید؛ با ما در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سدره همراه شوید تا قدری بیش از پیش با جذابیت های نهفته در پایتخت بلژیکی ها آشنایی پیدا نمایید.

پیشنهاد مطالعه:  کمی با دیدنی های شهر ریکیاویک | پایتخت ایسلند

منازل ویکتور هورتا (Victor Horta’s Major Town Houses)

عکسی از منازل ویکتور هورتا

ویکتور هورتا یکی از سرشناس ترین چهره های بین المللی بلژیکی ها در دنیا است که معمولا برای تمام ساختمان های در دست احداث خود، از هنر نو و نبوغ جدید معماری در عصر خویش استفاده می کرده است. به همین خاطر منطقه ویکتور هورتا یکی از جذاب ترین مناطق شهری بروکسل بحساب می آید که می توان در آن با بناهای منحصر به فردی نظیر هتل های سولوای و تاسل مواجه شد. البته ناگفته نماند در این منطقه طراحی دکوراسیون های داخلی نیز مطابق با سبک و سیاق بسیار خاصی انجام گرفته است که تنها با تماشای از نزدیک آن ها می توان به درک درستی از معماری جدیدِ ویکتور هورتا دست پیدا کرد.

موزه میما (Mima)

عکسی از موزه میما

موزه میما یکی از موزه های جدید و به نوعی تازه ساز موجود در شهر بروکسل است که می توان در آن با آثار مختلفی همچون: نقاشی های خیابانی، دیجیتالی و همچنین فرهنگی مواجه شد. لازم به ذکر است کلمه Mima مخفف عبارت Millennium Iconoclast Museum of Art (موزه هنری میلنیوم ایکون کلست) است.

اروپای کوچک (Mini-Europe)

عکسی از اروپای کوچک

یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی و گردشگری شهر بروکسل، مکانی است تحت عنوان اروپای کوچک که تقریبا می توان در آن با برجسته ترین جاذبه های دیدنی کل قاره اروپا منتها در مقیاس های بسیار کوچکتر از اندازه واقعی آنان مواجه شد. ناگفته نماند که این جاذبه ها به شکل مینیاتوری در این مکان قرار گرفته اند و قطعا چه بزرگسال باشید و چه خردسال از تماشای چنین مکانی در سفر خود به شهر بروکسل به وجد خواهید آمد.

اتومیوم (Atomium)

عکسی از اتومیوم

اتومیوم یکی از نمادهای برجسته شهر بروکسل است که در سال 1958 میلادی توسط مهندسی به اسم آندره واترکین ساخته شده است. این نمادِ جذاب بروکسلی ها از 9 جسم کروی استیل برخوردار است و ارتفاع کلی آن نیز معادل با 120 گزارش شده است.

بویس دِلا کامبر (Bois de la Cambre)

عکسی از بویس دلا کامبر

بویس دِلا کامبر یک دریاچه کوچک و نُقلی در قلب شهر بروکسل است که می توان آن را یکی از بکرترین نقاط طبیعی موجود در کل قاره اروپا بحساب آورد. در این محوطه پیرامون این دریاچه شما می توانید آزادانه به گشت و گذار بپردازید و از بودن در چنین اقلیم طبیعی و سراسر سرسبزی حسابی لذت ببرید و خود را مشغول امکانات تفریحی در نظر گرفته شده برای این جاذبه آبی نمایید.

کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا (St. Michael and St. Gudula Cathedral)

عکسی از کلیسای جامع میشل و سنت گودولا

کلیسای سنت میشل و سنت گودولا با اختلاف بسیار زیادی نسبت به دیگر جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی بروکسل مورد پسند و توجه مردم بومی و غیر بومی کشور بلژیک قرار گرفته است. این جاذبه فوق العاده تماشایی یکی از مهمترین مکان های موجود در پایتخت کشور یلژیک است که در آن مراسم هایی همچون: تاجگذاری، ترحیم، ازدواج و غیره خاندان سلطنتی بلژیک برگزار می شود. معماری این مکان مطابق با سبک معماری گوتیکی است و آنطور که در تاریخ ذکر است؛ باید زمان ساخت آن را چیزی بیش از 300 سال در نظر گرفت.

کاخ بزرگ (Grand-Place)

عکسی از کاخ بزرگ

سفر به پایتخت بلژیک؛ یعنی شهر بروکسل بدون بازدید از کاخ بزرگ این شهر هیچ لطفی ندارد و می توان گفت که مسافرت چنین افراد مسافر و یا گردشگری کاملا ناقص تلقی خواهد شد! کاخ بزرگ بروکسل از قدمتی بالغ بر 500 سال برخوردار است و نام آن در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است که به همین خاطر معمولا همیشه جهت بازدید از آن تاکید می شود.

مونت دِ آرت (Mont des Arts)

عکسی از موند د آرت

این جاذبه یک مجموعه توریستی و فوق العاده تماشایی کوچک است که در حوالی ایستگاه مرکزی شهر بروکسل استقرار یافته است. در حقیقت سازنده منطقه جذاب و گردشگر پسند شهر بروکسل، امپراطور قابل احترام بلژیکی ها؛ یعنی لئوپولد دوم بوده است که متاسفانه با تمام تلاش ها و کوشش های خود موفق به اتمام مراحل ساخت آرزوی قلبی خود نشد و امروزه موند دي آرت با جاذبه های نوین و جدیدتری ایجاد شده است و می توان در آن ساعات خوشی را سپری کرد.

موزه آلات موسیقی (Musical Instruments Museum)

عکسی از موزه آلات موسیقی

این موزه نیز یکی از جاذبه های موجود در منطقه گردشگری مونت دِ آرت است که توسط ویکتور هورتا تاسیس شده است. موزه آلات موسیقی بروکسل دارای بیش از 7000 آلات موسیقی بین المللی است و به همین خاطر سالانه میزبان جمع زیادی از مسافران و گردشگران علاقه مند به دنیای موسیقی می باشد.

گالری سلطنتی سنت هوبرت (Galeries Royales Saint-Hubert)

عکسی از گالری سلطنتی سنت هوبرت

و اما آخرین جاذبه های جذاب و توریستی موجود در شهر بروکسل (پایتخت بلژیک) که قطعا سبب القای یک حس ناب از خرید در قلب اروپا به شما می شود، گالری سلطنتی سنت هوبرت است که متشکل از سه تالار با نام های: گالری ملکه، گالری پرنس و همچنین گالری شاه می باشد و می توان در آنان با کالاهای منحصر به فردی مواجه شد و موفق به انجام یک خرید عجیب و غریب در طول عمر شد.

در ادامه بخوانید: سفری جذاب به سوی دیدنی های بلاروس

نظری داده نشده


نظری بگذارید...