مکان هایی دیدنی شهر تایپه | پایتخت تایوان

تایپه (Taipei) یکی از بزرگترین شهرهای کشور تایوان و همچنین پایتخت و رکن اصلی اقتصاد کشور تایولن است که اغلب آن را با نام جمهوری چین یا چین تایپه نیز خطاب می کنند. شهر تایپه از مهمترین و همچینن پیشرفته ترین شهرهای آسیای شرقی است که نقش فوق العاده پر اهمیتی در ثُبات اقتصادی منطقه نیز دارد ودر کنار تمام پتانسیل های اقتصادی و سیاسی خود، یک مقصد جذاب و کاملا تماشایی برای تمام گردشگران و توریست های دنیا نیز بحساب آورده می شود که می توان در آن با ایستگاه های تفریحی و همچنین جاذبه های نادر و کم نظیری مواجه شد. در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با مکانی های دیدنی شهر تایپه از کشور تایوان آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه: اوکراین و شهرهای توریستی آن

برج 101 تایپه | Taipei 101 Tower

عکسی از برج 101 تایپه

بازدید از یک شاهکار معماری در تایپه به نام برج 101 مقدم بر تمامی جاذبه های توریستی و طبیعی دیگر این پایتخت مشهور آسیایی است که حتما باید به عنوان یک گردشگر سفر کرده به شهر تایپه آن را انجام داد. این برج همانطور که از نامش نیز مشخص است دارای 101 طبقه و ارتفاعی 508 متری است و از وزن سازه ای 650 تُنی برخوردار می باشد. در روزگاران پیشین این برج به عنوان بلندترین سازه مسکونی دنیا بحساب می آمد و آسانسور آن که قادر است تنها ظرف 37 ثانیه شما را به طبقه 89اُم خود برساند نیز سریع السیر ترین آسانسور جهان تلقی می شد که البته امروزه تمامی این رکوردها از این بنا گرفته شده است! علاقه مندان به تماشای یک منظره شگفت انگیز از شهر تایپه حتما باید خود را به طبقات بالای 87 این آسمانخراش مغرور برسانند. ناگفته نماند برج 101 نماد اصلی پایتخت تایوان نیز بحساب می آید.

بازار شبانه شیلین | Shilin Night Market

عکسی از بازار شبانه شیلین

نمی شود به شهرهای آسیای شرقی سفر کرد و دست خالی بازگشت! برای این منظور پیشنهاد می کنیم حتی از شب های حضورتان در تایپه نیز استفاده کنید و بطور مثال سری به بازار شبانه شیلین بزنید که بی اغراق از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در این بازار پیدا می شود و شما می توانید با نزل ترین قیمت ها، محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید. یادتان باشد جیب بُرها در این بازار منتظر یک غفلت کوچک از سوی مردم و خصوصا گردشگران تازه وارد به شهر هستند؛ پس بهتر است به اندازه نیازتان با خود پول به همراه داشته باشید.

لونگ شان | Longshan

عکسی از لونگ شان

در سراسر کشورهای آسیای شرقی شما می توانید با معابد و صومعه سراهای متعددی مواجه شوید که هر کدام از اهمیت بسزایی برای مردمان آن سامان برخوردار هستند و در شهر تایپه نیز این معبد لونگ شان است که از اهمیت بسیار بالایی نزد مردم تایوان برخوردار می باشد و باید به هنگام بازدید از آن نهایت ادب و احترام را رعایت کنید. جالب است اگر بدانید این معبد در طی وقوع جنگ جهانی دوم توسط نیروهای ارتش متفقان دچار تخریب بسیار شدیدی شد که خوب البته به همت مردم شهر تایپه خیلی زود بنای معبد بازسازی شد و درب های آن مجددا برای دعا و نیایش اهالی شهر بازگشایی شد.

روستای وولای | Wulai Village

عکسی از روستای وولای

این جاذبه کمی خارج از محدوده داخلی شهر تایپه قرار گرفته و نام روستایی است که عمده شهرت خود را مدیون وجود چشمه های آبگرم فراوانی است که سر از آن بیرون آورده اند! معمولا تمامی گردشگران و همچنین آژانس های مسافرتی که مسئول برنامه ریزی تورهای مختلف توریستی جهت بازدید از جاذبه های دیدنی و مکان های مهم شهر تایپه هستند، حتما در برنامه مسافرتی خود بازدید از این روستا را نیز قرار می دهند که هم فال است و هم تماشا؛ لازم به ذکر است در روستای وولای تله کابینی نیز ساخته شده است که مستقیم شما را به طرف بلندای روستا و همچینن آبشار وولاس خواهد بُرد.

پارک ملی یانگمینگشان | Yangmingshan National Park

عکسی از پارک ملی یانگمینگشان

یانگمینگشان نام یکی از مهمترین و همچنین برجسته ترین پارک های ملی کشور تایوان است که از پوشش های متنوع گیاهی نیز برخوردار است و در آن می توان با مسیرهای پیاده روی فراوانی مواجه شد و از همه مهمتر با یکی از نادرترین جاذبه های این کشور در پایتخت آن؛ یعنی شهر تایپه روبرو شد که دهانه آتشفشانی است که پیوسته از آن بخار خروج پیدا می کند. بد نیست بدانید مسیر دسترسی به پارک ملی یانگمینگشان بسیار راحت می باشد.

خیابان قدیمی دانشوی | Danshui’s Old Street

عکسی از خیابان قدیمی دانشوی

دانشوی نام یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر تایپه است که در گذشته از آن به عنوان نقطه مهم اقتصاد و داد و ستدهای تجاری نیز در این شهر یاد می شده است و امروزه تقریبا فاقد اهمیت اقتصادی پیشینِ خود است و تنها به سبب تاریخ بلند بالای خود و حس نوستالژی قدم زدن در آن مورد توجه اهالی شهر تایپه و همچنین مسافران غیر بومی سفر کرده به این شهر واقع می شود. لازم به ذکر است همچنان این خیابان مملوء از فروشگاه ها و مغازه های مختلف است و می توان یک وعده غذای مطلوب را در کافه رستوران های دایر شده در خیابان قدیمی دانشوی نوش جان کرد.

تله کابین ماوکونگ | Maokong Telecabin

عکسی از تله کابین ماوکونگ

در اطراف شهر تایپه یک منطقه کاملا وسیع وجود دارد که تایوانی ها از آن جهت کشت چای استفاده می کنند و مزارع مختلف چای را در آن ایجاد کرده اند. این مزارع درست در نزدیکی باغ وحش شهر واقع شده است و شما می توانید ضمن تمشاای باغ وحش و جذابیت های همیشه نهفته در آن از این مزارع بزرگ و کاملا سرسبز نیز بازدید بعمل آوردید و به کمک تله کابین ماوکونگ خود را به ارتفاعات کوهستانی موجود در این منطقه رسانده و از طبیعت بکری که در مقابل چشمانتان قرار می گیرد، حسابی لذت ببرید. غروب های ماوکونگ با استفاده از تله کابین این منطقه و رفتن به ارتفاعات فوق العاده تماشایی است.

موزه ملی تایوان | National Taiwan Museum

عکسی از موزه ملی تایوان

مثل هر کشوری در دنیا، مهمترین موزه یا بهتر است بگوییم موزه ملی تایوان نیز در پایتخت آن یعنی شهر تایپه قرار گرفته است که برای گردشگران علاقه مند به آشنایی بیشتر با آداب و سنت ملت چین تایپه این مکان می تواند بسیار مهم و حائز اهمیت باشد. در موزه ملی تایوان تقریبا همه چیز در خصوص فرهنگ و شرایط زندگی اقوام مختلف و همچنین پوشش های مختلف گیاهی و جانوری حاکم در این نقطه از قاره آسیا وجود دارد که یقینا بازدید از آن برای هر توریست و گردشگری می تواند جذاب و مفیده به فایده باشد.

در ادامه بخوانید: کمی با دیدنی های شهر ریکیاویک | پایتخت ایسلند

نظری داده نشده


نظری بگذارید...