جاذبه های گردشگری شهر نیویورک | مکان های توریستی شهر نیویورک | نیویورک به کجا برویم

اگر اهل گشت و گذار هستید در یکی از لاکچری ترین کشورهای دنیا یعنی آمریکا می توانید شهرهای بسیاری پیدا کنید تا بتواند این خواسته شما را برآورده کنند. یکی از شهرهایی که می توانید اوقات خوشی را در آن بگذرانید شهر نیویورک است. نیویورک پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده امریکاست. ممکن است که واشنگتن پاتخت آمریکا باشد اما به دلایل مهم سیاسی و اقتصادی و فرهنگی شهر نیویورک نه تنها قلب آمریکا بلکه پایتخت دنیا نامیده می شود. 

وسعت این شهر عجیب 11 هزار کیلومتر مربع است که وسیع ترین شهر جهان محسوب می شود. شهر نیویورک دارای 53 آسمان خراش بلندتر از 200 متر است که از این حیث نیز مشهور بوده و در درجه اول در دنیا قرار گرفته است. طولانی ترین خط متروی جهان و بزگترین بورس بازار معاملات دلاری در خیابان وال استریت از جمله مشخصه های اصلی این شهر هستند. از نمادهای اصلی شهر نیویورک می توان به مرکز سازمان ملل متحد، مجسمه آزادی اشاره کرد.
در این مقاله برای شما مخاطبین عزیز که می خواهید در تعطیلات خود از نیویورک دیدن نمایید تمامی جاذبه های گردشگری شهر نیویورک، مکان های تفریحی و سیاحتی شهر نیویورک و جاهای تفریحی شهر نیویورک را برای شما توضیح می دهیم.

موزه شهر نیویورک

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری نیویورک موزه شهر نیویورک است که مختص خود شهر نیویورک بوده و تاریخچه و تحولات شهر نیویورک را در طول تاریخ نشان می دهد. موزه نیویورک سال 1923 افتتاح شد و کسانی که موزه نیویورک را ایجاد نمودند قصد داشتند تا گذشتگان را به حال پیوند بزنند. از مشخصه های ویژه موزه نیویورک برگزاری برنامه های متنوع در سطح مدارس و برپایی نمایشگاه های متعدد است. 

مجسمه آزادی

کسی در دنیا نیست که نام یا عکسی از مجسمه آزادی ندیده باشد. یکی از مهمترین مکان های گردشگری نیویورک مجسمه آزادی است که یک هدیه از سوی فرانسه به کشور آمریکاست. در داخل این مجسمه 354 پله وجود دارد که زمانی که از آن ها بالا رفته و به تارج مجسمه آزادی برسید می توانید کل شهر را مشاهده کنید. برای خرید بلیط پله ها و بالا رفتن از آن به دلیل حجم زیاد از خواهان بسیار کمیاب بوده و حتما باید از مدت ها قبل رزرو شود و نمی توان حضوران این بلیط را خریداری نمود. اما تماشای این مجسمه غول پیکر از پایین نیز خالی از لطف نیست.

میدان تایمز

میدان تایمز یکی از مکان های گردشگری است که بعد از جنگ جهانی دوم تبدیل به یک جاذبه گردشگری در نیویورک شده است. به دلیل حجم بازدیدکنندگان از این میدان، دیوارهای این میدان پر از تابلوهای تبلیغاتی بزرگ است که بعد از مدتی همین تابلوهای تبلیغاتی تبدیل به یک جاذبه گردشگری برای میدان تایمز شد. دیگر دیوارهای میدان تایمز مکانی برای نصب تبلیغات وجود ندارد. وجود رستوران و کافه های متعدد و مشهور در میدان تایمز و چراغ ها و ترکیب آن با نور تابلوهای تبلیغاتی به نوعی سرگرمی برای جذب توریست و گردشگر شده است.


خیابان پنجم

یکی دیگر از مکان های گردشگری مهم نیویورک خیابان پنجم است. خیابان پنجم ، خیابانی است که از بخش شمالی میدان واشنگتن آغاز شده و تا شما خیابان 143 ادامه می یابد. همانند خیابان شانزلیزه در فرانسه که خیابان پولدارهاست، خیابان پنجم نیز یکی از گرانترین خیابان ها در جهان بشمار می رود. در خیابان پنجم در نیویورک فروشگاه های بسیار شیک و مد بالا را می توان مشاهده نمود. پارک مرکزی نیویورک که خودش از جاذبه های توریستی نیویورک است قرار دارد و مجلل ترین خانه های شهر نیویورک وجود دارد. وجود کلیساهای فراوان و خانه های تاریخی و قدیمی می تواند یک روز کامل را از شما برای بازدید گرفته اما در عین حال می تواند بسیار حالبو دیدنی باشد. بین دو خیابان 82 و 104 موزه ها و گالری های فراوانی وجود دارد که به همین دلیل این منطقه از نیویورک را Museum Mile می نامند. ود.

موزه هنر متروپولیتن

موزه هنر متروپولیتن یا به انگلیسی « The Metropolitan Museum of Art » که به اختصار Met نیز نامیده می شود یکی از مهمترین موزه های شهر نیویورک و مکان های گردشگری و توریسیت نیویورک به حساب می آید. موزه هنر متروپولیتن پربازدیدترین موزه شهر نیویورک بوده و در آن اثاری وجود دارد که در جهان نظیر ندارد. ارزشمندترین و کمیاب ترین آثار هنرمندان در موزه هنر متروپولیتن وجود دارد. علاوه بر این در هنر متروپولیتن آثار هنری تاریخ 5 هزار ساله بشریت نیز وجود دارد که می تواند لذت شما از این موزه را دو چندان کند.
بزرگترین موزه هنر در ایالات متحده آمریکا و یکی از بزرگترین موزه های هنر در سراسر جهان بوده و مجموعه ای بی نظیر از آثار ارزشمند در آن به نمایش گذاشته می شود. این موزه به عنوان یکی از پر بازدید ترین موزه های شهر شناخته شده و شما می توانید در آن با برخی از ارزشمند ترین آثار هنری خلق شده در سراسر جهان روبرو شوید. در این موزه آثار هنری تاریخ ۵ هزار ساله بشر از دوران پیش از تاریخ تا عصر حاضر به نمایش گذاشته شده و شما با دیدن آن می‌توانید سفری به دنیای هنر داشته باشید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...