مقاصد توریستی اسلواکی | شهرهای گردشگری و دیدنی آن

اسلواکی (Slovakia) کشوری است در بخش اروپای مرکزی که از شمال به لهستان، از غرب به اتریش و جمهوری چک، از جنوب به مجارستان و از شزق نیز به کشور اوکراین ختم می شود. بیشتر گردشگران جهان کشور اسلواکی و شهرهای مهم توریستی و دیدنی آن از جمله پایتخت این کشور؛ یعنی شهر براتیسلاوا را با جاذبه هایی نظیر: کلیسای های قدمتی، قلعه های باستانی، فضای سرسبز و طبیعی و همچنین امکانات مختلف تفریحی در آن می شناسند و به همین خاطر است که این سرزمین همه ساله با استقبال باشکوهی از سوی عموم گردشگران و مسافرانی از اقصی نقاط این کره خاکی مواجه می شود. پس در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سدره با ما همراه شوید تا بتوانیم کمی بیشتر در خصوص مقاصد جذاب مسافرتی در اسلواکی؛ یعنی شهرهای مشهور این کشور برایتان صحبت نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  رویدادهای مهم اجتماعی در مراکش

کوشیتسه

عکس از کوشیتسه

یکی از بهترین شهرهای توریستی و گردشگری که پیشنهاد می کنیم چنانچه روزی به اسلواکی سفر کردید، حتما از آن بازدید بعمل آورید؛ شهر کوشیتسه می باشد. این شهر در سال 2013 میلادی به عنوان مرکز فرهنگی کل قاره اروپا شناخته شد و به لحاظ تقسیم بندی شهری دارای 2 بخش قدیمی و جدید می باشد که می توان در هر کدام از این دو بخش با جاذبه های فراوانی مواجه شد. لازم به ذکر است اغلب ساختمان ها و کلیسای های موجود در بخش قدیمی شهر کوشیتسه مطابق با معماری گوتیکی ساخته شده اند و می توان در این شهر با موزه ها و گالری های جذابی مواجه شد و حسابی از تماشای آثار موجود در آنان لذت برد.

ژیلینا

عکسی از ژیلینا

اگر در سفر خود به کشور اسلواکی به دنبال مکان های تفریحی و موزه های هنری هستید، بی خودی وقت را از دست ندهید و فورا خود را به شهر ژیلینا که در حوالی مرز کشور اسلواکی با لهستان و جمهوری چک قرار گرفته است، برسانید. در این شهر شما می توانید از موزه هنری ژیلینا بازدید کند و با آثاری از گذشته و حالِ این کشور از نزدیک مواجه شوید. برای تفریح کردن سری به سد ژیلینا بزنید که با برخورداری از زمین بازی والیبال، بسکتبال، دوچرخه سواری، اسکیت، پیاده روی و همچنین پیست مخصوص دویدن آماده رقم زدن یک روز خوب تفریحی برای شما و تمامی همراهانتان می باشد. ناگفته نماند که می توانید با سعود به تپه استرانیک، خود را از تجربه پاراگلایدرسواری نیز بهره مند کنید.

باردیو

عکسی از باردیو

باردیو شهری است که بسیاری از مردم کشور اسلواکی به آن لقب شهر رویایی این کشور اروپایی را اعطا کرده اند! این شهر باستانی کاملا چشم نواز به دلیل برخورداری از یک میدان فوق العاده تاریخی و ارزشمند که به سبک و سیاق معماری قرون وسطایی ساخته شده است، در فهرست میزاث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. جالب است بدانید درشهر کوهستانی باریدو شما می توانید با کافه ها، نمایشگاه ها و همچنین موزه های متعددی مواجه شوید و اجازه گذراندن اوقات ناخوشایند را از خودتان سلب نمایید. شایان به ذکر است خرابه های موجود در شهر باردیو که مربوط به سده پانزدهم میلادی می باشد، از دیدنی ترین نقاط این شهر قرار گرفته بر روی دامنه رشته کوه های بسکیت محسوب می شود.

منطقه لیپتوف

عکسی از منطقه لیپتوف

لیپتوف نام یک منطقه خوش آب و هوا در کشور اسلواکی است که معروف است به جواهرِ اسلواکی در کل دنیا؛ در منطقه لیپتوف شما می توانید با بزرگترین پیست اسکی این کشور تحت نام جاسنا مواجه شوید و در صورت تمایل به یک استحمام حسابی و جذاب نیز سری به پارک آبی تاترالاندیا بزنید که آب آن از بطور مستقیم از چمشه های آبگرم موجود در منطقه تامین می شود و آنطور که گفته می شود این آب نیز از خواص درمانی فراوانی برخوردار است. دوستان و گردشگران عزیز توجه داشته باشید که پارک آبی تاترالاندیا در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین پارک های آبی موجود در بخش اروپای مرکزی بحساب می آید. همچنین شما می توانید در منطقه لیپوف سری هم به روستای دوست داشتنی ویکولینک بزنید و ار جذابیت های نهفته در این روستای اسلواکی همچون موزه محلی، خانه های سنتی و کلیسای چوبی آن بازدید بعمل آورید.

ترنچین

ترنچین نیز یکی دیگر از مقاصد تاریخی و توریستی موجود در کشور اسلواکی است. این شهر در نزدیکی مرز اسلواکی با جمهوری چک قرار گرفته است و سهم بیشتری از نام و آوازه خود را نیز مدیون وجود قلعه ترنچین و همچنین میدان سنتی خود می باشد. قلعه ترنچین، یک دژ مستحکم باستانی است که در بین صخره ها واقع شده است و از دو بخش بالایی و پایینی نیز تشکیل می شود. میدان سنتی شهر ترنچین نیز یکی دیگر از جاذبه های مهم توریستی و گردشگری برای این شهر اسلواکی بحساب می آید که دور تا دور آن را ساختمان ها و سازه های مختلف شهری تشکیل داده اند که اغلب آنان نیز به سبک معماری باروک ساخته شده اند. ناگفته نماند که شهر ترنچین برای آن دسته از گردشگران و مسافرانی که قصد خرید سوغاتی برای عزیزانشان دارند نیز بسیار مناسب است و می توان با کمی گشت و گذار در میان خیابان ها و کوچه های باریک و جذاب این شهر با فروشگاه های متعددی رو به رو شد که در حال فروش صنایع دستی این کشور هستند. از قلم نیافتد که همه ساله شهر ترنچین میزبان برگزاری مهمترین جشنواره موسیقی کل کشور اسلواکی نیز می باشد.

ستارا لوبونیا

عکسی از ستارا لوبونیا

شهر ستارا لوبونیا از دیگر مقاصد توریستی مهم و برجسته در اسلواکی است که اغلب گردشگران و مسافران این شهر تنها به دلیل بازدید از موزه فضای باز موجود در آن به این نقطه از کشور اسلواکی سفر می کنند. موزه فضای باز شهر ستارا لوبونیا پر است از خانه های چوبی، قلعه قدمتی لوبونیا و همچنین چند کلبه مختلف در زمینه های آهنگری، آموزشی و آسیابی! بازدید کنندگان این جاذبه های گردشگری در شهر ستارا لوبونیا می توانند به حد زیادی با پیشینه تاریخی و همچنین اطلاعات مغتنمی در خصوص شرایط زندگانی مردم اسلواکی در سال های نخست سده نوزدهم میلادی اطلاعات بدست آوردند. همچنین ناگفته نماند که قلعه واقع شده در این موزه فضای باز نیز دارای چندین و چند برج دیده بانی می باشد که می توان از طریق آن ها به چشم انداز شگرفی از منطقه دست پیدا کرد.

بانسکا شتیاوینتسا

عکسی از بانسکا شتیاوینتسا

اگر در سفر خود به اسلواکی دنبال یک مقصد ایده آل برای درک بهتری از اوضاع اجتماعی و شرایط مردم این کشور هستید، توصیه می کنیم حتما سری به شهر بانسکا شتیاوینتسا بزنید. این شهر حاصل یک فوران بزرگ آتش نشانی درکشور اسلواکی است و به همین خاطر می توان در آن با جاذبه های متعددی رو به رو شد که دارای خصوصیاتی از مواد مذاب آتش فشانی در ساختار خود می باشند. شهر بانسکا شتیاوینتسا دارای یک میدان اصلی نیز می باشد که درست در وسط آن تندیسی از تثلیث مقدس جای گرفته است و می توان با کمی گشت و گذار در حوالی همین میدان، با کلی بازار و فروشگاه های متنوع و گوناگون مواجه شد. لازم به ذکر است این نقطه از خاک کشور اسلواکی دارای مجموعه ای است بی نظیر که به سبک و سیاق معماری باروک ساخته شده است و در آن نزدیک به 20 کلیسای تاریخی و قدمتی قرار گرفته است.

لوچا

عکسی از لوچا

لوچا یک شهر دوست داشتنی برای علاقه مندان و گردشگرانی است که از تماشای ساختمان های ساخته شده مطابق با معماری رنسانس حسابی به وجد می آیند. شهر لوچا در تمامی بخش های جدید و قدیمی خود دارای تعداد زیادی موزه و همچنین کلیساهای باستانی می باشد که همگی آنان مطابق با معماری عصر رنسانس ساخته و پرداخته شده اند. این شهر همچون سایر شهرهای موجود در کشور اسلواکی از یک میدان اصلی نیز برخوردار است که بازدید از آن نمی تواند برای گردشگران و مسافران این شهر، خیلی خالی از لطف باشد. دوستان توجه داشته باشید یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی شهر لوچا، قفس آهنی است که در گذشته از آن جهت مجازات مجرمین استفاده بعمل آورده می شده است.

پوپراد

عکسی از پوپراد

به جرات می توان گفت دیدنی ترین شهر اسلواکی پس از پایتخت آن؛ یعنی براتیسلاوا، شهر پوپراد می باشد. در این شهر شما می توانید با جاذبه های گردشگری مختلفی در کنار کلی امکانات و مکان های تفریحی فوق العاده مواجه شوید و حسابی از بودن در چنین شهری خصوصا در فصل بهار، لذت ببرید. شهر پوپراد از مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری و اسکیت سواری در کنار تعداد زیادی سونای محلی و همچنین استخرهای آبگرم برخوردار است و می توان در اقصی نقاط آن با سازه های کاملا تاریخی و قدمت داری همچون کلیسای جان و باپتیست و یا حتی برج رنسانس این شهر مواجه شد.

براتیسلاوا 

عکسی از براتیسلاوا

و اما بهترین و مهمترین شهر توریستی و گردشگری اسلواکی؛ یعنی شهر براتیسلاوا! براتیسلاوا پایتخت و بزرگترین شهر این کشور اروپایی می باشد که به دلایل زیادی از جمله وجود جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین مکان های دیدنی متعدد در اقصی نقاط آن، سالانه میزبان حضور جمع زیادی از گردشگران و توریست های مختلف جهانی می باشد. در شهر براتیسلاوا شما می توانید با کلی کلوپ های شبانه، فستیوال های مختلف هنری از جمله فستیوال جاز و جشنواره معتبر موسیقی براتیسلاوا مواجه شوید و حسابی خود را مشغول گشت و گذار در فضاهای سبز و جاذبه های طبیعی موجود در پیرامون قلعه مشهور آن؛ یعنی قلعه براتیسلاوا نمایید.

در ادامه بخوانید: دیدنی های کشوری کوچکی به نام آندورا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...