دیدنی های سومین کشور کوچک اروپا

سان مارینو (San Marino) نام سومین کشور کوچک اروپا بعد از کشورهایی همچون واتیکان و موناکو می باشد. این کشور کوچک در ناحیه شمالی کشور ایتالیا واقع شده است و از مساحتی حدودا 60 کیلومتری با اقلیمی کاملا کوهستانی برخوردار است. پایتخت این کشور، شهر سان مارینو محسوب می شود. جالب است بدانید قدمت سومین کشور کوچک قاره سبز؛ یعنی اروپا مربوط به سده چهارم میلادی می شود و طبق آمار رسمی به دلیل وجود جاذبه های گردشگری و مکان های طبیعی فوق العاده دیدنی در این نقطه از جهان، تعداد توریست ها و گردشگرانی که سالانه از این کشور بازدید بعمل می آورند؛ حتی از تعداد جمعیت ساکن در آن نیز بیشتر می باشد! پس برای گشت و گذار در چنین کشور جذابی با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا خود به عینه شاهد جذابیت های نهفته در سان مارینو شوید.

پیشنهاد مطالعه:  جاذبه های گردشگری پاتایا کدام است | مکان های بکر و توریستی پاتایا

موزه های سان مارینو

عکسی از موزه سان مارینو

بر خلاف وسعت کوچک کشور سان مارینو، تعداد موزه های این کشور بسیار زیاد می باشد و می توان تقریبا در هر کدام از شهرهای آن با یکسری از موزه های جذاب مواجه شوید. به غیر از موزه ملی سان مارینو که در پایتخت این کشور نیز واقع شده است و از شناخته شده ترین جاذبه های توریستی این نقطه از جهان نیز بحساب آورده می شود، می توان در سان مارینو از موزه هولناک ابزار شکنجه و همچنین شکنجه گاه آن و همچنین موزه موم این کشور نیز بازدید بعمل آورد که سراسر پر شده از شخصیت های ممتاز تاریخی و فرهنگی سان مارینو؛ ناگفته نماند که در این کشور موزه مخصوص پول نیز وجود دارد که قطعا حضور و تماشای بخش های مختلف آن، خالی از لطف نخواهد بود.

قلعه های باستانی 

عکسی از قلعه های باستانی

با توجه به اقلیم کوهستانی سان مارینو، می توان با قلعه ها و دژهای قدیمی متعددی در این کشور مواجه شد که دو تا از مشهورترین آنان عبارتند از: قلعه کستا (Cesta) و قله گوایتا (Guaita) می باشند. نکته مشترک برای هر دوی این جاذبه های تاریخی و فوق العاده دیدنی، اشراف کامل به مناطق پیرامون این قلعه ها و همچنین برخورداری از امتیازات توریستی در مکان استقراری خود می باشد که می توان از امکانات در نظر گرفته شده برای این دو قلعه باستانی نیز نهایت استفاده را برد. از قلم باز نماند که در قلعه کستا یک موزه جذاب از سلاح های قدیمی نیز استقرار یافته است.

کوه تیتانو

عکسی از کوه تیتانو

اگر قصد انجام سفر به اروپا برای رسیدن به یک طبیعت بکر و آرامش بخش را کرده اید، حتما سری به کشور سان مارینو بزنید و خود را در مسیر رسیدن به قلعه کوه تیتانو (Titano) قرار دهید که مطمئنا پشیمان نخواهید شد! مسیر صعود به قلعه کوهستان تیتانو یک جاده طبیعت گردی فوق العاده بکر است که شما را تا ارتفاع 750 متری از سطح دریا بالا می برد و در حالی که نسیم خوش بهاری صورت شما را می نوازد، تصاویر جذاب و کم نظیری از نقاش بزرگ این عالم را همچون سفره ای در پیش دیدگانتان پهن می کند.

کلیسای جامع سان مارینو

عکسی از کلیسای جامع سان مارینو

کلیسای جامع سان مارینو یکی از تاریخی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری و تماشایی موجود در این کشور است که البته ساختمان فعلی این کلیسا در اوایل سده نوزدهم میلادی ساخته شده است و مکان ساخت و ساز آن نیز دقیقا بر روی کلیسای قدیمی بوده است که به لحاظ وسعت نیز از کلیسای جامع فعلی قدری کوچکتر بحساب آورده می شده است. لازم به ذکر است کلیسای جامع سان مارینو مطابق با سبک نئو کلاسیک ساخته شده است.

جشن ها و فستیوال های سان مارینو

عکسی از جشن ها و فستیوال های سن مارینو

یکی از اصلی ترین شاخصه های توریستی و گردشگری سان مارینو، برگزاری جشن ها و فستیوال های مختلف در آن است که هم سبب شادی بازدید کنندگان می گردد و هم سبب آشنای بیشتر افراد غیر بومی با آداب و رسوم و همچنین تاریخچه این کشور می شود. از جمله فستیوال های محبوب سان مارینو می توان به فستیوال موسیقی و همچنین فستیوال مربوط به ایام قرون وسطایی که در این کشور کوچک اروپایی همه ساله برگزار می شود، اشاره نمود.

ساختمان رسمی دولت سان مارینو

عکسی از ساختمان رسمی دولت سان مارینو

ساختمانی که دولت فعلی سان مارینو در آن مستقر شده است، ساخته شده در اواخر دهه 1800 میلادی می باشد که توسط معماری خوشنام به اسم فرانچسکو آزوری بنا شده است و عمده مصالح سخت آن نیز از کوهستان تیتانو استخراج شده است. این ساختمان که از یک برج مربعی شکل نیز برخوردار می باشد، دارای یک میدان در بخش بیرونی خود تحت عنوان میدان آزادی است که اتفاقا این میدان در طول سالیان گذشته تبدیل شده است به یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری کشور سان مارینو که در بخش حاشیه ای آن، مراسم های تشریفاتی فراوانی در بازه های زمانی مختلفی از سال برگزار می شود.

برج مونتاله

عکسی از برج مونتاله

این برج یکی از سه سازه معروف کوهستانی در کشور سان مارینو است که در حدفاصل بسیار ناچیزی از دو قلعه معروف کستا و گوایتا قرار گرفته است. با اینکه متاسفانه امکان بازدید از داخل این برج برای گردشگران و بازدید کنندگان مهیا نیست اما همه ساله جمعیت فراوانی از توریست های سفر کرده به سان مارینو خود را به نقطه مکانی این برج رسانده و از نمای بیرونی آن بازدید بعمل می آورند. لازم به ذکر است این برج درست بر روی قله تیتانو واقع شده است و قدمت آن به سده چهاردهم میلادی باز می گردد. همچنین بد نیست بدانید که در روزگاران پیشین از این برج به عنوان یک زندان مخوف استفاده می شده است.

در ادامه بخوانید: بهترین جاذبه های گردشگری شهر سئول | مکان های تفریحی سیاحتی شهر سئول کره

نظری داده نشده


نظری بگذارید...