کمی با دیدنی های سرزمین لتونی

لتونی (Latvia) کشوری است واقع در بخش شمالی قاره اروپا که هنوز خیلی به لحاظ جذب توریست و آمار سفر مسافران غیر بومی به اقصی نقاط آن بر سر زبان ها نیافتده و به همین خاطر نسبتا گمنام باقی مانده و اغلب جاذبه های طبیعی و تاریخی آن کاملا دست نخورده هستند. سرزمین لتونی در حصاری از کشورهای بلاروس، لیتوانی، استونی، روسیه و همچنین دریای بالتیک قرار گرفته است. پایتخت این مقصد توریستی، شهری به نام ریگا می باشد و به دلیل کم جمعیت بودن آن می توان گفت یک مقصد فوق العاده ایده آل و جذاب برای تمام گردشگران و علاقه مندان به جاذیه های طبیعی و تاریخی بحساب می آید. در ادامه با مجله گردشگری سدره همراه باشید تا شما را با تعدادی از برجسته ترین دیدنی های کشور لتونی آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  جاذبه های جذاب و فراموش نشدنی استانبول

بازدید از ریگا

عکسی از ریگا

اولین کاری که در سفر به لتونی پیشنهاد می کنیم آن را انجام دهید، بازدید از پایتخت این کشور؛ یعنی شهر ریگا (Riga) است که بی تردید می تواند لحظات بسیار خوشی را برایتان به ارمغان بیاورد. در شهر ریگا جاذبه های زیادی وجود دارد که شاید از جمله آن بایستی به کلیسای ریگا، بازار مرکزی و همچنین تندیس آزادی ریگا اشاره داشت. از دیگر نکات لازم در خصوص این پایتخت اروپایی، این است که اکثر خانه های موجود در این شهر بصورت کوچک و با معماری منحصر به فرد ساخته شده اند و روزانه شما می توانید به دلیل قرار گرفتن ریگا در کنار کانال آبی لتونی، شاهد عبور و مرور قایق ها و کشتی های تفریحاتی باشید.

سفر به دوگوپیلس

عکسی از دوگوپیلس

بعد از حضور و بازدیدتان از پایتخت لتونی؛ یعنی شهر ریگا بهتر است سری هم به شهر دوگوپیلس (Daugavpils) بزنید که در حقیقت دومین شهر بزرگ سرزمین لتونی بحساب می آید و بی اغراق اکثر جاذبه های موجود در آن با سبک و سیاق روسی ساخته و خودنمایی می کنند. در این شهر نیز شک نکنید که شما می تواینید با دیدنی های بسیاری مواجه شوید و لحظات خوشی را برای خود و دیگر همسفرانتان ایجاد نمایید.

حضور در سیگولدا

عکسی از سیگودا

به عنوان یک مقصد دیگر در کشور لتونی نیز باید به شهر سیگولدا (Sigulda) اشاره نماییم که در بین اهالی اروپا معروف است به سوئیس لتونی! در این شهر شما می توانید با طبیعت بکر و فوق االعاده زیبایی روبرو شوید. از بناهایی همچون قلعه سیگولدا، موزه Turaida و همچنین غار Gutmana بازدید بعمل آورید و حسابی ساعات خوشی را در این شهر کوچک و دوست داشتنی پشت سر بگذارید.

رفتن به یورمالا

عکسی از یورمالا

اگر به قصد حضور در خطوط ساحلی و استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی ساحلی به لتونی سفر کرده اید، توصیه می کنیم بدون تلف کردن وقتتان یک راست به طرف شهر یورمالا (Jurmala) حرکت کنید. یورمالا از جمله شهرهایی است که دارای خط ساحلی بسیار شلوغ و تمیزی می باشد. علاقه مندان و گردشگران سفر کرده به یورمالا توجه داشته باشند که حتما با حضور خود در این شهر از دو محله زیبا و چشم نواز Majori و Bulduri نیز دیدن کنید.

حرکت به طرف ونتسپیلس

عکسی از ونتسپیلس

از دیگر دیدنی های موجود در لتونی، شهر ونتسپیلس (Ventspils) است که اصلا معروف است به شهر مخصوص کودکان به دلایل وجود امکانات زیاد تفریحی و سرگرم کننده ای که در آن جهت رفاه حال بیشتر کودکان تدارک دیده شده است. این شهر کوچک و دریاچه ای در کنار برخورداری از امکانات مختلف تفریحی از جاذبه های دیدنی همچون: نمایشگاه خلاقیت، قلعه Livonian و همچنین ونتسپلیس اشاره کرد.

دیدن سِسیس

عکسی از Araisi

خیلی حیف است اگر به لتونی سفر کرده باشید و از دهکده کوچک و چوبی Araisi که در حوالی شهر سِسیس (Cesis) قرار گرفته است، بازدید نکنید؛ در این دهکده شما می توانید با نماهای چوبی و زیبای بسیاری مواجه شوید و از نزدیک با سبک زندگی مردم لتونی بیش از پیش آشنایی پیدا نمایید. البته فراموش نکنید که حتما باید در این منطقه از موزه پارک و همچنین قلعه دریایی Araisi نیز دیدن فرمایید.

زیبایی باوسکا

عکسی از باوسکا

و اما در آخرین مورد از دیدنی های کشور لتونی می خواهیم سری به شهر باوسکا (Bauska) بزنیم و شما را با کاخ روندال که از جمله زیباترین و در عین حال برجسته ترین جاذبه گردشگری و دیدنی این سرزمین اروپایی است، آشنا نماییم. کاخ روندال در زمان کاترین کبیر ساخته شده است و اکنون به عنوان یک موزه جذاب و تماشایی مورد بهره برداری و استقبال از سوی عموم گردشگران داخلی و خارجی کشور لتونی قرار گرفته است. شما می توایند ضمن بازدید از ساختمان این کاخ و اتاق هایش، با تاریخچه و همچنین مناظر شگفت انگیزی از آن نیز روبرو شوید.

در ادامه بخوانید: جاذبه های گردشگری شهر زاگرب

نظری داده نشده


نظری بگذارید...