حرکت به سمت دیدنی های موجود در شهرهای قبرس

قبرس (cyprus) کشوری است جزیره ای که متشکل می شود از قبرس شمالی و جنوبی؛ در قبرس شمالی ترک های مسلمان زندگی می کنند و در قبرس جنوبی نیز یونانی های ارتودوکس هستند که سالیانه درازی است اقامت کرده و در حال گذران زندگی خود می باشند. پایتخت کشور قبرس که هنوز مشخص نیست بایستی آن را کاملا جزئی از قاره آسیا بحساب آوریم و یا اروپا، شهر نیکوزیا نامیده می شود. در قبرس همه چیز برای سرگرم شدن و لذت بردن شما گردشگران و مسافران محترم حاضر و آماده شده است تا در دل یک شرایط آب و هوایی میدترانه ای، سری به شهرهای مختلف این کشور بزنید و از نزدیک با دیدنی های قبرس که در این مطلب از مجله گردشگری سدره به شما معرفی خواهیم کرد، مواجه شوید. ایرانی های عزیز توجه داشته باشید که مدتی است موج مسافرتی به قبرس از سوی هموطنانمان بسیار رونق گرفته است و به همین خاطر است که سدره تصمیم گرفته تا در این مطلب خود کمی بیش از پیش شما را با جاذبه های گردشگری موجود در برخی از شهرهای توریستی قبرس آشنا نماید.

پیشنهاد مطالعه:  نگاهی به برترین غذاهای اتریشی

لیماسول - Limassol

کسی از لیماسول

اولین شهری که در این مطلب در خصوص آن صحبت خواهیم کرد، شهر لیماسول است که در گذشته بیشتر به عنوان یک بندرگاه تجاری مورد توجه مسئولان ارشد کشور قبرس قرار داشته و امروزه نزدیک به یک دهه است که سهم قابل توجهی از جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم این کشور را عهده دار شده است. لیماسول از نظر وسعت، پس از پایتخت قبرس؛ یعنی شهر نیکوزیا به عنوان دومین شهر بزرگ قبرس نیز تلقی می شود و می توان در آن با ایستگاه های ساحلی بسیار لاکچری و فول امکاناتی مواجه شد و به فکر گرفتن یک حمام آفتابی حسابی بر روی شن های تمیز و درخشان این سواحل شهر لیماسول بود!

همچنین ناگفته نماند که در شهر لیماسول جاذبه های گردشگری و دیدنی دیگر نیز وجود دارد که از مهمترین آنان می توان به: میدان ساریپولو و همچنین خیابان انکسارتیسیاس اشاره داشت. مسافران علاقه مند به حضور و بازدید از شهر لیماسول توجه داشته باشند که میدان نامبرده شده یک مکان اجتماعی بسیار شاد و مفرح است که همیشه مورد استقابل شب زنده داران این شهر قبری واقع می شود و خیابان مذکور نیز، جدی ترین مراکز خرید و بازارهای تجاری را در خود جای داده است که قطعا با گردشگران ایرانی و بویژه بانوان می تواند این خیابان بسیار مهم و دیدنی محسوب شود.

پافوس - Paphos

عکسی از پافوس

شاید بتوان گفت در هر نقطه از خاک قبرس یک جاذبه گردشگری و یا یک مکان دیدنی هویدا شده است که اگر فرض را بر این مسئله بگیریم، شهرک ساحلی پافوس با جاذبه های بی نظیر و کاملا مشهور خود در سطح جهانی، گُل سر سبد تمام جاذبه های گردشگری این کشور دوست داشتنی و فوق العاده محبوب بحساب خواهد آمد. شهر کوچک پافوس در بخش جنوب غربی کشور قبرس قرار گرفته است و همچون این سرزمین مدیترانه ای از 2 بخش بالایی و پایینی برخوردار گشته است که البته در هر کدام از این دو بخش به اندازه کافی امکانات اقامتی و رفاهی نظیر هتل ها و رستوران ها در کنار جاذبه های توریستی و دیدنی منحصر به فرد، به چشم می خورند.

شهر کوچک و تمام ساحلی پافوس دارای بناهای تاریخی بسیار ارزشمندی نیز می باشد که از مهمترین آنان در کل کشور قبرس می توان به: مجلس تسئوس و دیونیسوس اشاره نماییم که البته در حال حاضر تبدیل به خرابه هایی باستانی و برجای مانده از سده شانزدهم میلادی شده اند که توسط ترک های ساکن در قبرس ساخته شده اند. به غیر از این بنای تاریخی تخریب شده، آمفی تئاتر کلاسیک این شهر نیز که مطابق با سبک و سیاق یونانیان باستان ساخته شده است و هنوز هم اجراهایی هر چند کم و کوتاه در آن به نمایش گذاشته می شوند، از دیگر جاذبه های دیدنی و تاریخی شهر پافوس محسوب می شود. در خصوص شهر پافوس ناگفته نماند که اهالی قدیمی این شهر از اجداد خود شنیده اند که شهرشان زادگاه یکی از الهه های مهم یونانی بوده است!

فاماگوستا - Famagusta

عکسی از فاماگوستا

برای درک بهتری از جذابیت های این شهر قبرسی که در بخش شرقی این کشور نیز واقع شده است، توجه شما را به بارگاه بارناباس، مسجد لالا مصطفی پاشا و همچنین شهر واروشا که معروف است به شهر ارواح جلب می نماییم. حقیقتش را بخواهید نام شهر فاماگوستا را نیز باید در فهرست شهرهایی قرار دهیم که سبب جلب توریست برای کشور قبرس شده است و سالانه با لنگراندازی کشتی های مختلف تفریحی در اسکله این شهر، جذابیت های نهفته در خود را بر ملا می کند. از قلم باز نماند که خانه های سنتی با دیوارهای قدمتی این شهر نیز از دیگر نکات منحصر به فردی است که تنها می توان در شهری همچون فاماگوستا با آن رو به رو شد.

نیکوزیا - Nicosia

عکسی از نیکوزیا

پایتخت و بزرگترین شهر قبرس، نیکوزیا نام دارد که اتفاقا تنها شهر غیر ساحلی این کشور جزیره ای نیز قلمداد می شود و در طول 50 سال گذشته به دلیل ساخت و رعایت اصول شهرسازی در آن، تبدیل به یکی از تمیزترین شهرهای دنیا و همچنین قطب برتر اقتصادی در بین تمامی شهرهای کشور قبرس شده است. در نیکوزیا تا دلتان بخواهد جاذبه توریستی و بنای دیدنی است که انتظار شما گردشگران را می کشند. وجود بیش از دوازده موزه رسمی در این کشور در کنار کلی مرکز خرید و فروشگاه معتبر و برند از سراسر دنیا در آن سبب گشته تا این نقطه از کشور قبرس در زمینه های توریستی نیز بیش از سایر شهرهای آن جلوه کند.

بد نیست در خصوص پایتخت قبرس؛ یعنی نیکوزیا این را هم بدانید که خط تقسیم معروف این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی که موسوم به خط سبز است نیز درست در وسط همین شهر قرار گرفته است و به همین خاطر هم است که می توان در بخش های شمالی آن با ترک ها و در بخش های جنوبی آن با یونانی ها مواجه شد که البته هر دو ملت در تمام طول سال بدون کوچکترین درگیری و نزاعی به زندگی و فعالیت های روزمرگی خود مشغول هستند.

کایرنیا - kyrenia

عکسی از کایرنیا

کایرنیا یک شهر بندری اما فوق العاده تفریحی در بخش شمالی کشور قبرس است که هم در آن می توان با جاذبه های توریستی و گردشگری متعدد مواجه شد و هم سری به کلوب های تفریحاتی آن زد و شب های زیادی را تا صبح غرق در شادی و لذت به سر بُرد! این شهر بندری با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، در بخش ترک تبارهای قبرس قرار گرفته است و آنطور که در خصوص معماری و قدمت بناهای این شهر آورده شده است، بایستی گفت که قدمت کلی شهر کایرنیا چیزی در حدود 1300 سال می باشد که البته در همین شهر یک موزه به نام موزه کشتی غرق شده نیز به چشم می خورد که آثار به نمایش در آمده در آن از قدمتی بالغ بر 2300 سال برخوردار هستند. خلاصه که اگر روزی به قبرس سفر کردید، حتما از شهر کایرنیا نیز بازدید کنید و محو تماشای زندگی آرام و صبورانه لاک پشت ها و همچنین گلف بازی در آن شوید.

لارناکا - Larnaca

عکسی از لارناکا

و اما آخرین شهر جذاب و توریستی که در این مطلب می خواهیم کمی در خصوص آن صحبت کنیم، شهری نیست جز لارناکا که البته مدتی پیش و در یک مطلب کاملا جداگانه در مجله گردشگری سدره به جنبه های توریستی و دیدنی این شهر قبرسی پرداخته شده است!

شهر لارناکا دارای بزرگترین فرودگاه بین المللی قبرس است و با توجه به نوشته های قابل استناد تاریخی نیز باید بپذیریم که آن، قدیمی ترین شهر موجود در کشور قبرس است. لارناکا در بخش قبرس شمالی واقع شده است و از مهمترین جاذبه های گردشگری که توصیه می کنیم به هیچ عنوان از تماشای آن ها غافل نشوید؛ می بایست به: کلیسای های باشکوه و فوق العاده دیدنی لازاروس و فانرومنی، خرابه های غرق شده زنوبیا در آب های لارناکا و همچنین دریاچه نمک این شهر توریستی و زیبا اشاره کرد که همه ساله پذیرای جمع زیادی از فلامینگوهای صورتی در بستر خود می باشد.

در ادامه بخوانید: لارناکا شهری رویایی در قبرس شمالی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...