دیدنی های بهترین کشور دنیا | نروژ

همیشه جنگ بر سر اینکه کدام کشورها در دنیا به لحاظ شاخص های استاندارد زندگی و بهداشت فردی و اجتماعی و همچنین فاکتور مهم امنیت در تمامی سطوح برتر از مابقی کشورهای جهان می باشند، داغ و جنجالی ادامه پیدا کرده است ولی با این حال می توان چند کشور اروپایی را نامبرد که به معنای واقعی کلمه بهشت روی زمین و مکانی ایده آل برای زندگی و تشکیل خانواده انسانی می باشند که بی تردید یکی از بهترین آن ها، کشور نروژ در بخش شمالی منطقه اسکاندیناوی قاره سبز بحساب می آید. نروژ در کنار تمام خصوصیات بارز خود از یکسری جاذبه های منحصر به فرد نیز برخوردار می باشد که اگر در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید با یک تور نروژگردی جذاب سری به دیدنی های سرزمین مادری وایکنیگ ها خواهیم شد.

پیشنهاد مطالعه:  دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان

قصر پادشاهی نروژ

عکسی از قصر پادشاهی نروژ

اولین جاذبه گردشگری ممتازی که توصیه می کنیم در سفر خود به نروژ حتما از آن بازدید بعمل آورید، قصر پادشاهی نروژ است که درست در پایتخت این کشور اروپایی؛ یعنی شهر اُسلو (Oslo) واقع شده است. این بنای عظیم و سلطنتی در ابتدای سده نوزدهم میلادی و بدست پادشاه چارلز سوم ساخته شد و پیش از استفاده وی به دلیل مرگ مشکوکش، فرصت اسکان و استفاده از آن به پادشاه بعدی نروژی ها رسید. این کاخ سلطنتی در حال حاضر محل استقرار پادشاه هارالد پنجم به همراه ملکه ایشان است. تنها زمان بازدید از این بنای سلطنتی محدود به فصل تابستان می باشد که بازدید کنندگان می توانند از تعدادی بخش های آن همچون: تالار آینه، سرسرای بزرگ کاخ، اتاق پرندگان با بیش از 40 گونه مختلف و همچنین محوطه بزرگ داخل آن بازدید بعمل آورند.

موزه تاریخ و فرهنگ

عکسی از موزه تاریخ و فرهنگ

اگر در سفر نروژگردی خود به دنبال آشنایی بیشتری با فرهنگ و تاریخچه کهن این سرزمین مشهور اروپایی نیز هستید، بهتر است سری به موزه تاریخ و فرهنگ نروژ بزنید که درست در آبدره شهر اُسلو واقع شده است. این موزه جذاب و بی سقف دارای بخش های متعددی می باشد که می توان با کمی گشت و گذار در آن ها با پیشینه تاریخی نروژی ها از سال 1500 به بعد مواجه شد. ناگفته نماند در روزهای بخصوصی این موزه میزبان برگزاری نمایشگاه ها و فستیوال های مختلفی می شود که اگر شانس بیاورید و یا با مطالعه قبلی به سراغ این موزه در خاک کشور نروژ بروید، قطعا پشیمان نخواهید شد!

کلیسای چوبی اورانس

عکسی از کلیسای چوبی اورانس

اورانس نام اولین کلیسای چوبی ساخته شده در سرزمین نروژ است که با توجه به تاریخ ساخت آن که در سده دوزادهم میلادی بوده است، باید بپذیریم که این کلیسا یکی از اصلی ترین بناهای مورد توجه نامی ترین جنگجویان جهان؛ یعنی وایکینگ ها نیز بوده است و می توان با تماشای فضای داخلی این بنا با اشکال مختلفی از حیوانات تحت اختیار آن ها مواجه شود. لازم به ذکر است که این کلیسا در کنار تمام جذابیت های خود قادر به جذب توریست و گردشگری غیر بومی نیست و تنها گردشگران علاقه مند می توانند از نمای بیرونی آن استفاده کنند. البته برگزاری مراسم های مسیحی و همچنین عروسی افراد محلی در آن بلامانع است.

دهکده ارشفیوربتن

عکسی از دهکده ارشفیوربتن

دهکده ارشفیوربتن (Ersfjordbotn) یکی از بهترین مناطق کاملا طبیعی و دست نخورده سرزمین نروژ است که می توان با توجه به موقعیت مکانی این دهکده در آن به انجام انواع و اقسام تفریحات زمستانی و همچنین صخره نوردی و کوه پیمایی پرداخت. البته فراموش نکنید که اصلی ترین هدف سغر گردشگران به دهکده ارشفیوربتن، دیدن شفق های قطبی است که باعث ایجاد روشنایی در دل آسمان ها می شود.

جاده اقیانوس اطلس

عکسی از جاده اقیانوس اطلس

شاید باورش کمی برایتان سخت باشد اما جاده اقیانوس اطلسِ نروژ یکی از مهمترین میراث فرهنگی این کشور بحساب می آید که حراست و مواظبت شدیدی از سالم بودن تمام بخش های این مسیر هشت کیلومتری نیز از سوی دولتمردان نروژی صورت می گیرد. حقیقتش را بخواهید این جاده در ابتدا قرار بود به عنوان یک خط راه آهن جذاب و فوق العاده دیدنی مورد بهره برداری قرار بگیرد که با ایجاد مشکلاتی، دولت نروژ تصمیم گرفت بجای خطوط ریلی در همین نقطه از یک جاده تماشایی و لذتبخش بهره گیری نماید.

موزه وایکینگ ها

عکسی از موزه وایکینگ ها

نمی شود به مهد پیدایش وایکینگ ها سفر کرد و از موزه متعلق به آنان بازدید بعمل نیاورد! این موزه یکی از پرطرفدارترین موزه های نروژ و همچنین مهمترین آن ها نیز بحساب می آید و می توان در آن با طیف وسیعی از ابزار و وسایل دریانوری و همچنین جنگاوری جنگجویان وایکینگی مواجه شد. ناگفته نماند جذاب ترین بخش این موزه تعلق به قایق های مخصوص وایکینگ ها دارد که از مهمترین آنان بایستی به Oseberg (اوسِبرگ) اشاره نمود. لازم به ذکر است این قایق ها به هیچ عنوان شبیه سازی نیستند و همگی از قدمت های مختلفی برخوردارند که به دلیل نگه داری درست از آنان تا به امروز صحیح و سالم باقی مانده اند.

پارک ویگلاند

عکسی از پارک ویگلاند

گوستاو ویگلاند (Gustav Vigeland) یک مجسمه ساز ماهر و فوق العاده مشهور نروژی است که اغلب به سراغ خلق آثاری پیچیده و سمبلیک از احساسات و عواطف خاص انسانی در مسجمه ها و تندیس های خود رفته است و امروزه به پاس ارچ نهادن به تمام تلاش ها و کوشش های او پارکی به نامش در نروژ ایجاد شده است که در حال حاضر از آن به عنوان بزرگترین پارک اختصاصی دنیا برای یک هنرمند مردمی یاد می شود. این پارک که از یک بخش مخصوص بازی کودکان نیز برخوردار است؛ دربردارنده چیزی نزدیک به 200 مسجمه گرانیتی و برنزی می باشد که پیشنهاد می کنیم حتما از آن بازدید بعمل آورید.

در ادامه بخوانید: نکاتی در خصوص سفر به ونیز

نظری داده نشده


نظری بگذارید...