مقاصد توریستی پر طرفدار در صربستان

صربستان (Serbia) یکی از کشورهای جمهوری خواه قرار گرفته در شرق قاره اروپا است که عمدتا به دلیل نسل کُشی و حوادث بسیار وحشتناکی که در آن اتفاق افتاده است، در سراسر دنیا شناخته می شود. اما لازم است بدانید نزدیک به یک دهه است که سیاست های صرب ها کاملا تغییر کرده است و در طول این مدت نه تنها خبر بدی از این سرزمین به اقصی نقاط دنیا مخابره نشده است، بلکه اتفاقات خوب و مثبتی نیز برای این کشور فوق العاده زیبا رقم خورده است که از مهمترین آنان می توان به افزایش رونق چشمگیر صنعت توریسم آن اشاره کرد. صربستان امروزه تبدیل شده است به یکی از بهترین مقاصد توریستی پر طرفدار در جهان که اگر بخواهیم از نظر پتانسیل های طبیعی و گردشگری برای تمام کشورهای اروپایی فهرستی تشکیل دهیم، قطعا جمهوری صربستان یکی از ده کشور برتر در این جریان رقابتی خواهد بود! البته به جز جاذبه های طبیعی و تاریخی، اماکانات مختلف رفاهی و خدماتی در کنار سایر اماکن تفریحی نیز در صربستان به چشم می خورند که قطعا اجازه ایجاد حس نارضایتی در بین توریست ها و گردشگران را به آنان نمی دهد؛ پس در این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید تا قدری بیشتر با مقاصد توریستی پر طرفدار این کشور تاریخی و طبیعت محور آشنایی پیدا نمایید.

بلگراد

عکسی از شهر بلگراد

اولین مقصد توریستی شما در سفر به صربستان بایستی بلگراد باید که هم به عنوان بزرگترین شهر این کشور معرفی می شود و هم پایتخت جمهوری صرب ها در دنیا بحساب می آید. بلگراد در کنار تمام جذابیت های درونی خود برای گردشگران داخلی و خارجی، یکی از تاریخی ترین پایتخت های جهان نیز قلمداد می شود که دارای قدمتی 1800 می باشد و در این شهر شما می توانید هم از جاذبه های تاریخی برجای مانده از عصر رومی ها و سِلتی که در روزگاران پیشین بر صربستانی ها حکومت می کردند بازدید نمایید و هم از جاذبه های امروزی تر این شهر که عمدتا از موزه های مختلف هنری و کافه رستوران های مجلل و لوکس تشکیل می شوند، دیدن نمایید. البته در این شهر جاذبه های گردشگری حائز اهمیتی نیز وجود دارد که از مهمترین آنان می توان به: قلعه باستانی Kalemegdan، آرامگاه امپراطور Dusan واقع در کلیسای جامع Sveti Marko، قصر تماشایی منطقه بالکان به نام Princes Ljubice، موزه نیکولا تسلا که مختص به یکی از شرشناس ترین چهره های صربستان؛ یعنی مختر جریان الکتریسیته در جهان می باشد و همچنین خیابان Knez Mihailova اشاره کرد که قطعا بازدید از آن برای توریست ها و گردشگران سفر کرده به شهر بلگراد خالی از لطف نخواهد بود.

نووی ساد

عکسی از شهر نووی ساد

یکی دیگر از مقاصد توریستی جمهوری صربستان، شهر نووی ساد است که بعد از بلگراد (پایتخت این کشور) به عنوان دومین شهر بزرگ صرب ها قلمداد می شود و گردشگران می توانند در آن با بناها تاریخی متعدد و قلعه های باستانی زیادی مواجه شوند. البته در خصوص نووی ساد این را نیز باید اضافه کنیم که این شهر همه ساله میزبان یکی از معروف ترین جشنواره های موسیقی کل قاره؛ یعنی جشنواره Exit است که از جمله فستیوال های بین المللی برگزار شده در کل کشور صربستان بشمار می آید. ناگفته نماند که خودِ همین جشنواره موسیقی نیز در داخل یکی از باستانی ترین قلعه های شهر نووی ساد که به گواهی تاریخ در پیشینه حماسی صرب ها از آن به عنوان یک نماد ملی یاد می شود، برگزار می گردد که اسم این قلعه Petrovaradin است و از قدمتی بالغ بر 400 سال برخوردار می باشد! البته در همین قلعه یک موزه دیدنی و یک مکان اقامتی مجلل نیز برای توریست ها در نظر گرفته شده است که می توانند در تمام طول مدت حضور خود در این شهر، از این قلعه به عنوان اقامتگاه خود استفاده نمایند و با رفتن بر بام آن، به یک چشم انداز منحصر به فرد از سطح شهر نووی ساد دست پیدا کنند.

کوهستان کوپائونیک

عکسی از کوهتسان کوپائونیک

کوپائونیک نام یک کوهستان تجهیز شده با تمام امکانات رفاهی و تفریحی می باشد که از آن به عنوان یکی از جاذبه های فوق العاده محبوب طبیعی در کشور صربستان یاد می شود. در این کوهستان بطور دقیق 20 پیست استاندارد اسکی، 21 تله کابین با قابلیت جا به جایی 27500 نفر در ساعت و همچنین تعداد زیادی مجموعه تفریحی اسنوبورد قرار گرفته است و آن را تبدیل کرده است به یکی از مقاصد ورزشی جذاب در ابعاد بین المللی برای صرب ها! لازم است بدانید در کنار تمام این امکانات تفریحی و ورزشی که برای کوهستان کوپائونیک در نظر گرفته شده است، مکان های اقامتی مناسبی نیز در طول چند سال اخیر در این کوهستان ساخته شده است تا گردشگران و علاقه مندان به کوهنوری و طبیعت گردی تمام اوقات خود را در همین منطقه سپری نمایند. شایان به ذکر است که این کوهستان دارای یک قله بسیار مرتفع به نام Pancic است که از بلندای 2017 متری نیز برخوردار می باشد.

پارک های ملی صربستان

عکسی از پارک ملی Sar-Planina

علاقه مندان جهت بازدید از کشور تازه استقلال یافته صربستان فراموش نکنند که با توجه به نوع شرایط آب و هوایی حاکم در این نقطه از جهان، پارک های ملی زیادی در اقصی نقاط این کشور جمهوری خواه بوجود آمده است که اغلب آن ها در دامنه های کوهستانی واقع شده اند. از مهمترین این پارک های ملی که به ثبت سازمان اروپایی Europark نیز رسیده شده اند، می توان به Tara ،Fruska Gora ،Tar Derdap ،Sar-Planina و Kopaonik اشاره کرد که در هر کدامشان نیز امکانات مختلف تفریحی و خدماتی نیز مهیا شده است تا از حضور خود در چنین مقاصد توریستی به هیچ عنوان ابراز ناراحتی نکنید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...