رومانی کشوری با اماکن دیدنی متعدد

رومانی (Romania) کشوری است در بخش جنوب شرقی قاره اروپا که پایتخت و بزرگترین شهر آن، بخارست نام دارد. کشور رومانی با کشورهایی همچون جمهوری مولداوی، صربستان، بلغارستان، مجارستان و اوکراین همسایه می باشد و بیشتر به دلیل وجود طبیعتی بکر و چشم نواز در کنار تعداد زیادی از اماکن دیدنی و تاریخی که قطعا در هیچ کجای دنیا نمی توان حتی نظیر آن ها را پیدا نمود؛ یکی از مقاصد قابل توجه توریست ها و گردشگران اقصی نقاط جهان می باشد. سرزمین رومانی همچون کشور عزیزمان؛ ایران از چهار فصل مختلف برخوردار است و در بیشتر ماه های سال نیز شرایط آب و هوایی آن کاملا معتدل و مطلوب قلمداد می شود. پس اگر شما نیز همچون ما یکی از دلباختگان چنین کشور توریستی و دیدنی در اروپا شده اید، با ما همراه شوید تا تعدادی از بهترین اماکن دیدنی رومانی را به شما معرفی نماییم. 

بخارست

عکسی از بخارست

نخستین مکان دیدنی موجود در رومانی، پایتخت این کشور یعنی شهر بخارست است که به دلایل زیادی بسیاری از گردشگران و بازدید کنندگان این شهر به آن لقب مقصد مقرون به صرفه را اعطا کرده اند! در شهر بخارست شما هم قادر هستید بصورت کاملا آزادانه در طبیعت بکر و بانشاط آن به گشت و گذار بپردازید و هم می توانید سری به موزه ها تاریخی وگالری های هنری متعددی که در اقصی نقاط شهر ایجاد شده اند، بزنید و از حضور در بین این همه جاذبه دیدنی حسابی کِیف کنید. شهر بخارست یکی از معدود ترین شهرهای قاره اروپا است که در آن بناهای قدیمی و کلاسیک و در کنار کلی سازه جدید و مدرنِ امروزی قرار گرفته است و به نمای اصلی شهر، حال و هوای خاصی را بخشیده است. لازم به ذکر است بیشتر معماری به کار رفته در ساخت خانه های این شهر به سبک معماری فرانسه بوده و در آن کلیسای های ارتدکس زیادی نیز ساخته شده است که قطعا بازدید از آنان می تواند تا مدت ها ذهن شما را به خود درگیر نماید!

قلعه بِران

عکسی از قلعه بران

قلعه بران در حقیقت همان قلعه معروف دراکولا است که قطعا تا کنون داستان ها و فیلم های مختلف زیادی را در خصوص آن مطالعه و یا تماشا کرده اید. این قلعه بر خلاف افسانه های متعددی که در خصوص آن نقل شده است، از پیشینه تاریخی کاملا واقعی برخوردار است و متعلق بوده به کنت دراکولا که به دلیل اصرار وی به انجام کارهای شیطان صفتانه و شکنجه مردم شهر خود، به تدریج از دایره منطق خارج شده و به عنوان یک شخصیت سیاه تاریخی در ذهن مردم کل دنیا باقی مانده است که البته متاسفانه باید بگوییم اصلا اینجوری نیست و دراکولا یک شخصیت خارجی واقعی می باشد! قلعه دراکولا که امروزه از آن به عنوان یک مکان دیدنی ترسناک یاد می شود، پس از فیلمبرداری و اکران فیلم سنمایی دراکولا در سینماهای مختلف دنیا به شهرت عجیبی دست پیدا کرد و از آن موقع تا کنون همه ساله با استقبال بسیار زیادی از سوی جمعیت توریست های سفر کرده به رومانی مواجه شده است. این قلعه که به ثبت یونسکو نیز رسیده است در شهر تاریخی به نام سیگیشوآرا واقع شده است که خودِ این شهر نیز از دیگر اماکن دیدنی موجود در کشور رومانی بحساب می آید و به دلیل اینکه یکی از شهرهای برجای مانده از قرون وسطا می باشد، به شدت از آن محافظت می شود تا بافت های تاریخی و بناهای باستانی موجود در آن دچار خدشه ای نشوند.

دهکده مارامورش

عکسی از دهکده مارامورش

مارامورش نام یک دهکده در دل یک طبیعت بی همتا است که قطعا بازدید از آن می تواند تا مدت های بسیاری شما را از زندگی تجملاتی که امروزه همگی با آن دست و پنجه نرم می کنیم، رها سازد. مردم این دهکده هنوز هم به سبک و سیاق گذشته های خود زندگی می کنند و برای پخت غذا و همچنین سرگرمی های کودکان خود از هیچ وسیله مدرن و جدید بهره نمی گیرند. دهکده مارامورش را باید تنها دهکده ای در کل اروپا قلمداد نماییم که ساکنان آن کماکان با فرهنگ دهقانی برجای مانده از قرون وسطایی رفتار می کنند و از مهمانان خود پذیرایی بعمل می آورند. آنان ساده می پوشند، ساده می خورند و ساده هم به جشن و پایکوبی می پردازند. البته فراموش نکنید که بخش های زیادی از این دهکده طبیعی همچون گورستان ساپانتا که با قبرهای عموما آبی و صلیب های رنگی ایجاد شده است، به ثبت سازمان جهانی یونسکو رسیده است و از این حیث، خیلی هم مارامورش در دنیا گمنام نمی باشد.

براشوو

عکسی از براشوو

براشوو نام هفتمین شهر بزرگ کشور رومانی است که در حصاری از کوه های کارباتین واقع شده است. این شهر در کنار مناطق سینایا و پویانا براشوو از مهمترین و دیدنی ترین جاذبه های توریستی و گردشگری کشور رومانی بحساب می آید که به تقلید از پایتخت خود؛ یعنی شهر بخارست از ترکیب معماری سنتی و مدرنیته در سطح خود برخوردار می باشد. ناگفته نماند که در شهر براشوو می توان با جاذبه های طبیعی متعدد و چشم نوازی نیز مواجه شد که قطعا ارزش یکبار تماشا را برای شما گردشگران عزیز خواهند داشت.

معدن نمک Turda

عکسی از معدن نمک Turda

این معدن نمک در گذشته های بسیار دور از اهمیت های بسیار زیادی برای حاکمان رومانیایی برخوردار بود که با گذشت زمان و تغییرات کاربردی در محیط آن، تا مدت ها بلااستفاده باقی مانده بود تا اینکه بالاخره با طراحی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای آن، تبدیل شد به یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری قرار گرفته در زیر زمین! بله درست متوجه شده اید، معدن Turda در عمق 112 متری از سطح زمین واقع شده است و در آن امکاناتی همچون: چرخ و فلک، زمین بازی گلف، زمین بازی بسکتبال، پروژکتورهای نوری بسیار بزرگ، رودخانه با قابلیت قایق سواری در آن و همچنین یک چشمه آب معدنی نیز در قرار گرفته است که به گفته پزشکان و متخصصان مربوطه، آب این چشمه حاوی خواص درمانی بسیار می باشد که از جمله دلایل جذب توریست ها و گردشگران به این جاذبه دیدنی و زیرزمینی در شهر ترانسیلوانیای رومانی شده است.

آبشار بیگار

عکسی از آبشار بیگار

بیگار نام آبشاری است حدودا 8 متری که در داخل دره ای به اسم مینیس از بخش غربی کشور رومانی واقع شده است. آبشار بیگار به دلیل محیط سرسبز و طبیعی فوق العاده تماشایی که پیرامون آن را فرا گرفته است، از شهرت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در بین اهالی منطقه نیز از جایگاه قابل احترامی بهره مند می باشد چرا که بومیان منطقه گمان می کنند این آبشار تا حدودی مقدس است و در برآورده کردن آرزوهای کوچک و بزرگ آنان نقش برجسته ای را از خود ایفا می کند. لازم به ذکر است که آب آبشار بیگار از رودخانه مینیس تامین می شود.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...