آشنایی با غذاهای محبوب کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ (Luxembourg) نام یک کشور کوچک در بخش غربی قاره اروپا است که پایتخت آن شهری همنام آن؛ یعنی شهر لوکزامبورگ است. کشور لوکزامبورگ به دلیل جمعیت کم خود و رشد اقتصادی عجیب و غریبی که دارد، از جمله سرزمین های کاملا ثروتمند اروپایی بحساب می آید که گشت و گذار در تمام بخش های شمالی، جنوبی، مرکزی، شرقی و همچنین غربی آن بی اغراق از لذت های بی پایانی برخوردار است. لوکزامبورگ برای تمام گردشگران و توریست هایی که عاشقانه غذا خوردن را دوست دارند و از دسته مسافران شکم گرد محسوب می شوند، می تواند یک مقصد ایده آل باشد؛ زیرا فرهنگ غذایی این کشور ترکیبی از آشپزی فرانسوی، بلژیکی، آلمانی و به تازگی نیز پرتغالی و ایتالیایی می باشد و شما می توانید با غذاهای جورواجور و بسیار خوشمزه ای در آن مواجه شوید که مجله گردشگری سدره در ادامه این مطلب به توضیح تعدادی از آنان برایتان خواهد پرداخت.

پیشنهاد مطالعه:  سفر به دنیایی از جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

Gromperekichelcher

عکسی از Gromperekichelcher

این غذا در اصل همان کوکوی سیب زمینی ما ایرانی ها است که از موادی همچون: پیاز، سیب زمینی، جعفری، نمک و فلفل، آرد و همچنین تخم مرغ درست می شود و سپس بصورت دایره ای شکل در داخل ماهیتابه ای از روغن قرار داده می شود تا به خوبی سرخ شود. علاقه مندان می توانند این غذا را در تمامی نقاط شهری لوکزامبورگ پیدا کرده و مقداری از آن را همراه با سس سیر و یا کچاپ نوش جان کنند.

F'rell Am Rèisleck

عکسی از F'rell Am Rèisleck

یکی دیگر از معروف ترین و در عین حال محبوب ترین غذاهای مردم لوکزامبورگ، F'rell Am Rèisleck نامیده می شود که در اصل همان ماهی قزل آلای سرخ شده بحساب می آید و اغلب برای نوش جان کردن آن از نوعی سس مخصوص استفاده می شود.

Judd mat Gaardebounen

عکسی از Judd mat Gaardebounen

از جمله غذاهای ملی لوکزامبورگ است که همراه با مقداری باقالی سرو می شود و معمولا از سس های مخصوص و یا سیب زمینی آب پز و سرخ شده نیز می توان در کنار آن استفاده کرد.

bouchée à la reine

عکسی از bouchée à la reine

bouchée à la reine نام یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای مردم لوکزامبورگ است که از یک نان سنتی با مقداری محتوای فوق العاده خوش طعم و تاثیر پذیر از قارچ و مرغ تهیه می شود و سپس همراه با سس بشامل و یا سس خامه ای سرو می شود. برای تهیه این غذا نان (خمیر) و محتویان آن بصورت جداگانه از هم طبخ داده می شوند.

Friture de la Moselle

عکسی از Friture de la Moselle

این خوراک از دسته غذاهای دریایی کشور لوکزامبورگ بحساب می آید که برای پخت آن از انواع مختلف ماهی های آب شیرین استفاده می شود. پیش از سرخ کردن ماهی، در وهله نخست آن را با نمک و فلفل طعم دار کرده و سپس با قرار دادن در ترکیبی از آبلیمو، تخم مرغ و همچنین آرد اقدام به مزه دار کردن آن و سپس سرخ کردنش می کننند.

Hong am Rèisleck

عکسی از Hong am Rèisleck

این غذا نیز از گوشت مرغ بریان شده درست می شودد و آن را در کنار مقداری قارچ، سبزیجات تازه و همچنین ادویه های محلی سرو می کنند.

Bouneschlupp

عکسی از Bouneschlupp

یک نوع سوپ کاملا مقوی و خوشمزه در فرهنگ غذایی مردم لوکزامبورگ است که متریال اصلی آن را بیکن، سیب زمینی پخته شده و همچنین لوبیای سبز تشکیل می دهد و مابقی مواد موجود در تهیه و طبخ آن بستگی به نظر مصرف کنندگان این سوپ دارد که می توانند بسته به ذائقه غذایی خود از موادی همچون: خامه، هویج، تره فرنگی، پیاز، کرفس، شیر و غیره استفاده نمایند. لازم به ذکر است کشور لوکزامبورگ از سوپ های بسیاری برخوردار است که Bouneschlupp یکی از پرطرفدارترین آن ها است.

Huesenziwwi

عکسی از Huesenziwwi

Huesenziwwi یک غذای گوشتی متفاوت در سنت آشپزی مردم لوکزامبورگ است که عمدتا با آغاز فصل شکار در این کشور نیز مورد استقابل و توجه اهالی این کشور اروپایی واقع می شود. برای تهیه این غذا بایستی خرگوشی را شکار کرده و سپس گوشت آن را برای مدت زمانی بین 48 تا 72 ساعت میان مواد غذایی مختلف بصورت مارینه قرار داده و سپس آن را با یک سس مخصوص سرو کرد.

در ادامه بخوانید: معروف ترین مراکز غذاهای خیابانی جهان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...