شیرینی های اصیل برخی از استان های ایران

ایران سرزمینی است با فرهنگ غنی و خوش آب و رنگ در خوراکی ها فوق العاده خوشمزه! در اقصی نقاط میهن عزیزمان می توان به راحتی با طیف وسیعی از غذاهای سنتی و بومی در کنار کلی مخلفات خاص و البته شیرینی هایی اصیل مواجه شد. به همین خاطر ما بر آن شدیم تا در این مطلب از مجله گردشگری سدره قدری در خصوص شیرینی های سنتی و اصیل برخی از استان های کشورمان برای شما مخاطبان عزیز صحبت کنیم تا اگر روزی قصد ایرانگردی در سراسر این مرز و بوم را داشتید، بدانید که در برخی از استان های کشورمان در کنار غذاهایی که در سطوح بین المللی به خوبی شناخته و معروف شده اند، تعدادی از خوراکی های شیرین و دوست داشتنی نیز تحت عنوان شیرینی های بومی آن نقطه از کشورمان به محبوبیت بالایی نزد مردمان دنیا رسیده است. پس در ادامه این مطلب همچون گذشته لطفا با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه:  آشنایی با غذاهای منحصر به فرد خوزستانی

استان آذربایجان غربی - انواع نُقل

عکسی از شیرینی اصیل آذربایجان غربی

اگر از جمله طرفداران نُقل در ایران هستید، حتما سری به مرکز استان آذربایجان غربی؛ یعنی شهر ارومیه بزنید. البته در سایر شهرهای این استان نیز شما می توانید با فروشگاه ها و اماکن تولیدی کاملا تخصصی نیز که در حال فعالیت در زمینه های نُقل و غیره می باشند، مواجه شوید اما خوب اصل این ماجرای دیرینه برای استان آذربایجان غربی به شهر ارومیه مربوط می شود. در ارومیه انواع و اقسام نُقل های مغزدار انتظار شما را می کشند که از جمله آنان می توان به نقل زعفرانی و یا نقر بیدمشکی (ابریشمی نیز گفته می شود)، اشاره داشت. از دیگر اعضای خانواده این نوع شیرینی اصیل و فوق العاده پر کاربرد برای آذری های عزیزمان می توان به نقل هل، نقل دارچینی و همچنین نقل طعم گرفته با عصاره گل محمدی اشاره نمود. لازم به ذکر است از دیگر شیرینی های پر طرفدار در این نقطه از ایران بایستی از حلوای هویج و گردو یاد نماییم.

استان اصفهان - گز و پولکی

عکسی از شیرینی اصیل استان اصفهان

در نصفه جهان نیز می توان با شیرینی های سنتی و بسیار خوشمزه و کاملا بومی ای مواجه شد. اصفهانی ها از فرهنگ غذایی بسیار قال توجه و البته فوق العاده مفزی برخوردار است. از جمله شیرینی های اصیل این خطه از کشورمان می توان به گز، پولکی، برشتوک، کرکی و همچنین شیرینی برنجی اصفهان اشاره نمود. لازم به ذکر است اصفهان یکی از پرچم داران صنعت توریست و گردشگری ایران است که بازدید از بخش های مختلف آن قطعا برای هر ایرانی می تواند پر از لذت و هیجان باشد.

استان ایلام - حلوای بگل

عکسی از شیرینی اصیل استان ایلام

ایلام یکی از استان های نسبتا سردسیر و همچنین کوهستانی کشورمان است که در کنار داشتن کلی غذای بومی با مزه های جادویی از شیرینی جات سنتی و اصیلی نیز برخوردار می باشد. حلوای بگل در بین تمامی شیرینی های متعلق به ایلام از نام و آوازه بیشتری برخوردار است و به همین خاطر پیشنهاد می کنیم چنانچه روزی قصد سفر به این نقطه از کشورمان را داشتید، حتما از این حلوای کاملا مفید و مغزی که دارای موادی همچون: خرما، کشک پودر شده (بگل) و روغن محلی می باشد؛ استفاده نمایید.

استان خراسان شمالی - آب نبات

عکسی از شیرینی اصیل استان خراسان شمالی

بهترین آب نبات های ایران را می توان در استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر بجنورد پیدا کرد و از طعم و مزه فوق العاده خاطره ساز آن، حسابی لذت برد. قدمت تولید آب نبات در این استانِ کشورمان از مرز یک سده نیز تجاوز کرده و به همین خاطر می توان گفت که پایتخت آب نبات های ایران، استان خراسان شمالی است. از جمله آب نبات های مشهور این خطه می توان از آب نبات قیچی و همچنین آب نبات شکر پنیر نام برد. از قلم نیافتد که در حال حاضر تا دلتان بخواهد می توانید در فروشگاه های جدید و دکان های قدیمی این استان با آب نبات هایی در طعم های مختلف هِلی، دارچینی، نارگیلی، کاکائویی، پسته ای و همچنین رژیمی رو به رو شوید.

استان فارس - فالوده شیرازی

عکسی از شیرینی اصیل استان فارس

شیراز یکی از زیباترین شهرهای موجود در تمام برهه های تاریخی کشور عزیزمان ایران بوده است. این شهر که مرکز استان فارس نیز بحساب می آید از بهترین جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی جهت بازدید و سپری کردن اوقاتی خوش از سوی شما عزیزان برخوردار است. فرهنگ خورد و خوراک حاکم در شیراز نیز به اندازه غیر قابل توصیفی مبهوت کننده است و شاید اگر بخواهیم به تمام غذاهای شیرازی بپردازیم، هم از صبر و شکیبایی شما مخاطبان خارج خواهد شد و هم در زمینه موضوعی این مطلب از مجله گردشگری سدره نخواهد گنجید! به همین خاطر با چشم پوشی از غذاهای سنتی و عجیب خوشمزه شیراز، به سراغ تعدادی از شیرینی های سنتی و اصیل این خطه از ایران اسلامی می رویم. از جمله شیرینی هایی که در سفر به شبراز نباید فرصت چشیدن طعم آنان را از دست داد می توان به: فالوده شیرازی، برشلیگ، رنگینک، مسقطی و کلوچه شیراز، حلوای خرمای کال یا همان حلوای خارک در کنار بادام سوخته شیراز اشاره داشت. شایان به ذکر است که در استان فارس انواع و اقسام نان های مغزی نیز پخته و عرضه می شود.

استان قم - سوهان

عکسی از شیرینی اصیل استان قم

شاید تنها 1٪ از جمعیت مردم ایران ندانند که شیرینی اصیل و مشهور استان مذهبی و تاریخی قم چه می باشد؟! سوهان معروف ترین شیرینی موجود در قم بحساب می آید که در گذر زمان دارای انواع مختلفی همچون: سوهان عسلی، سوهان کنجدی، سوهان بادامی و غیره نیز شده است. البته توجه داشته باشید که شیرینی های پایتخت مذهبی و فرهنگی ایران؛ یعنی قم تنها به سوهان ختم نمی شود و این خطه از کشورمان از دیرباز دارای طیف مختلفی از شیرینی های سنتی همچون انواع حلواهای خوشمزه و فوق العاده خوش طعمی بوده است. لازم به ذکر است تاریخچه سوهان مربوط به عصر قاجار می شود و آنطور که مشخص است نام آن بصورت کاملا لِسانی انتخاب شده و به تدریج نیز جهانی گشته است.

استان کرمانشاه - کاک و نان برنجی

عکسی از شیرینی اصیل استان کرمانشاه

آخرین استانی که در این مطلب از مجله گردشگری سدره در خصوص شیرینی های سنتی و اصیل آن صحبت خواهیم کرد، استان کرمانشاه است. در کرمانشاه شیرینی هایی محبوب و مشهور چه در سطح داخلی و چه در سطح خارجی و بین المللی کشورمان انتظار شما را می کشند که از نامی ترین آنان می توان به: کاک، نان برنجی، نان خرمایی، قووتو، برساق، شیرینی بژی و همچنین شیرینی شکری اشاره نمود.

استان مازندران - رشته به رشته

عکسی از شیرینی اصیل استان مازندران

به ندرت می توان کسی را در ایران پیدا کرد که به بد بودن طعم و مزه غذاهای نواحی شمالی کشورمان، شهادت دهد! حال تصور کنید در بین تمام غذاهای رنگی و فوق العاده استان های شمالی ایران، یکسری شیرینی های سنتی و اصیل نیز به چشم می خورد که قطعا خوردن آن ها در کنار استفاده از این خوراکی ها می تواند لذت سفر شما را دو چندان نماید. از برجسته ترین شیرینی های استان مازندران که یکی از بی نظیر ترین فرهنگ های غذایی کشورمام را دارا می باشد؛ می توان به: شیرینی رشته به رشته، آغوزنون، پشت زیک، آب دندون، قماق، کماج مازندرانی، برنجک و همچنین نان ییلاقی که چیزی شبیه به شیرمال همدانی ها است، اشاره داشت.

استان همدان - شیرمال و کماج

عکسی از شیرینی اصیل استان همدان

به لحاظ غذایی و استفاده از مواد کاملا مغذی و مفدید، همدان یکی از غنی ترین استان های کشورمان بحساب می آید که این موضوع را تنها با انجام یک سفر کوتاه به این خطه از کشورمان می توان درک کرد. استان تاریخی و گردشگری همدان که لحاظ مختلفی برای کشورمان از جایگاه مهم و حائز اهمیتی برخوردار است، دارای شیرینی های اصیل و قدیمی همچون: شیرمال، کماج، باسلوق، نان شیرین نارگیلی، برساق و غیره می باشد که توصیه می کنیم حتما برای پی بردن به طعم و مزه جادویی و فوق العاده منحصر به فرد این طیف گسترده از شیرینی های همدان، در اولین فرصت بار و کوله سفر بسته و خود را روانه حرکت به سوی همدان کنید.

استان یزد - قطاب و باقلوا

عکسی از شیرینی اصیل استان یزد

یکی از استان های ایران که اصلا لازم نیست در خصوص شیرینی های سنتی و اصیل آن صحبت کرد، استان یزد است. یزد از شهرتی جهانی برخوردار است و در کنار تمام پتانسیل های توریستی و گردشگری و همچنین فرهنگ غذایی نابِ خود، از شیرینی هایی پر آوازه چه در سطح داخلی و چه در سطح خارجی (بین المللی) کشورمان نیز برخوردار می باشد. از جمله شیرینی های اصیل این استان از کشورمان باید به قطاب، باقلوا، کیک یزدی، شیرینی منقا یا همان پنجره ای، پشمک مخصوص یزدی، شیرینی حاجی بادام، نان برنجی یزدی، نقل یزدی و غیره اشاره داشت داشت.

در ادامه بخوانید: سفری به سوی جاذبه های گردشگری گرگان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...