سفر به شهر مدیترانه ای مارماریس

شهری با آب و هوای مدیترانه ای

مارماریس یک شهر بندری و گردشگری در ساحل مدیترانه است که در استان موغله Muğla در جنوب غربی ترکیه و در کنار خط ساحلی ریوریا Riviera ترکیه واقع شده است.منبع اصلی درآمد مارماریس، گردشگری است. این مکان استثنایی بین دو مجموعه متقاطع ازکوهها در کنار دریا مستقر است. گرچه پس از رونق ساخت و ساز در دهه 1980 رونق ماهیگری این منطقه از بین رفته است اما هنوز بخشی از ماهیگیری مارماریس که تا اواخر قرن بیستم باقی مانده بود، وجود دارد. در سال 2010، جمعیت این شهر 30،957 نفر بوده است، و در طول فصل گردشگری جمعیت این شهر به چیزی در حدود 300،000 تا 400،000 نفر می رسد.

شهر مارماریس همچنین مرکزی برای قایقرانی و غواصی است که دارای دو جزیره کوچک و بزرگ است. شهر مارماریس یک مکان محبوب و مناسب در زمستان برای صدها نفر از مسافران کروز ( کشتی های مسافرتی ) است.

آب و هوای مارماریس چگونه است؟

مارماریس دارای آب و هوای مدیترانه ای و گرم در تابستان است که دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های بارانی است. باران های شهر مارماریس از شروع پاییز تا اواسط بهار بسیار زیاد است.
تابستان ها در مارماریس گرم و خشک هستند، و در ماه های تیر و مرداد گرمای بسیار بالایی را این شهر تجربه میکند. تا اواخر شهریور هوا هنوز هم گرم و روشن است، گرچه با وجود باران، بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند که در اوایل پاییز، به ویژه در ماه مهر به مارماریس مراجعه کنند، زیرا درجه حرارت زیاد نیست و مناسب است.زمستان معتدل و مرطوب است. زمستان فصل بارانی بوده و بارندگی های زیاد بعد از آبان رخ می دهد.

مکان های دیدنی در مارماریس کم نیستند. این شهر ساحلی بزرگ دارای روستاها غارها و آثار باستانی، سواحل ممتد و مناسب پیاده روی هست که میتواند شما را سرگرم کنند. همچنین قایقرانی، ورزشهای هیجان انگیز، رستوران ها و کروزهایی که همیشه آماده استفاده بوده و غذاهای مختلف محلی را سرو  میتوانند شب شما را کامل سازند.

مکانهای برتر مارماریس برای بازدید و سفر:

 • سواحل مارماریس
 • پارک آبی مارماریس
 • قلعه و موزه مارماریس
 • دالیان مارماریس
 • ایچملر
 • تورونک
 • جزیره کلئوپاترا
 • ساحل کیزکمو

پارکهای آب گرم

پارک های آبگرم مارماریس یکی از بهترین مکان هایی است که می توان در مارماریس بازدید کرد که در آن هر دو سن بزرگسال و بچه ها می توانند از یک روز فوق العاده و شادی در مارماریس لذت ببرند. مسافران تعطیلات خاص همچنین می توانند از انواع نمایش های عالی و سواری های زیبا در پارک های آبگرم مارماریس لذت ببرند.

قلعه مارماریس و موزه

قلعه مارماریس با قدمتی ۵۰۰۰ ساله، معماری و چشم انداز برجسته ای دارد یکی از بهترین مکان های فرهنگی برای بازدید و دیدن در مارماریس است.این قلعه به دستور سلطان سلیمان و برای مقاصد نظامی در قرن ۱۷ میلادی بازسازی شده است.موزه های مارماریس ارزش بازدید و دیدن را شدیدا داشته و توصیه می شود. موزه مارماریس یکی از محبوب ترین آن ها در قلعه مارماریس است. موزه دوم موزه مارماریس هالیی Ahmet Urkay است که موزه شخصی قومیت شناسیريال مردم شناسی و باستان شناسی واقع در جاده موغلا است.

دالیان

دالیان یک طبیعت شگفت انگیز است که در آن دریا به دریاچه می رسد. دالیان معروف به ساحل معروف مشهور Iztuzu، Caretta Carettas، حمام گل و شهر باستانی Caunos است. شما ممکن است دالیان را از طریق سفر قایق های روزانه ببینید.

ایچملر

مارماریس دارای سواحل شگفت انگیز است. در حدود 5 مایل سواحل نفس گیر و آبهای شفاف در مارماریس وجود دارد که از مرکز مارماریس تا ایچملر Icmeler ادامه دارد. پیاده روی ساحلی به همراه رستوران ها، کافه ها در این سواحل به نمایش گذاشته شده است.برای لذت بردن از یک منظره زیبا کافیست 8 کیلومتر از مارماریس دور شوید. سواحل ایچملر ساکت تر و دنج تر از باقی مکان هاست. امکانات مناسب مانند پیاده روی، غذا خوردن و خرید در این منطقه وجود دارد.

جزیره کلئوپاترا

فاصله جزیره کلئوپاترا (جزیره سدیر) تا مارماریس حدود 16 کیلومتر است. ساحل کلئوپاترا برای شن و ماسه طلایی بسیار مشهور است. همچنین شهر باستانی Cedrae ارزش بازدید و دیدن را دارد.

ساحل کیزکمو در اورهانیه

ساحل کیزکمو یکی از زیباترین سواحل منطقه است. ساحل کیزکمو در روستای اورهانیه در حدود 28 کیلومتری مارماریس واقع شده است. در این ساحل مسافران می توانند تا وسط خلیج راه بروند.

تورونک

تورونک یک مکان زیبا واقع در حدود 21 کیلومتری مارماریس میباشد. ساحل تورونک یکی از سواحل آبی رنگ و بسیار زیباییست که در بین تپه های جنگلی و کوه قرار گرفته است.

یک هفته تعطیلات مارماریس به اندازه کافی برای کشف و تجربه کردن مارماریس کافی نیست. شما قطعا از تعطیلات مارماریس خود لذت خواهید برد و می خواهید که دوباره مارماریس را بازدید کنید و لذت ببرید.

دیگر مکان های دیدنی مارماریس :

 • بندر مارماریس
 • نمایش نلسل مارینا
 • دلفیناریوم در مارماریس
 • آبشارهای مارماریس
 • مجسمه پری دریایی در بندر مارماریس

نظری داده نشده


نظری بگذارید...