نگاهی به مرتفع ترین سازه های جهان | سازه های بلند دنیا

در دنیا افراد زیادی را می توان پیدا کرد که نسبت به نقاط بلند و ارتفاع دار به نوعی دچار وسواس های شدید می باشند و بسیاری از آنان حتی راضی هستند که در جا جان خود را از دست بدهند اما به هیچ عنوان برای لحظه در یک نقطه مرتفع قرار نگیرند! پس اگر شما هم از آن دسته افراد و اشخاصی هستید که نسبت به مکان های بسیار بلند حساس می باشید، توصیه می کنیم استثنائا در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه نشوید چرا که قرار است این بار کمی در خصوص سازه های مرتفعی که با هوش و مهارت کاملا انسانی ساخته شده اند، بپردازیم و تعدادی از برجسته ترین آنان را معرفی نماییم. البته اگر خواندن محتویاتی در خصوص چنین نقاط بسیار بلندی اذیتتان نمی کند، قطعا خوشحال خواهیم شد که مثل همیشه شما نیز ما را در این مطلب همراهی نمایید.

پیشنهاد مطالعه: جاذبه های گردشگری کشور سوئد

مرتفع ترین پل دنیا

عکسی از مرتفع ترین پل دنیا

بلندترین پل دنیا در کشور چین قرار گرفته است و نام آن، پل بیپاتجیانگ (Beipanjiang Bridge) می باشد. این پل چینی از پهنای 720 متر در کنار ارتفاع 565 متری از سطح زمین برخوردار است و به همین خاطر در کتاب جهانی ثبت رکوردهای گینس، نام آن به عنوان مرتفع ترین پل جهان ثبت شده است.

بلندترین آسمان خراش جهان

عکسی از بلندترین آسمان خراش جهان

شاید بد نباشد بدانید که عنوان اعطایی آسمان خراش به ساختمان های بسیار بلند گفته می شود که در بین تمامی آنان در اقصی نقاط این کره خاکی، این برج بسیار بلند خلیفه (Burj Khalifa) است که با داشتن ارتفاعی 820 متری نسبت به سطح زمین، در صدر سازه های اینچنینی که بدست نیروهای انسانی ساخته شده اند، قرار گرفته است. لازم به ذکر است آسمان خراش خلیفه در شهر دبی از کشور امارات واقع شده است و تاکنون تنها خلبانان و چتربازهای حرفه ای که از ارتفاعات بسیار بالا عمل پرش خود را انجام می دهد، موفق به دیدن بام این برج مجلل و فوق العاده لوکس شده اند.

مرتفع ترین ترن هوایی دنیا 

عکسی از مرتفع ترین ترن هوایی دنیا

در بین وسایل تفریحاتی که از سوی مهندسان ساخته شده اند و تمام اصول ایمنی در طی مراحل ساخت و اجرای آن ها مورد توجه قرار گرفته است، این ترن هوایی کینگدا کا (The Kingda Ka) از شهربازی سیکس فلگز واقع در شهر جکسون از ایالت نیوجرسی می باشد که با برخورداری از 139 متر ارتفاع، توانسته عنوان مرتفع ترین ترن هوایی دنیا را به خود جلب نماید. لازم به ذکر است میزان ارتفاع این سازه انسانی تا به امروز بطور دقیق اندازه گیری نشده است و عدد گفته شده تنها چیزی است که در نشانی اینترنتی رولر کوستر بیس در خصوص این ترن هوایی درج شده است!

بلندترین آسانسور جهان

عکسی از بلندترین آسانسور جهان

برای آشنایی با بلندترین آسانسور مخصوص جا به جایی انسان ها، چاره ای نداریم جز سفر به کشور چین! در حقیقت چینی ها توانسته اند در طرفی از صخره های پارک جنگلی ژانگجیاجی (Zhangjiaje National Forest Park) که حکم یکی پارک های ملی را نیز برای مردم این کشور دارد؛ از آسانسوری به ارتفاع 326 متر با ساختاری کاملا شیشه ای به اسم بایلنگ (Bailong) استفاده نمایند. جالب است بدانید این آسانسور که در خلال سال های 1999 تا 2002 میلادی ساخته شده است، از ظرفیت 46 نفری برخوردار است و می تواند مسیر دو ساعته شما به نواحی مرتفع پارک جنگلی را تنها در حدود 2 دقیقه بپیماید. آسانسور بایلنگ نیز از دیگر سازه های ثبت شده چینی در کتاب رکوردهای گینس می باشد.

مرتفع ترین موتورسیکلت سواری در دنیا

عکسی از مرتفع ترین موتورسیکلت سواری در دنیا

مرتفع ترین موتورسیکلت سواری دنیا عنوان کاملا اشتباهی است که بسیاری از کارشناسان ثبت رکورد، بر روی وسیله عجیب و در عین حال بسیار زیبای فابیو رجیانی (Fabio Reggiani) گذاشته اند! سازه دست ریجیانی از دسته های بسیار بزرگی برخوردار است و ارتفاع این دسته ها از سطح زمین، 5 متر می باشد! در خصوص بزرگترین موتورسیکلت سواری دنیا شاید بد نباشد بدانید که سازنده آن؛ یعنی فابیو رجیانی مجبور شد برای ثبت این اختراع چشم نواز خود، با موتورش در حدود 100 متر را در شهر مونتکیو املیا از کشور ایتالیا طی نماید. لازم به ذکر است وسیله نقلیه اختراعی فابیو از آن زمان تاکنون همیشه دارای مشتریان پر و پا قرصی بوده است که حاضرند با پرداخت رقمی نجومی، به تنهایی صاحب بزرگترین موتورسیکات جهان شوند.

بلندترین رستوران جهان

عکسی از بلندترین رستوران جهان

رستوران سیروکو (Sirocco) به عنوان بلندترین رستوران عصر حال حاضر ما تلقی می شود که در شهر بانکوک از کشور تایلند قرار گرفته است. این رستوران در آخرین طبقه از برج استیت تاور (State Tower)؛ یعنی طبقه 63اُم واقع شده است و فضای پذیرایی آن کاملا باز و منو غذایی آن نیز بسیار خاص می باشد! نکته حائز اهمیت که شاید بد نباشد در خصوص رستوران سیروکو از آن مطلع شوید، این است که حتما بایستی جهت حضور در محیط فوق العاده لاکچری این رستوران از پوششی شایسته و مناسب برخوردار باشید وگرنه ممکن است به محض وارد شدن به رستوران، با ممانعت ماموران بخش نگهبانی این مجموعه مواجه شوید.

مرتفع ترین تله کابین دنیا

عکسی از مرتفع ترین تله کابین دنیا

مرتفع ترین تله کابین دنیا، تله کابینی است به اسم کونین کبیل کار (The Queen Cable Car) واقع در ویتنام و شهر هالونگ از این کشور؛ تله کابین کونین کبیل کار از ارتفاع 188 متری برخوردار است و می توان با بهره گیری از آن به چشم اندازهای وسیعی از محیط پیرامون خود دست پیدا نمایید.

بلندترین آپارتمان مسکونی جهان

عکسی از بلندترین آپارتمان مسکونی جهان

عنوان بلندترین سازه مسکونی ساخته شده توسط نیروهای انسانی نیز تعلق می گیرد به ساختمانی به بلندای 426 متر به اسم آپارتمان پارک اونیو 423 (432 Park Avenue) که واقع در یکی از مشهورترین ایالت های کشور آمریکا؛ یعنی ایالت نیویورک می باشد. شایان به ذکر است نام این آپارتمان خیلی بلند نیز در سال 2014 میلادی در کتاب ثبت رکورهای جهانی گینس نیز درج شده است.

در ادامه بخوانید: مکان های توریستی اکوادور

نظری داده نشده


نظری بگذارید...