دیدنی ترین جاذبه های گردشگری لندن | انگلیس

لندن (London) پایتخت انگستان است که در کنار جمعیت انبوه خود به عنوان بزرگ ترین شهر بریتانیای کبیر نیز در جهان تلقی می شود و علاوه بر وجود امتیازات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، نظامی و غیره از تعداد زیادی جاذبه های گردشگری و همچنین مکان های دیدنی و تفریحی نیز در اقصی نقاط خود، برخوردار است. البته شمارش و معرفی تمامی جاذبه های توریستی و گردشگری شهر لندن در یک مطلب قابل بیان نیست و به همین خاطر مجله گردشگری سدره تنها توانسته در این مقاله از خود به معرفی و آشنا نمودن شما با تعدادی از معروف ترین آنان بپردازد تا اگر روزی قصد انجام سفر به لندن را کرده اید، بدانید در این شهر چه مکان هایی انتظار بازدید شما را می کشند.

پیشنهاد مطالعه:  دانستنی های سفر به کشور هزار جزیره مالدیو

کاخ باکینگهام | Buckingham Palace

کاخ باکینگهام

اولین جاذبه گردشگری که توصیه می کنیم حتما در هنگام حضور خود در شهر لندن از آن بازدید کنید، کاخ سلطنتی باکینگهام است که در سال 1837 میلادی ساخته شده است و از زمان به تخت نشستن ملکه انگلیس تا کنون به عنوان اصلی ترین اقامتگاه خاندان سلطنتی انگلستان از آن یاد می شود. با اینکه جو امنیتی زیادی بر پیرامون این مکان حاکم است، اما شما می توانید موافق به بازدید از یکسری بخش های بخصوص در کاخ باکینگهام شوید و از رژه گارد سلطنتی ملکه انگلستان نیز حسابی به وجد بیایید. از قلم نیافتد که این کاخ دارای 775 اتاق می باشد.

میدان پیکادلی | Piccadilly Square

میدان پیکادلی

اگر از دسته گردشگران و مسافرانی هستید که علاقه زیادی به هنر، تئاتر و همچنین سینما دارید، پیشنهاد می کنیم در سفر خود به لندن حتما سری به میدان پیکادلی بزنید که درست در نقطه تقاطع 5 خیابان مشهور این شهر پرطرفدار جهانی واقع شده است و دور تا دور آن مملو از کافی شاپ و رستوران های باکیفیت و زیبا می باشد. در این میدان شما می توانید غرق در نور تابلوهای تبلیغاتی شوید که بر سر در فروشگاه ها نصب شده است.

تاور بریج | Tower Bridge

تاور بریج

یکی دیگر از مهمترین جاذبه های توریستی و فوق العاده دیدنی شهر لندن، پل بریج است که درست بر روی رودخانه تامیز واقع شده است. این پل در بین سال های 1886 تا 1894 ساخته شده است و از همان ابتدا به عنوان نماد رود تامیز معرف همگان بود. این پل از دو برجک با تعدادی اتاق برخوردار است که هر کسی می تواند بسته به سلیقه خود در مناسبت های مختلف یک کدام از این اتاق ها را رزرو کرده و حسابی از بودن در این جاذبه تاریخی و تمشایی لذت ببرد.

کینگزکراس | King’s Cross

کینگزکراس

کینگزکراس نام یک ایستگاه قطار معروف در لندن است که در ساخت آن مربوط به سال 1852 میلادی می شود. این ایستگاه قطار قدیمی که چندی پیش با اجرای یک طرح بازسازی سنگین بر روی تمامی قسمت های اصلی آن از حال و هوای جدید و مدرنی برخوردار شده است، همچنان به یک دلیل مورد توجه اهالی شهر و همچنین اغلب گردشگران و توریست های سفر کرده به پایتخت انگلستان قرار می گیرد که آن هم وجود یک چرخ دستی قدیمی است که در حال محو شدن در داخل یک دیوار است. شایان به ذکر است که کینگزکراس در واقع همان ایستگاه افسانه ای است که هری پاتر از آن برای رفتن به کالج جادوگران هاگوارتز استفاده کرده است.

چشم لندن | London Eye

چشم لندن

کج سلیقگی است اگر به لندن سفر کنید و از بزرگترین چرخ و فلک اروپا که در این شهر قرار گرفته است و معروف به چشم لندن می باشد، بازدید نکنید! این چرخ و فلک با ارتفاع 135 متری در بخش شرقی ساحل رودخانه تامیز قرار گرفته است و زمان ساخت آن مربوط به سال 2000 میلادی می شود و می توان از بلندای آن به یک نمای ابدی و شگفت انگیز از تمام شهر لندن دست پیدا کرد.

خیابان آکسفورد | Oxford Street

خیابان آکسفورد

آکسفورد در انگلستان هم نام یک دانشگاه فوق العاده معتبر با رده علمی بالا می باشد و هم نام یکی از مشهورترین خیابان های پایتخت این کشور؛ یعنی شهر لندن است. در این خیابان شما می توانید زندگی بدون توقف لندنی ها را به نظاره بنشینید. از بهترین فروشگاه های این شهر که درست در همین خیابان قرار گرفته اند و دارای ویترین های مختلفی برای جلب نظر شما مشتریان عزیز هستند، بازدید کرده و خریدهای هوشمندانه و باکیفیتی را انجام دهید.

در ادامه بخوانید: مکان های بکر و توریستی پاتایا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...