خودمانی ترین غذاهای مونته نگرو

مونته نگرو (montenegro) یکی از کوچک ترین کشورهای تازه استقلال یافته جهان است که برخلاف وسعت کم و محدود خود از یک دنیای کاملا خوشمزه و بی نظیر غذایی نیز برخوردار است. فرهنگ غذایی کشور مونته نگرو به دلیل تاریخچه پر فراز و نشیبی که این سرزمین از گذشته تا کنون داشته است، تحت تاثیر بسزایی قرار گرفته است و امروزه می توان در سنت آشپزی بومیان مونته نگرویی با کلی غذاهای ترکیبی و منحصر به فرد مواجه شد که هر کدامشان اختصاص به یکی از کشورهای همسایه با مونته نگرو دارند. در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از خودمانی ترین و دوست داشتنی ترین غذاهای رایج و پرطرفدار مونته نگرویی آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  چشیدن طعم خوشمزه ترین غذاهای اروپای مرکزی| اسلواکی

سالاد هشت پا | Octopus Salad

عکسی از سالاد هشت پا

اولین غذای خوشمزه ای که مردمان مونته نگرو از آن برای دورهمی ها و یا حتی رسمی ترین مهمانی ها و مجالس خود استفاده می کنند، سالاد هشت پا با سُس ها و چاشنی های محلی و مخصوص به خود می باشد که بی اغراق هم از مزه ای فوق العاده ای برخوردار است و هم دارای ارزش غذایی بالایی می باشد. در این سالاد از تکه های پخته شده سیب زمینی در کنار قسمت هایی پخته شده و یا سرخ شده از هشت پا نیز استفاده می شود.

چواپی | Cevapi

عکسی از چواپی

پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به مونته نگرو از چواپی های ویژه این کشور قدری نوش جان کنید تا بدانید می توان نام این غذا را نیز به عنوان یکی از بهترین و خوشمزه ترین خوراکی های این کشور قلمداد نمود. غذای چواپی در حقیقت نوعی غذای گوشتی و کبابی است که از شکل و شمایلی همچون سوسیس برخوردار است. برای تهیه این غذا می توان از انواع و اقسام گوشت ها استفاده کرد و پس از چرخ کردن و ورز دادن کافی آنان، با عبور مقداری مشخصی گوشت از قیف های مخصوص، شکل و شمایل سوسیس ها را به آن ها القاء کرد و در نهایت با قرار دادن چیزی بین 5 تا 10 عدد از این کباب های گریلی در هر بشقاب غذایی و همچنین دیزاین آن ها با مقداری پنیر و ادویه و از همه مهمتر، نان پیتا این غذا را برای سرو کردن آماده نمود.

ریزوتوی سیاه |Black Risotto

عکسی از ریزوتوی سیاه

اگر از دسته گردشگران و خوش خوراک های علاقه مند به سرو و چشیدن طعم جدید غذاهای دریایی هستید، حتما در مونته نگرو به سراغ میل کردن مقداری ریزوتوی سیاه این کشور نیز بروید که یقینا اگر از طرفداران غذاهای دریایی باشید، از خوردن این غذا نیز لذت خواهید برد. جالب است اگر بدانید ریزوتوی سیاه در واقع یک غذای ایتالیایی است که با گذشت زمان وارد فرهنگ غذایی مردمان مونته نگرو شده و به دلیل استقبال بالای آنان نیز امروزه می توان نام آن را در صدر جدول خوشمزه ترین غذاهای این کشور درج نمود. این غذا از ترکیب خامه، برنج و همچنین ماهی مرکب تهیه می شود و رنگ سیاه آن نیز به دلیل مرکب موجود در این نوع ماهی دریایی است.

سالاد شوپسکا | Shopska Salad

عکسی از سالاد شوپسکا

چنانچه از دسته نفراتی هستید که حتی در طول سفر هم بیخیال رژیم های غذایی خود نمی شوید و همواره توجه خاصی به ارزش مواد غذایی که میل می کنید، دارید؛ توصیه می کنیم در طول مدت اقامت خود در کشور مونته نگرو تا می توانید از سالاد شوپسکا استفاده کنید که برحسب متریال عای غذایی و کاملا طبیعی به کار رفته در آن از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. برای تهیه این سالاد از موادی همچون: جعفری، پیاز، خیار، گوجه فرنگی، فلفل کبابی شده و همچنین مقداری پنیر Sirene استفاده می شود که از طعمی نسبتا شور برخوردار است و سپس بر روی آن مقداری روغن زیتون و یا آفتابگردان نیز ریخته می شود. فراموش نکنید این سالاد نیز اصالتا متعلق به کشور مونته نگرو نبوده و از فرهنگ غذایی بلغاری ها وارد فرهنگ خورد و خوراک مونته نگرویی ها شده است.

بوزارا | Buzara

عکسی از بوزارا

از دیگر غذاهای محبوب و فوق العاده پرطرفدار در کشور کوچک مونته نگرو که دست بر قضا آن نیز متعلق به کشور دیگری در اروپا بوده و با گذشت زمان و مهارجت افراد میان دو کشور کرواسی و مونته نگرو وارد فرهنگ غذایی مونته نگرویی ها شده است، غذای دریایی بوزارا می باشد که از پخته شدن میگوهای تازه در یک سُس محلی منحصر به فرد با مقداری ادویه محلی تهیه می شود و سپس در کنار نوشیدنی های خاصی نیز سرو می شود.

شوربا | Chorba

عکسی از شوربا

بد نیست در میان این همه غذای گوشتی و دریایی مثالی هم از غذاهای آبکی و کاملا رقیق مونته نگرویی بزنیم که سوپ شوربا یکی از شاخص ترین این نوع از غذاها برای مردم این کشور کوچک بحساب آورده می شود. برای تهیه سوپ شوربا اهالی مونته نگرو از گوشت ماهی و گوشت قرمز در کنار مقداری ادویه تند استفاده می کنند و ممکن است بسته به سلیقه خود نیز در چنین سوپی از رشته های فرنگی نیز بهره بگیرند.

بورک | Burek

عکسی از بورک

بورک از جمله غذاهایی است که هنوز در دنیا بر سر مالکیت تمام و کمال آن از سوی کشورهای مختلف اروپایی بحث و جدل وجود دارد، ولی با این حال شما فراموش نکنید که در مونته نگرو می توانید با انواع مختلفی از این نوع غذای لایه لایه ای و فوق العاده خوشمزه مواجه شوید که قطعا ارزش بیش از یک بار امتحان کردن مزه خود را دارد. گردشگران عزیز توجه داشته باشید بورک های مونته نگرو از طرفداران پروپاقرص و تیفوسی زیادی در این کشور برخوردار هستند و به همین خاطر بهتر است به هنگام سرو این غذا در جلوی شما حتی اگر از مزه آن نیز خوشتان نیامد، خیلی به روی خود نیاورید! شرط اول پخت این غذا استفاده از خمیر یوفکا می باشد.

در ادامه بخوانید: این جاذبه های گردشگری قزاقستان را هرگز فراموش نکنید!

نظری داده نشده


نظری بگذارید...