لیستی از غذاهای مطرح کرواسی

خیلی سخت است اگر به کشوری همچون کرواسی در دل قاره اروپا سفر کنید و نخواهید از طعم ها و مزه های جدید غذاهای این نقطه از دنیا استفاده نکنید! کرواسی کشوری است که اقتصاد آن وابستگی بسیاری به جذب توریست و همچنین صنعت توریسم داخلی خود دارد و به همین خاطر اصلا جای تعجبی ندارد اگر به این کشور سفر کنید و همه چیز را مطابق میل و سلیقه خود به عنوان یک گردشگر پا گذاشته به خاک این کشور ببنید؛ مردم کرواسی به خوبی یاد گرفتند که چگونه باید با یک توریست رفتار کنند و اسباب آسایش و رفاه بیشتر او را فراهم سازند و به خوبی از وی پذیرایی بعمل آورند. فرهنگ غذایی کرواسی یک ترکیب خوشمزه و کاملا اشتها برانگیز از فرهنگ دیگر کشورهای همسایه با آن می باشد و به همین خاطر مجله گردشگری سدره برآن شده است تا در یک مطلب مختصر اما مفید به معرفی تعدادی از غذاهای مطرح کرواسی برای شما گردشگران شکم دوست بپردازد.

پیشنهاد مطالعه: چشیدن طعم خوشمزه ترین غذاهای اروپای مرکزی| اسلواکی

بورک | Burek

عکسی از بورک

اولین غذایی مشهور و محبوبی که در این مطلب از مجله گردشگری سدره در خصوص کشور کرواسی می خواهیم به شما عزیزان معرفی نماییم، بورک نام دارد که همچون دیگر مدل های دیگر خود از مفدار زیادی گوشت چرخ کرده در کنار فلفل، ماست و همچنین پیاز تهیه می شود و سپس تمامی این مواد در داخل یک خمیر خوشمزه قرار داده می شوند تا به خوبی سرخ شوند. ناگفته نماند شما می توانید با غذای بورک به آسانی در تمام شهرهای کرواسی دست پیدا نمایید.

پکا | Peka

یکی از غذاهای اصلی و حتی می توان گفت ملی در فرهنگ غذایی کشور کرواسی، پکا نامیده می شود که عموما برای پخت آن از ظرف های آهنی بسیار بزرگی استفاده می شود و مهمترین بخش غذایی آن را نیز انواع و اقسام گوشت های گوساله، گاو و یا حتی هشت پا تشکیل می دهد. بد نیست بدانید پکا به حدی خوشمزه و خوش بافت است که نمی شود تنها به یکبار خوردن آن بسنده کرد و می بایست بیش از یکبار طعم فوق العاده آن را بچشید. گاهی برای پخت بهتر این غذا از مقداری زغال بر روی متریال های به کار رفته در پخت آن نیز استفاده می شود که سبب انتقال مزه و بویی دودی مانند به کل غذا می گردد.

ریزوتو سیاه | Black risotto

عکسی از ریزوتو سیاه

علاقه مندان به غذاهای دریایی حتما در سفر به کرواسی از ریزوتو سیاه استفاده کنند که تهیه می شود از ماهی مرکب، جوهر ماهی مرکب و همچنین مقدار برنج؛ به دلیل وجود جوهر ماهی مرکب، رنگ این غذا سیاه یا همان مشکی است و بی اغراق برخلاف ظاهر نچندان خوشایند خود از طعم و مزه ای فوق العاده مطلوب برخوردار است. معمولا شما می توانید این غذای سیاه رنگ را در شمار زیادی از رستوران های ساحلی کرواسی پیدا کنید اما با این حال فراموش نکنید که مزه ریزوتو سیاهی که در فصلش ماهی مورد نیاز آن صید شده باشد با ریزوتو سیاه دیگر فصول سال کاملا متفاوت است.

سواپی | Cevapi

عکسی از سواپی

خیلی حیف است اگر به کرواسی رفته باشید از سواپی های خاص و خوشمزه این کشور اروپایی مقداری نوش جان نکنید! سواپی در حقیقت غذایی است با خصوصیات ظاهری همچون سوسیس که البته با سوئیس مقداری متفاوت است و آشپزهای کرواتی برای تهیه آن از انواع مختلف گوشت ها به همراه مقداری پیاز، نان و همچنین فلفل استفاده می کنند.

برودتو | Brodetto

عکسی از برودتو

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب نیز به آن اشاره کردیم، فرهنگ غذایی کرواسی تحت تاثیر فراوانی از دیگر فرهنگ های خورد و خوراک دیگر کشورهای نزدیک به خود می باشد که یکی از آن ها، سرزمین ایتالیا است. ایتالیا به خودی خود از غذاهای فوق العاده خوشمزه و خوش طعمی برخوردار است و توانسته تعدادی از این مزه های جادویی خود را در گذر زمان به دیگر کشورهای جهان نیز منتقل کند که یکی از آن ها، برودتو نامیده می شود. برودتو در واقع به ماهی نمک سود شده با مقداری سرکه گفته می شود که در گذشته های بسیبار دور بیشتر صیادان از آن برای سیر شدن خود استفاده می کردند و اکنون نیز می توان آن را یکی از برجسته ترین غذاهای دریایی موجود در کشورهایی همچون کرواسی و ایتالیا تلقی نمود.

زاگورسکی اشتروکلی | Zagorski Strukli

عکسی از زاگورسکی اشتروکلی

به لیست غذاهای مطرح کرواسی، نام زاگورسکی اشتروکلی را هم اضافه کنید که غذایی است متشکل از مقداری پنیر تازه با دیگر مواد غذایی محلی در این کشور؛ در کرواسی اغلب می توان در بخش های شمالی با چنین غذایی مواجه شد و از سرو آن نهایت لذت را برد. فراموش نکنید که نام این غذا در فهرست میراث فرهنگی کرواسی نیز ثبت شده است.

سارپاسیو | Carpaccio

عکسی از سارپاسیو

سارپاسیو نام یک پیش غذای دوست داشتنی و فوق العاده محبوب و پرطرفدار در کشور کرواسی است که اهالی این کشور برای تهیه آن از گوشت تازه گاو استفاده می کنند. مراحل تهیه نمودن این پیش غذا بطور کلی چیزی نزدیک به 60 دقیقه بطول خواهد انجامید. بد نیست بدانید سارپاسیو نیز یکی دیگر از غذاهای راه یافته از فرهنگ غذایی ایتالیایی به کرواسی می باشد و ممکن است در برخی از نقاط اروپا این نوع پیش غذا با گوشت ورقه ورقه شده و همچنین کاملا خام گاو سرو شود.

در ادامه بخوانید: جاذبه های گردشگری شهر زاگرب | کرواسی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...