مشهورترین جاذبه های گردشگری لهاسا

لهسا دومین شهر بزرگ منطقه خودمختار تبت است که البته به عنوان پایتخت این منطقه نیز بحساب می آید و از نظر موقعیت جغرافیایی، در سمتِ غربی کشور چین واقع شده است. شهر لهاسا دارای جاذبه گردشگری و اماکن دیدنی بسیار مقدسی می باشد و می توان آن را به نوعی مرکز معنوی مذهب بودایی کل دنیا نیز تلقی کرد. نام لهاسا به معنای سرزمین مقدس یا شهر خدایان می باشد که به دلیل قرار گرفتن در نقطه ای مرتفع به بلندی 3650 متر به نسبت سطح دریا، همیشه از گزند و خطرات هجوم بیگانگان و دشمنان خود در امان مانده است و امروزه می توان در سراسر آن با جاذبه ها و بناهای دیدنی متعددی مواجه شد که از سبقه تاریخی بسیار زیادی نیز برخوردار می باشند! پس در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از مشهورترین جاذبه های گردشگری پایتخت مذهب بودایی جهان؛ یعنی شهر لهاسا آشنا نماییم.

معبد اوراکل در ایالت نیچونگ

عکسی از معبد اوراکل 

این معبد در گذشته های بسیار دور به عنوان قسمتی از معبد فوق العاده بزرگ و همچنین ثروتمند شهر لهاسا؛ یعنی معبد درپونگ بحساب می آمده است و امروزه تبدیل شده است به یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری پایتخت منطقه خودمختار تبت! برای رفتن به معبد اوراکل باید تنها 20 یوان جهت وارد شدن به محیط آن پرداخت نمایید و بعد از آن می توانید آزادانه به گشت و گذار در این مکان تاریخی و تماشایی مشغول شوید. توجه داشته باشید در خصوص معبد اوراکل داستان های زیادی نقل شده است که در یکی از آنان به تدریس مشاور اعظم یعنی اوراکل اشاره شده است که در همین معبد به آموزش آداب و رسوم مربوط به فرقه دالایی لاما از مذهب بودایی پرداخته است و شاگردان نامی بسیاری را نیزدر سراسر تبت و حتی جمهوری خلق چین پرورش داده است.

عبادتگاه آنایسانگخانگ

عکسی از معبد آنایسانگخونگ

در این مجموعه جذاب و دیدنی نیز شما می توانید با اشیائ نفیس و ارزشمندی رو به رو شوید که از مهمترین آنان می توان به کلکسیونی از 150 مُهره قدیمی و قیمتی در همین مکان اشاره کرد. لازم به ذکر است عبادتگاه آنایسانگخانگ در قسمت جنوبی خیابان بارخور واقع شده است و هزینه ورودی آن نیز تقریبا 30 یوان می باشد.

صومعه دچه لهامو 

عکسی از معبد دچه لهامو

دچه لهامو تنها مکان مذهبی موجود در شهر لهاسا است که بومیان این منطقه از اعتقاد خاصی نسبت به آن برخوردار هستند و در آن به عبادت و ستایش خدایان ثروت می پردازن و از آنان طلب روزی بیشتر، سلامتی و همچنین سعادت اُخری می کنند و بسیار هم معتقد هستند که خدایان صدای آن ها را می شوند و خیلی زود شاهد ایجاد تغییراتی در روند زندگی روزمرگی خود خواهند شد! صومعه دچه لهامو در ناحیه شمالی لهاسا قرار گرفته است و بازدید کنندگان و گردشگران عزیز می توانند در روزهای چهارشنبه از ساعت 6 صبح که درب های این مکان گشوده می شود، بصورت کاملا رایگان از آن دیدن نمایند.

دهکده توریستی و گردشگری نیارا

عکسی از دهکده توریستی و گردشگری نیارا

این دهکده از جمله جاذبه های گردشگری و دیدنی خارج از شهر لهاسا می باشد که در حدفاصل 6 کیلومتری از آن واقع شده است و گردشگران می توانند با انجام سفری یک روزه به این دهکده از نزدیک به آداب و رسوم اهالی قدیمی تبت آشنا شوند و کمی با آن ها به معاشرت و گفتگو بپردازند و از محصولات ارگانیکی آنان نیز خریداری نمایند. شایان به ذکر است هزینه رفتن به سوی دهکده نیارا حدودا 50 یوان می باشد که برای این منظور شما عزیزان می توانید از اتوبوس های شماره 503 موجود در لهاسا استفاده نمایید.

باغ دراگون کینگ پول

عکسی از باغ دراگون کینگ پول

دراگون کینگ پول نام یک مجموعه دیدنی و تفریحی است که درست در قسمت جنوبی قصر پوتالا قرار گرفته است و گردشگران و بازدید کنندگان می توانند با حضور در آن، علاوه بر تماشای فعالیت های روزانه مردم شهر لهاسا به قایق سواری نیز مشغول بشوند. هزینه تهیه بلیط برای وارد شدن به باغ دراگون کینگ پول 10 یوان می باشد و علاقه مندان به این باغ بسیار دیدنی و خاطره انگیز می توانند همه روزه از ساعت 9 صبح الی 17:30 بعدازظهر به مکان این جاذبه گردشگری مراجعه نمایند.

معبد بارلوپو

عکسی از معبد بارلوپو

حتما بسیاری از شما تاکنون داستان سه برادر و وفاداری هر کدام از آنان به عهد و پیمانی که با یکدیگر بسته اند را شنیده اید و از آن مطلع هستید، معبد بارلوپو یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری شهر لهاسا می باشد که بیشتر شهرت خود را به دلیل اختصاص یافتن آن به ژنرال گو آن یو (General Guan Yu) بدست آورده است و مردم هر هفته با پرداخت تنها 10 یوان وارد این معبد می شوند و به ستایش یکی از سمبل های وفاداری در تاریخ پر فراز و نشیب این جهان هستی می پردازند. لازم به ذکر است معبد بارلوپو خیلی چیزِ زیادی برای تماشای ندارد و گردشگران می توانند طرف مدت زمانی کوتاه از تمام بخش های موجود در این معبد، بازدید بعمل آورند.

کاخ شکوهمند پوتالا

عکسی از کاخ پوتالا

پوتالا نام کاخی است بسیار حیرت آور درست در مرکز شهر لهاسا که دارای 9 طبقه و صدها اتاق مختلف با طراحی های داخلی بسیار چشم نواز است. کاخ پوتالا بطور کلی از دو بخش قصر سفید که دور تا دور آن را تشکیل می دهد و همچنین قصر سرخ که درست در مرکز سازه ایجاد شده است، تشکیل می شود. این کاخ در حال حاضر به دلیل قرار گرفتن بر روی کوهستان سرخ که از ارتفاع 3700 متری نسبت به سطح دریا برخوردار می باشد، عنوان مرتفع ترین کاخ جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین در خصوص کاخ بسیار بزرگ و دیدنی پوتالا این را نیز باید اضافه کرد که این جاذبه گردشگری بسیار باشکوه در گذشته های بسیار دور به دلیل وقوع جنگ هایمتعدد داخلی در چین باستان کاملا تخریب شده است و بنای امروزی در خلال سال های 1644 تا 1911 قبل از میلاد مسیح مورد مرمت و بازسازی از سوی سلسله کوئینگ قرار گرفته است.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...