شکم گردی در میان برترین غذاهای قزاقستان

در غذاگردی این نوبت از مجله گردشگری سدره می خواهیم سری به کشور بزرگ و پهناور قزاقستان بزنیم و شما را با تعدادی از برترین غذاهای این کشور واقع در آسیای میانه بیش از پیش آشنا نماییم. جالب است اگر بدانید اصل و پایه فرهنگ غذایی قزاق ها را گوشت اسب، گوسفند و همچنین شتر تشکیل می دهد. لبنیات و مواد پروتنیئی در سبد غذایی قزاقستانی ها از اهمیت بسزایی برخوردار است و تقریبا روزانه همگی آن ها از مواد لبنی کاملا طبیعی خود استفاده می کنند. قزاق ها همواره در طول تاریخ دامپرورهای برجسته ای بودند؛ آنان در کنار بهره گیری غذایی از دام های خود، برای تولید پوشاک و همچینن حمل و نقل خود نیز از چهارپایانشان استفاده می کردند و هیچگاه از حیات سالم دام های خود غافل نشده و شاید به همین خاطر هم هست که امروزه می توان با تعداد زیادی غذای گوشتی و فوق العاده خوشمزه در این کشور مواجه شد!

پیشنهاد مطالعه:  مزه کردن تعدادی از غذاهای سنتی اسکاتلند

بیش بَرمک (نارین)

عکسی از بیش برمک

بیش بَرمک در واقع یک غذای ملی در کشور قزاقستان بحساب می آید که نام دیگر آن در سایر کشورهای آسیای میانه نارین قلمداد می شود. معنای این خوراک گوشتی به معنای پنج انگشتی است که اشاره مستقیمی به روش میل آن در گذشته داشته که قزاق ها این غذا را با دست میل می کردند. بیش برمک از دسته غذاهای قدیمی و سنتی ملت قزاقستان بحساب می آید که همواره استفاده از پیاز و همچنین آب گوشت در آن از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و طعم و مزه ای جادویی به آن را ایجاد می کرده است.

کازی (سوسیس مخصوص قزاق ها)

عکسی از کازی

قزاقستان در فرهنگ طبخ و تهیه غذاهای خود از یک نوع سوسیس مخصوص و ویژه نیز برخوردار است که اغلب آن را بصورت دستی و با صبر و حوصله ای تحسین برانگیز تولید می کند. سوسیس کازی که از گوشت اسب تهیه می شود، از جمله سوسیس های پرطرفدار و فوق العاده خوشمزه در این کشور است که شما می توانید با انواع مختلفی از آن به صورت سرخ شده، دودی شده و غیره در سراسر این کشور مواجه شوید. این سوسیس در واقع ترکیبی از روده های اسب است که به خوبی تمیز شده و برای ساعت های متمادی زیادی به ادیه های خاص طعم دار گشته و در نهایت با قرار گرفتن در کنار گوشت دنده اسب، حسابی مزه دار شده است. بد نیست بدانید که قزاقستانی ها بیشتر از گوشت اسب و همچنین شتر در مراسم های خاص و بسیار رسمی خود استفاده می کنند.

پیلاو (پلو با گوشت قرمز)

عکسی از پیلاو

سرو کردن یک وعده غذای پلویی با گوشت و مقداری خورش از جمله عادت های غذایی ما ایرانیان است که خوشبختانه در سفر به قزاقستان نیز می توان به دنبال چنین غذایی متنها بدون آب و خورش همراه آن بود! پلو با گوشت قرمز از جمله غذاهای رایج در کشورهای مختلف آسیایی همچون: ازبکستان، تاجیکستان و همچنین قزاقستان است. قزاق ها شرط تبحر و حرفه ای شدن یک آشپز را منوط به طبخ عالی و درست بعمل آوردن غذای پیلاو یا همان پلو با گوشت می دانند و برای کسی که بتواند یک پیلاو فوق العاده را طبخ و تهیه نماید، احترام بسیاری قائل هستند. با اینکه اصل و اساس خوردن این غذا با دست می باشد، اما شما می توانید بسته به رعایت نکات بهداشتی حتما از قاشق و چنگال برای این منظور استفاده کنید. ناگفته نماند پیلاو قزاقی، غذایی است که اغلب با گوشت بره تهیه می شود و در کنار آن از مقداری پیاز، هویج و حتی برگه زردآلود نیز استفاده شده و در نهایت مقداری چربی گوسفند هم جهت ایجاد مزه ای بهتر به آن افزوده می گردد.

مَنتی (منتو)

عکسی از منتی

از دیگر غذاهای برتر قزاقستانی که به راحتی می توانید هم از فروشگاه ها و هم از رستوران ها و آشپزخانه های این کشور آن را خریداری کرده و سپس نوش جان کنید، منتی نام دارد که اتفاقا یک غذای رایج در تمام آسیا و خصوصا خاورمیانه بحساب می آید. منتی در واقع یک خمیر آردی با محتوای گوشتی و همچنین سبزیجات معطر در داخل خود است که از طعم و مزه ای جادویی برخوردار است و اغلب در کنار آن از انواع و اقسام سس های سیر، پیاز، ترش و غیره در کنار مقداری کره استفاده بعمل آورده می شود. آشپزهای قزاقستانی برای تهیه و پخت این غذا از گوشت چرخ کرده اسب و یا گوسفند استفاده می کنند و به هیچ عنوان آن را سرخ نکرده بلکه بصورت بخار پز اقدام به طبخ محتویات داخل آن می کنند.

در ادامه بخوانید: این جاذبه های گردشگری قزاقستان را هرگز فراموش نکنید!

نظری داده نشده


نظری بگذارید...