سفر به سوی خوشمزگی های استونی

معمولا اغلب گردشگران و توریست های اقصی نقاط دنیا با هدف آشنایی با فرهنگ و سنت ملل مختلف جهان دست به سفر می زنند و سعی می کنند از هر سفر جذاب و مهیج خود یکسری خاطرات ویژه را برای خود به ارمغان بیاورند. سفر به سرزمین استونی یا بهتر است بگوییم سفر به سوی خوردنی های خوشمزه استونی نیز می تواند یکی از ماندگارترین سفرهای هر توریست و گردشگری به منطقه بالتیک از قاره اروپا شود و از حس و حال خاصی نیز برخوردار شود. در استونی مردم نسبت به غذا نه تنها بی تفاوت نیستند بلکه آن را همچون اهمیت نفس کشیدن خود، مهم می پندارند و شاید به همین خاطر هم هست که می توان در تمام بخش ها و نقاط این کشور با رستوران های محلی و بین المللی فوق العاده باکیفیتی مواجه شد و از سرو کردن یک وعده غذا در محیط داخلی آنان حسابی به وجد آمد! در ادامه با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای سرزمین استونی آشنا نماییم. لازم به ذکر است اهالی استونی همواره در فرهنگ غذایی خود از متریال تازه دریایی، انواع گوشت، سیب زمینی و همچنین پاستا نیز استفاده های فراوانی کرده اند.

پیشنهاد مطالعه:  منتخبی از غذاهای محبوب ژاپنی

ساندویچ Kiluvoileib

عکسی از ساندویچ Kiluvõileib

اولین غذای بسیار خوشمزه و مقوی و در عین حال کاملا محبوب در رژیم غذایی مردم استونی، ساندویچی است تحت عنوان Kiluvoileib که عمده مواد اولیه آن برای دست کردن شامل: تخم مرغ، ماهی و همچنین نان مخصوص این کشور می شود. علاقه مندان به خوردن این غذای نیمه دریایی می توانند به پایتخت کشور استونی؛ یعنی شهر تالین سفر کنند و از نزدیک شاهد پروسه تهیه نمودن باکیفیت ترین نوع از این ساندویچ استونیایی شوند.

سوپ شیر و پاستای مخصوص

عکسی از سوپ شیر و پاستای مخصوص

اینکه چقدر با فرهنگ غذایی کشورهای حاضر در منطقه بالتیک آشنا هستید یا نه به خودتان مربوط است اما در خصوص سنت آشپزی مردم استونی بد نیست بدانید که ذائقه غذایی آنان در طول تاریخ همیشه تحت تاثیر کشورهایی همچون آلمان و ایتالیا قرار داشته و سوپ شیر و پاستای مخصوص استونیایی نیز یکی از همین غذاهایی است که از فرهنگ خورد و خوراک ایتالیایی وارد سنت آشپزی اهالی استونی شده است. این سوپ یکی از رایج ترین غذاهایی است که حتی می توان در فصول گرم سال نیز با توجه به محبوبیت بالایی که دارد در اغلب رستوران ها و سالن های غذاخوری استونی با آن مواجه شوید. از سوپ که از ترکیب خامه و شیر حاصل می شود و سپس پاستای تارتو میل (Tartu Mill) نیز به آن اضافه می شود، یکی از پرچم داران صنعت غذایی کشور استونی بحساب می آید. ناگفته نماند پاستای استونیایی از مشهورترین نوع پاستاها در دنیا است که امروزه به کشورهای زیادی نیز از سوی کارخانه های تولید کننده آن صادر می شود.

دسر Kama

عکسی از دسر Kama

کاما نام یک دسر فوق العاده خوشمزه و سنتی در فرهنگ غذایی مردم استونی است که حتی می توان از آن به عنوان یک خوراکی ملی نیز برای اهالی این کشور نام برد. این غذا که از نمونه مشابهی در فنلاند و همچنین روسیه نیز برخوردار است، یکی از غذاهای فاصد نشدنی در فرهنگ خورد و خوراک استونیایی ها بوده است و امروزه اغلب مردم این کشور از آن به عنوان یک وعده مناسب جهت سرو در صبحانه های خود استفاده می کنند. دسر Kama از مواد اصلیهمچون: آرد نخود، جو و همچنین غلات تهیه می شود.

شیرینی Semla

عکسی از شیرینی شیرینی Semla

یکی دیگر از خوردنی های خوشمزه موجود در فرهنگ غذایی کشور استونی، شیرینی است به نام سملا (Semla) که بی شک عاشقان مزه های شیرین و خامه ای از خوردن آن دست نخواهند کشید! این شیرینی البته تنها مختص به مردم استونی نیست و می توان در دیگر کشورهای اروپایی نیز با چنین شیرینی مواجه شد که نهایتا با اسم دیگری تهیه و سرو می شود. با این حال فراموش نکنید که حتما در سفر خود به استونی مقداری از این شیرینی خوشمزه را نوش جان کنید. لازم به ذکس است شیرینی سملا از دستور پخت و مهارت خاصی برای تهیه کردن آن برخوردار است و معمولا در استونی، نان لازم برای پخت این شیرینی را با مقداری هل و خامه ترکیب می کنند.

در ادامه بخوانید: دیدنی های شهر تالین | پایتخت استونی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...