اردن و گردشگری در آن

یکی از کشورهای جذاب و گردشگر پسند آسیایی، اردن (Jordan) است که در غرب این قاره کهن واقع شده است. پایتخت اردن شهری است به نام اَمان که البته پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز بحساب آورده می شود. با اینکه اغلب توریست های جهان اردن را با غذاهای فوق العاده خوشمزه و لذیذ آن بجا می آورند، اما باید گفت این کشور از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری متعددی نیز برخوردار است که اگر در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سدره همراه ما باشید، می توانیم شما را با یکسری از نقاط دیدنی اردن آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه: پارک های جنگلی ایران

امان | Amman

عکسی از امان

نخستین مکانی که یقینا هر گردشگر و توریست سفر کرده ای به اردن برای مدت زمانی هر چند کوتاه در آن اقامت خواهد داشت، شهر امان یا عمان (هر دو جور نوشته می شود) است که هم پایتخت اردن می باشد و هم مرکز زمینه های اقتصادی و فرهنگی در کل این کشور آسیایی تلقی می شود. در امان شما با می توانید با جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی جذابی مواجه شوید که از جمله آن ها بایستی به: معبد رومی هرکول، آمفی تئاتر رومی ها، فواره سبیل الحوریات و همچنین کاخ بزرگ اموی اشاره نمود. ناگفته نماند در این شهر آثار مختلف دیگری نیز وجود دارد که مربوط به عصر حکومت رومیان بر محدوده خاکی کشور اردنت می باشد.

پترا | Petra

عکسی از پترا

بدون هیچ گزافه گویی و اغراقی باید گفت پترا مهمترین و همچنین پرمخاطب ترین جاذبه گردشگری و همچنین مکان دیدنی در کل کشور اردن است و پرچم دار صنعت تورسم این کشور نیز محسوب می شود. پترا در واقع نام یکی از شهرهای باستانی و قدیمی اردنی ها است که از نام های دیگری همچون شهر رز، شهر اجنه و همچنین شهر سرخ نیز برخوردار است. هنوز کسی نمی داند که این مکان چگونه پدید آمده است اما فارغ از این موضوع باید بپذیریم که پترا یکی از ممتازترین جاذبه های گردشگری دنیا است که اتفاقا نام آن در عجایب هفتگانه جدید جهان نیز ثبت شده است. برای رسیدن به این جاذبه دوست داشتنی باید از دره ای موسوم به دره صیق عبور کرد.

عقبه | Aqaba

عکسی از عقبه

پیشنهاد می کنیم اگر به قصد سفر و سپری کردن اوقات فراغت به همراه دوستان و اعضای خانواده خود راهی اردن می شوید، حتما از شهر عقبه نیز بازدید کنید و اصلا کل تعطیلات خود را در همین نقطه از خاک کشور اردن بگذرانید! عقبه یک شهر تمام عیار و پر امکانات برای میزبانی از توریست ها و گردشگران اقصی نقاط دنیا است. این شهر تنها شهر ساحلی با ایستگاه های تفریحاتی متعدد در کشور کاملا خشکی همچون اردن است که البته در کنار تمام جاذبه های آبی خود می توان در آن با کلی بناهای باستانی و قدیمی نیز مواجه شد؛ زیرا عقبه یکی از کهن ترین شهرهای نه تنها اردن بلکه کل دنیا می باشد و به همین سبب می توان در آن با دو سبک در هم آمیخته شده قدیمی و مردن مواجه شد. اقامت در شهر عقبه نیز کار بسیار راحتی می باشد و تنها کافی است شما یک کدام از هتل های چندین ستاره آن را تعیین نمایید. بسیاری از مردم دنیا عقبه را دروازه ای جهت ورود به دریای سرخ قلمداد می کنند. 

وادی روم | Wadi Rum

عکسی از وادی روم

توریست ها و مسافران علاقه مند به بیابان گردی و حضور در اماکنی خشک و کاملا طبیعی می توانند در سفر خود به اردن از وادی روم بازدید کنند. وادی روم در حقیقت یک محدوده کاملا بیابانی و صد در صد طبیعی با پوشش های گیاهی فقیر و کوه ها و صخره های ماسه ای و سنگی است که همین امر سبب ایجاد چشم اندازهای خارق العاده ای در این بیابان شده است. از بیابان وادی روم اردن تاکنون برای ساخت فیلم های متعددی استفاده شده است که از شاخص ترین آن ها می توان به: لورنس عربستان و همچنین فیلم مریخی ها اشاره کرد. سراسر این بیابان با دشت هایی به رنگ قرمز مایل به نارنجی پوشیده شده است و هیچگونه امکان اقامتی نیز در آن وجود ندارد؛ مگر تعدادی از چادرهای عشایر و بادیه نشینان در حال گذر از این بیابان. 

جرش | Jerash

عکسی از جرش

اگر فکر می کنید برای بازدید از آثار و بناهای متعلق به عصر روم باستان و همچنین یونانی ها حتما باید به کشورهای اروپایی سفر کنید تا بتوانید به اطلاعات دقیقی در این خصوص دست پیدا کنید، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید؛ زیرا در کشور اردن و بطور دقیق تر در شهر جرش شما می توانید با قدیمی ترین آثار ساخته شده بدست رومیان در سده های بسیار دور از زمان فعلی مواجه شوید و از حس و حال عجیب و غریبی در این بین خود را بهره مند سازید. از جمله جاذبه های باستانی موجود در شهر جرش از زمان حضور رومی ها و سربازان یونانی بایستی به: ارگ هادرین و میدان ارابه رانی هیپودروم اشاره کرد. البته ناگفته نماند در شهر جرش یک موزه باستانی شناسی کامل نیز تاسیس شده است که شما را با گذشته های این نقطه از اردن و همچنین صنایع دستی بسیار نفیسی آشنا خواهد کرد.

در ادامه بخوانید: دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...