جزیره ای با غذاهای جادویی | مالت

در مطالب گذشته به جذابیت های موجود و همچنین جاذبه های گردشگری و دیدنی کشوری جزیره ای به نام مالت در بخش جنوب قاره سبز؛ یعنی اروپا پرداختیم و اکنون می خواهیم در این مطلب از مجله گردشگری و معتبر سدره شما را با تعدادی از غذاهای خوشمزه و فوق العاده پرطرفدار این نقطه از جهان آشنا نماییم و امیدوار هستیم که مثل همیشه این مطلب نیز مورد توجه و استقبال شما مخاطبان عزیز واقع شود. پیش از معرفی غذاهای سرزمین مالت بد نیست بدانید که همواره کیفیت ناب خوراکی های این مجمع الجزایر زبانزد دیگر کشورهای حاضر در اروپا بوده و به راحتی می توان در میان آب و هوای کاملا مطلوب و مدیترانه ای تمام بخش های مالت با کلی غذاهای گوشتی و دریایی متفاوت مواجه شد که بی اغراق همگی آنان از مزه هایی جادویی برخوردار هستند. ناگفته نماند که در اغلب غذاهای کشور مالت از گوشت خرگوش استفاده می شود و معمولا ساکنان این نقطه از دنیا برای هر فستیوال و رویدادی از یک یا چند نوع غذای بخصوص استفاده می کنند.

پیشنهاد مطالعه: شکم گردی در میان خیاباهای مالزی

هوبزا | Hobza

عکسی از هویزا

یکی از شاخصه های اصلی در سبد غذایی اهالی کشور مالت، نان های مختلفی است که بی تردید هوبزا یا همان نان سنتی مالت یکی از معروف ترین و در عین حال خوشمزه ترین آن ها بحساب آورده می شود. در مالت شما می توانید از این نوع نان تیره رنگ و کاملا تُرد برای صرف انواع و اقسام غذاها و همچنین میان وعده های گوناگون استفاده کنید اما باید یادتان باشد که بافت این نان کمی ضخیم است و به همین خاطر توصیه می کنیم برای فرار از دردسرهای پس از نوش جان کردن آن، حتما این نان را به خوبی جویده و سپس ببلعید. در مالت از نان هوبزا در کنار مقداری گوجه فرنگی، روغن زیتون، ساردین و همچنین پیاز استفاده می شود و دولت مالت نیز تاکنون تلاش های بسیاری را انجام داده تا نام این نان سنتی و کاملا دوست داشتنی مالت را در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت برساند.

ایمکارت | Imqaret

عکسی از ایمکارت

باید بپذیریم که نمی شود به مالت سفر کرد و از چنین دسر خوشمزه و شیرینی استقبال نکرد. ایمکارت در واقع نوعی شیرینی با ظاهری مستطیل شکل است که امروزه در سراسر مالت از طرفداران پروپاقرصی برخوردار شده و اغلب توریست ها و گردشگران قدم گذاشته به این سرزمین جنوبی قاره اروپا نیز به محض نوش جان کردن آن شروع به تعریف و تمجید مزه و بافت نرم و دوست داشتنی اش کرده اند. بد نیست بدانید ایمکارت در حقیقت یک نوع دسر آسیایی است که در داخل آن از خرما استفاده می کنند و در گذر زمان با ورود مهاجران آسیایی به مالت وارد فرهنگ غذایی این کشور شده است و از معدود شیرینی های مشهور مالتی ها بحساب می آید.

تیمپانا | Timpana

عکسی از تیمپانا

اصلا جای تعجبی ندارد اگر در مالت با غذاهایی مواجه شوید که دارای اصالتی ایتالیایی باشند و بجای استفاده از گوشت خرگوش در آن ها از دیگر مواد پروتئینی استفاده شود. یکی از این غذاهای خوشمزه و راه یافته از فرهنگ غذایی مردم ایتالیا به سنت آشپزی مالتی ها، تیمپانا نام دارد که از ترکیب مواد مختلفی با تخم مرغ تهیه می شود و همچون یک پای با مزه ای جادویی هم پخته می شود و برای تزئین آن نیز می توان از انواع و اقسام سُس های گوشتی استفاده کرد. 

پاستیزی | Pastizzi

عکسی از پاستیزی

همانطور که گفتیم در اغلب غذاهای مالت از گوشت خرگوش استفاده می شود که پاستیزی نیز از این قاعده مستثنا نیست! در غذایی به اسم پاستیزی شما با متریال های مختلفی از جمله: گوشت خرگوش، پنیر ریکوتا، لپه و همچنین اسفناج مواجه هستید که همگی این مواد در لایه ای خمیری ریخته شده و سپس پخته می شود. معمولا مالتی ها از این غذا به عنوان یک پیشنهاد جدی برای پذیرایی از شرکت کنندگان حضور یافته در جشن هفته مقدسِ خود استفاده می کنند و حسابی بر روی کیفیت و ظاهر زیبای این غذا که همچون یک الماس درخشان می باشد، دقت دارند. ناگفته نماند شما گردشگران عزیز می تواند با این غذای ساده و خمیری در اغلب جزایر مالت و همچنین خیابان های آن نیز مواجه شوید؛ زیرا پاستیزی یکی از معروف ترین غذاهای خیابانی مالت نیز بحساب می آید.

کباب گوشت خرگوش | Stuffat Tal-Fenek

عکسی از کباب گوشت خرگوش

استفاده از گوشت حیوان نازنینی همچون خرگوش در غذاهای مالتی مربوط به گذشته های بسیار دور این کشور می شود و از همان دوران تا کنون درست کردن انواع و اقسام غذاها با چنین گوشت لطیف و خوش طعمی جزء جدانشدنی ذائقه غذایی مردم این نقطه از جهان بحساب می آمده است. کباب گوشت خرگوش، غذای عجیب و غریبی برای مردم مالت محسوب نمی شود؛ زیرا تقریبا همگی آنان در طول عمر خود بارها و بارها در زندگی شان موفق به چشیدن طعم های مختلفی از چنین غذاهای کبابی و گوشتی شده اند و به خوبی از تاریخچه موجودیت این غذا در فرهنگ غذاهای بومی خود مطلع هستند. شایان به ذکر است مزه این کباب به قدری خوشمزه هست که شما به عنوان یک گردشگر غیر بومی نیز عاشق مزه و طعم این غذای ملی در مجمع الجزایر مالت شوید.

در ادامه بخوانید: این جاذبه های گردشگری قزاقستان را هرگز فراموش نکنید!

نظری داده نشده


نظری بگذارید...