معرفی تعدادی از شهرهای توریستی کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشورهای مدرن و پیشرفته آسیای شرقی است که به دلیل کمپانی های بزرگ صنعتی خود در دنیا از شهرت و آوازه بسیار بالایی برخوردار می باشد. مردم کره جنوبی همیشه هر گونه ناکامی را با تلاش و کوشش مجدد خود از بین برده اند و کاری کرده اند که هیچ ملتی در جهان کنونی ما نتوانند از کنار محصولات کمپانی های آن ها نظیر ساموسنگ، الجی و هیوندا به سادگی عبور کنند! در سراسر کره جنوبی شما می توانید با جاذبه های مختلف و متنوع توریستی و گردشگری مواجه شوید که البته توصیه می کنیم پیش از انجام سفر خود به کشور چشم بادامی ها، حتما در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید تا قدری بیش از پیش با شهرهای توریستی و جذاب کره جنوبی آشنایی پیدا نمایید.

پیشنهاد مطالعه: تجربه سفری مهیج به باهاما

سئول - Seoul

عکسی از سئول

هیچ شهری به اندازه پایتخت کره جنوبی شایسته حضور و استقبال از شما گردشگران و توریست های عزیز ایرانی را نخواهد داشت! شهر سئول یکی از شهرهای بسیار قدیمی و تاریخی موجود در سرزمین کره ای ها می باشد که در بازه های زمانی مختلفی دچار ویرانی و خرابی های بسیار شدیدی شده است. به گواهی تاریخ سئول را مهاجران ساکن شده در حوالی رود هان ایجاد کرده اند و بعدها با گذر زمان و اضافه شدن امکانات شهری به آن، سئول رفته رفته پیشرفت کرد و تبدیل شد به پایتخت اصلی مردمان کره جنوبی؛ البته ناگفته نماند که این شهر به مدت دو سال و به دلیل خرابی های بسیار زیادی که ناشی از صدمات جنگی بر پیکره آن وارد شده بود، عنوان پایتختی خود را به شهر بوسان داد تا دوباره از نو مرمت و بازسازی شود. جالب است بدانید شهر سئول در خلال جنگ های بین دو ملت کره جنوبی و کره شمالی برای مدتی حتی تحت تصرف نیروهای کره شمالی نیز درآمد که البته خیلی زود هم مجددا از سوی نیرهای جان بر کفِ کره جنوبی، باز پس گیری شد. در مجموع در خصوص سئول باید بگوییم این شهر در 50 ساله اخیر رشد عجیب و غریبی به لحاظ ساختار اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین سیاسی داشته است. در طول این همه سال با همت جمعی و گروهی مردم، خانه های قدیمی به برج ها و ساختمان های مرتفع، خرابه ها و ویرانی های شهر به جاذبه های گردشگری و دکان ها و فروشگاه های قدیمی شهر نیز به بنگاه های اصلی اقتصادی تبدیل شدند تا در کنار بهره گیری از تکنولوژی روز جهانی و امکانات متنوع و متعدد رفاهی و تفریحی، به یکی از بهترین شهرهای دنیا هم برای زندگی و هم برای مسافرتی چند روزه بدل گردد! شایان به ذکر است که نزدیک به نیمی از جمعیت کره جنوبی در شهر سئول و اطراف آن استقرار پیدا کرده اند.

سوون - Suwon

عکسی از سوون

شهر سوون در کره جنوبی معروف است به تمیزی و بزرگی! در این شهر حدودا 1.2 میلیون نفر زندگی می کنند و می توان در آن با جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی فراوانی رو به رو شد که قطعا ارزش یکبار بازدید را برای هر گردشگر و توریستی در این عالم خاکی خواهند داشت. در شهر سوون یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات خانگی و دیجیتالی ایجاد و در تمامی این سال ها رشد کرده است؛ بله درست متوجه شده اید، برند سامسونگ برخاسته از همین شهر کُره ای است که توانسته در بازار امروز جهانی به اقصی نقاط کشورهای دنیا در تمامی قاره ها محصولات با کیفیت خود را صادر نماید. جالب است بدانید در شهر سوون هنوز هم می توان با دیوار دفاعی که برای دفع حملات دشمنان و همچنین خطر جانوران درنده در قدیم احداث شده است، مواجه شد و در آن با استفاده از تورهای حمام گردی سری به این قبیل اماکن فوق العاده تمیز و بهداشتی شهر سوون زد و از بودن در این نقطه از کشور کره جنوبی حسابی لذت برد. لازم به ذکر سات سوون در حدفاصل 30 کیلومتری از بحش جنوبی پایتخت؛ یعنی سئول قرار گرفته است.

بوسان - Busan

عکسی از بوسان

وقتی از شهر بوسان در بخش جنوب شرقی کره جنوبی صحبت می کنیم، باید بدانیم که در خصوص قطب اصلی صنعت کره ای ها در حال معاشرت هستیم! شهر بوسان با اینکه از جمعیت بسیار زیاد 8.2 میلیون نفری برخوردار است و از این رو به عنوان دومین شهر پر جمعیت کره جنوبی در دنیا تلقی می شود، یک شهر کاملا بندری با پتانسیل های درآمدزایی و اقتصادی بسیار هنگفت است که البته درست به اندازه تمام زمینه های اقتصادی خود از جاذبه های مختلف توریستی و گردشگری نیز جهت پذیرش و جلب توجه تعداد زیادی از مسافران کشور کره جنوبی برخوردار می باشد. شایان به ذکر است که شهر بوسان در مقطعی از تاریخ، پایتخت کشور کره جنوبی نیز بوده و رشته اول ورزشی مردم این نقطه از خاک کره نیز بیسبال می باشد.

گوانگجو - Guangzhou

عکسی از گوانگجو

گوانگجو شهری است در حدفاصل بسیار ناچیز از پایتخت کره جنوبی؛ یعنی شهر سئول که در نقشه جغرافیایی این کشور، در بخش جنوب غربی قرار گرفته است. در شهر گوانگجو نزدیک به 1.4 میلیون نفر ساکن می باشند که البته بخش زیادی از آن ها را جمعیت محصلان دانشگاهی و مدرسه ای تشکیل می دهند. قدمت شهر گوانگجو مربوط می شود به 57 سال قبل از میلاد مسیح و به همین خاطر می توان در بخش های مختلفی از ان با جاذبه ها و اماکن تاریخی بسیار متعددی رو به رو شد. توجه داشته باشید نیازهای شغلی و اقتصادی مردم این نقطه از کره جنوبی، بیشتر از طریق کاشت برنج و تولید پارچه تامین می شود و محل تولد بسیاری از ستارگان سینما و تلویزیون کره جنوبی، همین شهر گوانگجو بحساب می آید.

اینچئون - Incheon

عکسی از اینچئون

انگلیسی ترین شهر کره جنوبی، اینچئون است البته نه به لحاظ داشتن امکاناتی در حد و اندازه شهرهای انگلستانی بلکه از نظر تسلط مردم این شهر به زبان انگلیسی این لقب به شهر اینچئون اعطا شده است. در اینچئون نزدیک به 3 میلیون نفر زندگی می کنند که این آمار نسبت به جمعیت اولیه این شهر؛ یعنی 5 هزار نفر تقریبا بالغ بر 100 برابر در طول گذر رمان افزایش پیدا کرده است. مردم اینچئون در حال حاضر از شرایط اقتصادی و رفاهی بسیار قابل قبولی برخوردار هستند و با امید به اینکه روزی همچون شهرهای هنگ کنگ و سنگاپور در جهان همچون ستاره ای پُر فروغ بدرخشند، به آینده نگاهی مثبت دارند و سعی می کنند تا روز به روز شرایط جامعه خود را به استانداردهای روز جهانی نزدیک و نزدیک تر کنند.

چانگ وون - Changwon

عکسی از چانگ وون

شهر چانگ وون را بایستی مرکز قدرتمند صنعت در نواحی جنوبی کشور کره جنوبی قلمداد نمود. این شهر که به گفته مسئولان آن قرار است تا سال 2021 میلادی وارد ناوگان حمل و نقل متروی کره ای ها گردد، از جمعیتی حدودا یک میلیون نفری برخوردار است و در بین اغلب گردشگران و بازدید کنندگان خود نیز مشهور به داشتن پارک ها و فضاهای سبز بسیار چشم نواز و دیدنی می باشد. لازم به ذکر است که چانگ وون در طول تاریخ هیچگاه از وسعت زیادی برخوردار نبوده است و با اضافه شدن استان هایی نظیر ماسان و جینهائی، به مساحت وسیع و گسترده امروزی خود رسیده است.

در ادامه بخوانید: لارناکا شهری رویایی در قبرس شمالی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...