جاذبه های طبیعی و دیدنی اندونزی

اندونزی (Indonesia) یک سرزمین مجمع الجزایری است که در آن می توان با انواع و اقسام جاذبه های طبیعی و تاریخی و همچنین اماکن دیدنی و توریستی مواجه شد و به همین خاطر است که صنعت توریسم اندونزیایی ها همیشه از رونق و رشد قابل توجهی حداقل در این یکی دو دهه اخیر برخوردار بوده استو کمک فراوانی به زمینه های مالی و اقتصادی مردم این کشور نیز کرده است. در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سدره می خواهیم شما را با تعدادی از برترین جاذبه های طبیعی اندونزی آشنا نماییم که قطعا می توانند این جاذبه ها، مقاصد منحصر بفردی برای شما مسافران و گردشگران علاقه مند به این کشور آسیایی تبقی شوند.

پیشنهاد مطالعه:  کمی با دیدنی های سرزمین لتونی

روستای وای ربو | Wae Rebo Village

عکسی از روستای وای ربو

نخستین مقصد گردشگران طبیعت گرد در اندونزی می تواند روستایی به نام وای ربو در جزیره فلورس این کشور باشد. نام و آوازه این روستا در سراسر جهان پیچیده و عمده شهرتش را نیز مدیون وجود خانه های مخروطی شکلی است که در آن ساخته شده است و مردم در آن ها زندگی روزانه خود را سپری می کنند. البته ناگفته نماند وجود مناظر چشم نواز طبیعی و همچنین پس زمینه ای از کوهستان و شرایط آب و هوایی و کلا طبیعت بکری که درو تا دور این روستا را نیز احاطه کرده است، از دیگر دلایل برجسته بودن نام این جاذبه طبیعی در کشور اندونزی می باشد.

دریاچه لابوان کرمین | Labuan Cermin Lake

عکسی از دریاچه لابوان کرمین

لابوان کرمین نام یک دریاچه استثنایی در اندونزی است که پاکی و زلالی آب موجود در آن از ویژگی های غیر قابل انکار این دریاچه بحساب آورده می شود. در دریاچه لابوان کرمین شما می توانید هم قایقی سواری کنید و هم با داشتن یک تیوپ به شنا کردن در آب های شفاف آن بپردازید و حتی بدون وارد شدن به آن و رفتن به زیر آن نیز از بالا و با چشمانی کاملا عادی هم موفق به دیدن کف دریاچه شوید! جالب است اگر بدانید آب های کف این دریاچه شور و آب های روی سطح ان کاملا شیرینی هستند و به دلیل وجود این تنوع آبی نیز به راحتی می توان با موجودات آبزی مختلفی در قسمت های رویین و زیرین آب دریاچه مواجه شد که برای این منظور تنها کافی است کم ر آب دریاچه لابوان کرمین شنا کنید.

هرم کارستنس | Carstensz Pyramid

عکسی از هرم کارستنس

طبیعت گردهای ماجراجو و عاشق پیدا کردن مکان هایی خاص در دنیا می توانند سری به اندونزی و هرم کارستنس آن بزنند که جزئی از 7 قله برتر جغرافیایی در دنیا می باشد و متعلق به بلندترین کوه اندونزی؛ یعنی کوه جایاویجایا است. هرم کارستنس از جذابیت های بیشماری همچون: وجود صخره هایی با اشکالی زیبا و همچنین پوشیده شده از برف برخوردار است که با توجه به شرایط اقلیمی اندونزی در قاره آسیا این مورد آخر کاملا تعجب برانگیز است! فارغ از این قله هرمی شکل، در بخش پایین تر از آن یک دریاچه به نام ایدنبرگ واقع شده است که به خودی خود خشک و مجددا پر آب می شود و تنها جایی است که می توان در آن با تعدادی قوی سیاه نیز روبرو شد.

راجا امپات | Raja Ampat

عکسی از راجا امپات

به فهرست مقاصد مسافرتی خود حتما نام جزایر راجا امپات را نیز اضافه کنید که در بین تمام جزیره های اندونزی، گشت و گذار در آن همچنان از حال و هوایی متفاوت برخوردار است. جزایر راجا در حقیقت متشکل از هزار جزیره کوچک می شود که هر کدامشان می توانند برای ساعاتی سبب شگفتی و سرگرم شدن شما شوند. با این حال تنوع گونه های گیاهی و همچنین جانوران اهلی خصوصا از نوع ابی سبب شده تا این جزایر اندونزی از اهمیت بسزایی برای غواصان دنیا برخوردار شود و آن را تبدیل به یکی از جذاب ترین ایستگاه های غواصی جهان کند.

جزیره کومودو | Komodo Island

عکسی از جزیره کومودو

همانطور که از نام این جزیره نیز مشخص است، اجازه حیات در آن تنها به اژدهای باستانی کومودو در اندونزی اختصاص یافته است و سایر موجودات زنده و انسان ها در حد یک سفر کوتاه به سرزمین مادری آنان می توانند داشته باشند و خیلی زود هم باید از سِیر و سیاحت خود در این نقطه از کشور اندونزی دست بردارند تا دچار خشم کومودوها نشوند! به هر حال، جزیره کومودو از جمله نقاطی است که در اندونزی می توان در آن و در هر لحظه با جذابیت های طبیعی خاصی مواجه شد. از خط ساحلی این جزیره گرفته تا پوشش های عجیب و غریب گیاهی و همچنین تپه های برجسته آن، همه و همه از دیدنی های ناب و بی نظیر جزیره کومودد در اندونزی است.

آبشار کوبان سوو | Coban Sewu Waterfall

عکسی از آبشار کوبان سوو

بی سلیقگی است اگر به اندونزی با هدف تفریح و تفرج سفر کنید و از آبشار کوبان سووی آن که هم در ظاهر و هم در معنای اسم خود به معنی هزاران آبشار می باشد، دیدن نکنید! این نقطه از مجمع الجزایر اندونزی از جذابیت های بصری فراوانی برخوردار است. نماهای شگفت انگیز، صدای سقوط آب در حجم بالا و سبزی مناظر طبیعی و طراوت همیشگی موجود در پوشش های گیاهی این منطقه سبب می شود تا شما بتوانید با یک پدیده خارق العاده طبیعی در این نقطه از آسیا مواجه شوید. آبشار کوبان سوو را هم می توان از بالا تماشا کرد و هم با پایین رفتن از صخره ها و شنا در حوضچه آبی، نظاره گر غرور و فرود آب های سرازیر شده از آن ها شد.

کوه برومو | Mount Bromo

عکسی از کوه برومو

برومو نام یکی از فعال ترین کوه های آتشفشانی دنیا است که درست در مرکز دریای شنِ اندونزی واقع شده است و به دلیل فوران های متعدد خود در حجم های زیاد و کم، سبب ایجاد مناظر چشم نواز بسیاری در مناطق پیرامون خود شده است. عکسبرداری از این کوه همواره یکی از چالش های لذتبخش برای تمامی عکاسان دنیا بوده و به همین منظور سالانه گردشگران و عکاسان حرفه ای بسیاری از آن بازدید بعمل می آورند.

فلات دیینگ | Dieng Plateau

عکسی از فلات دیینگ

چه چیزی بهتر از این است که در جایی همچون اندونزی و فلات دیینگ آن بتوانید با منظره ای متشکل از: جنگل، مزارع کشت برنج، روستاهای محلی و همچنین عبادتگاهی باستانی مواجه شوید که محل پیوند تاریخ و طبیعت تلقی می شود؛ البته این ها تنها جذابیت های موجود در فلات دیینگ نبوده و وجود انواع مختلفی از قومیت های گوناگون اندونزیایی و همچنین برپایی جشن ها و فستیوال های محلی متعدد در این نقطه نیز از دیگر جذابیت هایی است که اگر کمی خوش شانس باشید، با آن روبرو خواهید شد.

در ادامه بخوانید: گشت و گذار در میان جاذبه های برتر لیختن اشتاین

نظری داده نشده


نظری بگذارید...