ایسلند جزیره ای خوشمزه در شمال اروپا

خیلی حیف است اگر با هدف چشیدن مزه های جدید غذایی به سیر و سیاحت در این کره خاکی بپردازید و از کشور جزیره ای ایسلند (Iceland) غافل شوید! ایسلند از حیث وسعت پس از بریتانیا به عنوان دومین محدوده بزرگ جزیره ای در قاره سبز بحساب می آید و می توان درست به اندازه مساحت بزرگ آن با کلی غذای خوشمزه و کاملا باکیفیت در اقصی نقاط این سرزمین جزیره ای مواجه شد. یکی از دلایل اصلی خوشمزه بودن غذاهای مردم این کشور، شرایط زیست ایده آل جانورانی است که غذای خود را از گوشت بدن آن ها تامین می کنند و سپس آن را با میوه جات و سبزیجات کاملا ارگانیک و تازه خود ترکیب کرده و موفق به خلق خوش طعم ترین و در عین حال سالم ترین غذاهای ممکنه برای سرو نمودن، می شوند. با مجله گردشگری سدره در ادامه این مطلب همراه شوید تا شما را با تعدادی از غذاهای محبوب و مشهور ایسلندی آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  کمی با دیدنی های شهر ریکیاویک

هاکارل | Hakarl

عکسی از هاکارل

اولین غذاهایی که می خواهیم در این مطلب به شما مخطابان و علاقه مندان فرهنگ غذایی ایسلندی معرفی نماییم، هاکارل نام دارد که از گوشت کوسه و بطور کاملا خاصی تهیه می شود و سپس بصورت مکعب هایی دوست داشتنی در داخل یک سیخ چوبی قرار داده می شود و برای شما عزیزان سرو خواهد شد. در گذشته مردم ایسلند از این غذای سنتی استفاده بیشتری می کردند اما در حال حاضر شاید هر رستوران و سالن غذاخوری قادر به طبخ و ارائه این غذا آن هم با کیفیتی که تا مدت ها طم و مزه اش زیر زبانتان باقی بماند، نباشد! با این حال فراموش نکنید که غذای هاکارل در واقع یک نوع غذای دریایی بحساب می آید که از بوی نسبتا تند و تیزی هم برخوردار است و شاید بهتر باشد به عنوان اولین تست خود بر روی این غذا، با یک دست دماغتان را گرفته و با دستی دیگر تکه های هاکارل را در داخل دهانتان قرار دهید.

اسکییر | Skyr

عکسی از اسکییر

اسکییر در واقع ماستی است مخصوص ایسلند که امروزه می توان با آن در سراسر جهان و از جمله کشور خودمان ایران مواجه شد. این محصول غذایی در واقع یکی از مهمترین خوراکی های مردم ایسلند در طول تاریخ بوده و همچنان نیز از جایگاه حائز اهمیتی در فرهنگ آشپزی ایسلندی ها برخوردار است. مزه ماست اسکییر در واقع چیزی شبیه به ماست یونانی می باشد و کاملا باید سفت و غلیظ باشد. در ایسلند از این ماست هم به عنوان یک دسر واحد و هم به عنوان یک ماده اولیه جهت تهیه طیف گسترده ای از دسرهای گوناگون استفاده می کنند.

کیوت سوپا | Kjotsupa

عکسی از کیوت سوپا

Kjotsupa که به سوپ بره در سنت آشپزی ایسلندی ها نیز مشهور است، یک غذای خوشمزه و فوق العاده پرطرفدار برای مردم این کشور شمالی در قاره اروپا بحساب می آید که بی تردید هر آشپز ایسلندی برای تهیه آن از یک نوع دستور پخت استفاده می کند و محال ممکن است که شما بتوانید در ایسلند با دو مزه مشابه از این سوپ مواجه شوید! البته ناگفته نماند متریال طبخ و تهیه نمودن این سوپ که از موادی همچون: سبزیجات خشک شده، ماهیچه، نمک و فلفل، پیاز و همچنین هویج نیز تهیه می شود در همه روش های آشپزی یکی می باشد.

هات داگ ایسلندی | Icelandic Hot Dogs

عکسی از هات داگ ایسلندی

نمی شود به ایسلند سفر کرد و از هات داگ های مخصوص این کشور میل نکرد! هات داگ های ایسلندی از ظاهری همچون دیگر هات داگ های اقصی نقاط دنیا برخوردار هستند و تنها به سبب گوشت خالص و نابی که از آن برای تهیه این هات داگ ها استفاده می شود، از مزه ای فوق العاده منحصر به فرد برخوردار می باشد. بد نیست بدانید هات داگ های ایسلندی با قیمت خیلی زیادی هم بفروش نمی رسند و از دسته غذاهای ارزان قیمت موجود در خیابان ایسلند بحساب آورده می شوند.

روگبراوو | Rúgbrauð

عکسی از روگبراوو

روگبراوو نام یک نان قدیمی و سنتی در فرهنگ خورد و خوراک ایسلندی ها می باشد. این نان که از دسته نان های چاودار بحساب می آید بصورت بخارپز آماده و مهیا می شود و از مزه ای شیرین با رنگ قهوه ای برخوردار است. مردم ایسلند از این نان در انواع و اقسام وعده های غذایی خود استفاده می کنند و بیشتر در کنار این نان از گوشت ماهی یا بره دودی شده، کره و همچنین پنیر محلی استفاده می کنند.

در ادامه بخوانید: منتخبی از غذاهای محبوب ژاپنی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...