4 شهر استثنایی در مجارستان

مجارستان کشوری است در بخش اروپای مرکزی که از بخش جنوبی خود با کشورهای کرواسی و صربستان، از غرب با اتریش، از شمال با اسلواکی و از شرق نیز با کشور رومانی هم مرز می باشد. پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست تلقی می شود که از نظر بسیاری از تورست ها و گردشگرانی که راهی سرزمین مجارها می شوند تنها مقصد دیدنی و قابل تحمل موجود در مجارستان نیز بحساب می آید و به همین خاطر ما در این مطلب از مجله گردشگری سِدره قصد کرده ایم تا شما را در کنار آشنایی بیشترتان با پایتخت مجارستان (بوداپست) با سه مقصد توریستی و گردشگری جذاب دیگر این کشور نیز آشنا نماییم تا اگر روزی قصد سفر به مجارستان را داشتید، خیلی زود مایل به خروج از این کشور فوق العاه اروپایی نشوید! لازم به ذکر است در کشور مجارستان خطوط ریلی گسترده ای به چشم می خورد که شما می توانید به ازای مبالغ ناچیزی از طریق این خطوط، خود را به اقصی نقاط کشور مجارها برسانید.

بوداپست - Budapest

عکسی از بوداپست

شهر بوداپست به عنوان پایتخت و پر ازدحام ترین نقطه کشور مجارستان بحساب می آید و در بین تمامی شهرهای این کشور با اختلاف کاملا فاحشی در صدر مقاصد توریست ها و گردشگران سفر کرده از اقصی و نقاط دنیا به این کشور قرار می گیرد. در بوداپست همه چیز برای خوشگذرانی های 24 ساعته گردشگران مهیا شده است و شما می توانید آزادانه در هر ساعتی از شبانه روز که تمایل به گشت و گذار در این شهر جذاب و دیدنی کرده اید، روانه خیابان ها و کوچه پس کوچه های آن شوید و از رستوران ها و کلوب های پبانه و هنرمندهای خیابانی که در حال نواختن موسیقی هستند، لذت ببرید. در پایتخت مجارستان؛ یعنی بوداپست جاذبه های تاریخی و اماکن تماشایی زیادی وجود دارد که حتما توصیه می کنیم در سفر خود به این شهر از آنان دیدن فرمایید و در صورت داشتن وقت اضافه نیز حتما به سراغ قلعه بوداپست که در بخش شمالی شهر واقع شده است، بروید و در کنار بازدید از این دژ تاریخی به یک چشم انداز خیره کننده از سطح شهر نیز دست پیدا نمایید.

علاقه مندان سفر به بوداپست توجه داشته باشند که برای رفتن و حضور در این شهر کاملا دوست داشتنی نمی توان زمان مشخصی را عنوان کرد چرا که شهر بوداپست در تمامی فصول سال از جذابیت های خاص خود برخوردار است و دارای فستیوال های منحصر به فردی نظیر فستیوال آب انگور قرمز که همه ساله در فصل پاییزِ پایتخت مجارستان برگزاز می گردد، می باشد! از جمله جاذبه های گردشگری برجسته در شهر بوداپست می توان به: میدان هیرو (Hero’s Square)، مجموعه آب درمانی اسپای، موزه هاوس آو ترور (House of Terror) و کلیسای سنت ماتیس (Saint Matthias Church) اشاره کرد.

اِگِر - Eger

عکسی از شهر اِگر

اِگِر نخواهیم بگوییم که شهر اِگِر یا بهتر است بگوییم دهکده اِگِر کوچکترین منطقه مسکونی موجود در کشور مجارستان است، باید بگوییم یکی از کوچکترین بخش های دیدنی و فوق العاده با اهمیت در سرزمین مجارها می باشد که به دلیل برخورداری از منابع فراوان تولید کننده آب انگور قرمز در سطح بین المللی نیز از شهرت خاصی بهره می برد. در شهر کوچک اِگِر شما می توانید با تعداد زیادی قلعه تاریخی و قصرهای باستانی مواجه شوید که البته نباید فراموش نکنید که سهم عمده ای از شهرت این منطقه به دلیل وجود غارها و اماکن زیرزمینی است که در تمامی آن ها از انگورهای قرمز نگهداری می شود و قطعا بازدید از آن ها برای شما گردشگران و توریست های عزیز، خالی از لطف نخواهد بود!

سنتندره - Szentendre

عکسی از سنتندره

سنتندره یکی دیگر از شهرهای گردشگر پسند موجود در کشور مجارستان است که از آن به عنوان پایگاه هنری و فرهنگی سرزمین مجارها نیز یاد می شود. در شهر سنتندره شما می توانید با موزه ها و گالری های هنری ارزشمندی مواجه شوید و ساعت های متمادی زیادی را برای بازدید از آنان اختصاص دهید. سنتندره در حدفاصل ناچیزی از پایتخت مجارستان؛ یعنی شهر بوداپست قرار دارد و شما می توانید به راحتی و با استفاده از خطوط ریلی موجود میان شهرهای بوداپست و سنتندره خود رابه این مرکز هنری جذاب برسانید. ناگفته نماند که معمولا با فرا رسیدن جشن سال نو میلادی در این شهر بازارچه های تماشایی و باشکوهی برگزار می شود که قطعا ارزش یکبار دیدن آن ها از نزدیک می تواند تا مدت های مدیدی در ذهن و خاطره شما توریست ها و گردشگران عزیز باقی بماند. همچنین در خصوص این شهر هنری بد نیست این را هم بدانید که در سنتندره یکی از سنتی ترین غذاهای مجارستان به شکل کاملا خاص و ویژه ای تهیه و تدارک دیده می شود که نام آن، لانگوش (langós) است.

سِگد - Szeged

عکسی از شهر سگد

سگد سومین شهر بزرگ کشور مجارستان است که البته از وسعت بسیار زیادی برخوردار نیست اما دقیقا می تواند شانه به شانه پایتخت مجارها؛ یعنی شهر بوداپست در امر جذب توریست و کسب رضایتِ آنان عمل کند. شهر سگد به عنوان شهر دانشگاهی مجارستان قلمداد می شود و در آن شما می توانید با جمعیتی کاملا جوان و بانشاط رو به رو شوید. سگد با اینکه در بخش جنوب شرقی مجارستان واقع شده است و به نسبتا سایر مقاصد برجسته گردشگری در این کشور از فاصله بیشتری تا شهر بوداپست برخوردار است، اما همیشه با استقبال باشکوهی از اتباع خارجی که عموما برای تحصیل روانه این شهر کوچک شده اند، مواجه می شود. از جمله جاذبه های گردشگری موجود در شهر سگد می توان به: فستیوال تابستانی Open Air و موزه دیدنی پیک سالامی آند سگد پاپریکا (Pick Salami and Szeged Paprika Museum) اشاره داشت.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...