معرفی برزیل و جاذبه های گردشگری مهم آن

در این پست سعی داریم شما را با جاذبه های گردشگری کشور برزیل آشنا کنیم. در پست های گذشته به معرفی جاذبه های گردشگری مالدیو ،پاتایا و شهر سئول پرداخیتم. همچنین به  بحث درباره ی موقعیت جغرافیایی، تنوع آب و هوای و معرفی غذا های معروف خواهیم پرداخت. پس تا انتها با ما همراه باشید ...

درباره برزیل

این کشور از نظر وسعت جزو پنج کشور بزرگ جهان است. وسعت این کشور باعث شده است تا نیمی از مساحت جنوب آمریکا را به خود اختصاص دهد. پایتخت این کشور شهر برازیلیا  است. حکومت حاکم بر این کشور جمهوری فدرال است. به عبارتی کشور برزیل یک فدراسیون است . فدراسیونی 26 ایالت و در مجموع 27 واحد فدرال  تشکیل دهنده ی آن است. همچنین از لحاظ مذهب این کشور با 123 میلیون کاتولیک، بزرگترین جمعیت کاتولیک را در خود جای داده است .  مردم این کشور به خاطر تنوع اقلیم با نژاد های مختلفی زندگی می کنند . زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است. اما در عین حال می توان گفت غالب مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می کنند. گفتنی است که واحد پول این کشور رئال (real) است.

موقعیت جغرافیایی

برزیل شرقی ترین کشور قاره آمریکا است. همچنین این کشور وسعیت زیادی را در بین مراکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس به خود اختصاص داده است. کشور برزیل با کشورهایی همچون ونزوئلا، آرژانتین، اروگوئه، کلمبیا، پاراگوئه، بولیوی، گویان و پرو هم مرز است و طبق تحقیقات انجام شده مساحت این کشور 8514877 کیلومتر مربع بیان شده است. از سوی دیگر گزارشات سرشماری در سال 2014 حاکی از این امر است که جمعیت این کشور 20 میلیون نفر است.

تنوع آب و هوایی

همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم برزیل کشوری با آب و هوای متنوع است . اما طیف وسیعی از این کشور دارای آب و هوای گرمسیری است . به طور دقیق تر وضعیت آب و هوایی به شرح زیر است که:

در مرکز آب و هوای گرمسیری ،  شمال شرقی آب و هوای نیمه خشک ، شمال آب و هوای نیمه استوایی و در جنوب آب و هوای معتدل حاکم است . علاوه بر طبیعت بکر و جاذبه های گردشگری که در ادامه خواهیم گفت عوامل تاثیر گذار دیگری نیز در شهرت این کشور نقش داشته اند !

عوامل تاثیر گذار در به شهرت رسیدن برزیل

قهوه جزو یکی از محصولات زراعی این کشو است. امروزه برزیل به یکی از بهترین تولید کنندگان و صادر کنندگان قهوه بدل گردیده است. همین امر موجب شده است تا قهوه برزیلی به شهرت جهانی دست یابد! عامل بعدی فوتبال این کشور است که شهرتی بسیار دارد. به عبارتی فوتبال + قهوه نگاه مردم نقاط مختلف کره خاکی را به این کشور متمرکز ساخت. 

جاذبه های گردشگری برزیل

برزیل جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. وجود آبشارها، جلگه ها، فلات ها و جزایر زیبا این کشور را به یکی از زیبا ترین کشور های توریستی تبدیل کرده است. به عنوان مثال می توان به جاذبه های زیر اشاره کرد که عبارتند از:

شهر ریودوژانیرو

این شهر بعد از سائو پائولو بزرگترین شهر برزیل است. از جمله جاذبه های گردشگری این شهر می توان به: رستوران ها، فستیوال ها و اماکن اقامتی منحصر به فرد اشاره کرد. ریودوژانیرو در ساحل اقیانوس اطلس جنوبی قرار دارد. این شهر به دلیل چشم انداز های طبیعی و کارناوال ها و فرهنگ شهرت بسیاری یافته است.  کوه های کله قندی (sugar loaf ) با ارتفاع 315 متر و قلله 704 متری کور کوادو، تپه های  تیجوکا با ارتفاع 1021 متر گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان به خود جذب کرده است.

فرنادو نورنها (fernando de Noronha)

فرنادو نورونها در 354 کیلومتری سواحل شمال شرقی برزیل واقع شذه است. فرنادو نورونها  مجموعه ای از جزایر با سواحل زیبا و بی نظیر با حیات وحش طبیعی است. فردی بنام آمریکو وسپوچی این جزایر را در سال 1503 کشف کرد.  امروزه ساکنان  بزرگترین جزیزه 3500 است این در حالی است که تعداد جزایر به حدود 21 عدد می رسد. غواصان بسیاری این جزیره را به دلیل وجود آب گرم و دید زیبای آن بر می گزینند.

پانتانال (Pantanal)

این تالاب در غرب برزیل واقع شده است. اما شاهد گسترش آن به سمت بولیوی و پاراگوئه نیز هستیم. امروزه این تالاب به عنوان یکی از بزرگترین تالاب های جهان یاد می شود. به علاوه این تالاب داری بزرگ ترین و متنوع ترین حیات وحش می باشد. همین تنوع حیات وحش باعث شده است تا افراد زیادی تالاب پانتانال را به عنوان مفصد گردشگری خود برگزینند.

آبشار ایگواکو (lguacu)

این آبشار در مرز برزیل و آرژانتین واقع شده است. امروزه  این آبشار جزو شگفتی های بزرگ جهان شمرده می شود. همچنین این آبشار از امتداد 275 آبشار در امتداد روخانه ایگواکو تشکیل شده است. از جمله چشمگیرترین مکان دیدنی این آبشار می توان به گلوگاه شیطان که 82 متر ارتفاع دارد  اشاره کرد .

تنوع غذایی در برزیل

در این کشور غذا ها، به خصوص غذا های سنتی داری تنوع بسیار زیاد و بی نظیری می باشد. دز زیر به تعدادی از این غذا ها اشاره خواهیم کرد:

  • فیجوآدا (fejioada)
  • آکازاجه (Acaraj)
  • اسنک خیابانی
  • خورش ماهی (Pastel de nata) و...

نظری داده نشده


نظری بگذارید...