خانه محبوب هیتلر ملقب به آشیانه عقاب

آشیانه عقاب عنوانی است اعطایی به یک خانه نقلی در منطقه مشهور باواریا از شهر مونیخِ کشور آلمان که درست بر بلندای رشته کوه آلپ قرار گرفته است. این اقامتگاه کوچک و قدیمی در طول یکی دو دهه اخیر به یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی و گردشگری کشور آلمان تبدیل شده است و به همین خاطر، ما تصمیم گرفتیم تا در این مطلب از مجله گردشگری سِدره کمی بطور اختصاصی در مورد این اقامتگاه جذاب و دیدنی که به گواهی تاریخ همیشه مورد علاقه و احترام آدولف هیتلر (Adolf Hitler)، دیکتاتور مشهور نازی ها قرار داشته است، بپردازیم؛ پس با ماه همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه: گردشی مختصر در رویایی ترین شهرهای آلمان

آشیانه عقاب - Eagle's Nest

عکسی از آشیانه عقاب

نام آشیانه عقاب بی جهت بر روی خانه محبوب هیتلر قرار نگرفته است و به راحتی می توان شباهت های زیادی را بین این اقامتگاه کاملا ایمن برای هیتلر و یا لانه یا همان آشیانه عقاب پیدا نمود. اقامتگاه آشیانه عقاب ماحصل 13 ماه کارِ کارگران و مهندسان برجسته آلمانی تحت نظر مارتین بورمان (از سران رژیم و جانشین هیتلر) بر روی بلندترین بخش کوه آلپ؛ یعنی کوه کول اشتاین که از ارتفاع 1834 متری برخوردار است، می باشد و در نهایت این منزل مسکونی در سال 1939 میلادی به عنوان هدیه ای ارزشمند در پنجاهمین سالِ تولد فرمانده ارتش آلمان نازی ها یعنی آدولف هیتلر، تقدیم وی شد تا او بتواند اوغات فراغت خود را در این اقامتگاه مرتفع و در کنار همسرش، خانم اِوا براون (Eva Braun) سپری نماید و البته از سوقصدها و عملیات انتخاری جهت نابودی خود نیز کاملا در امان باشد.

با تمام این اوصاف و به کار بردن بهترین امکانات در آن زمان و صرف بودجه نزدیک به 30 میلیون مارک آلمانی برای ساخت و تجهیز آشیانه عقاب، آدولف هیتلر در تمام طول عمر خود تنها 10 بار از این اقامتگاه مسکونی بازدید بعمل آورد و هر بار نیز طبق گفته نزدیکان وی، حتی المقدور نیم ساعت از وقت خود را در این خانه کوهستانی سپری و خیلی زود محیط خاص و منحصر به فرد اقامتگاه شخصی اش را ترک کرده است! البته عدم استقبال دیکتاتور نازی ها از آشیانه عقاب دلایل قابل توجهی دارد که از جمله آن ها می توان به عدم اعتماد هیتلر به محیط این خانه و همچنین ترس و وحشت وی از هجوم دشمنان در زمانی که جهت استراحت به این اقامتگاه کوهستانی می آمده است و کاملا از یاران خود فاصله می گرفته است، اشاره داشت. به هر حال هرچه که بود و هرچه که شد، همین عبور و مرورهای کم تعداد آدولف هیتلر به آشیانه عقاب بود که سبب گشت لااقل این مکان مسکونی در مقایسه با دیگر اماکن اقامتی هیتلر که در طول جنگ جهانی دوم تقریبا بخش اعظمی از آنان تخریب و به نابودی کشیده شده اند، کاملا سالم باقی بماند تا امروزه از آن به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های توریستی و گردشگری کشور آلمان یاد شود.

همچنین در خصوص آشیانه عقاب هیتلر این را نیز باید اضافه کنیم که این اقامتگاه کوهستانی از یک آسانسور 124 متری در کنار یک مسیر کوهستانی کاملا ویژه که تنها برای دسترسی به این خانه و به طول 6.5 کیلومتر احداث شده است نیز برخوردار می باشد. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید بعد از اعلام رسمی مرگ آدولف هیتلر (خودکشی او) در سراسر جهان، این نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده بودند که خیلی زود توانستند آشیانه عقاب رو به تسخیر خود در بیاورند و تا سال 1960 میلادی نیز آن را در اختیار کامل خود داشته باشند، تا اینکه بالاخره در همین سال و با توجه به مذاکرات سران دو کشور آلمان و آمریکا، تصمیم بر این شد که نیروهای نظامی ایالات متحده خیلی زود خود را از ارتفاعات کوه آلپ خارج کنند و این اقامتگاه کوهستانی و مدرن ر مجددا تقدیم آلمانی ها نمایند.

شهرت اصلی این مکان

عکسی از آشیانه عقاب

بسیاری از افراد صاحب نظر در زمینه های توریستی و گردشگری جهان معتقد هستند که این مکان عمده شهرت خود را مدیون ساخت و فیلمبرداری فیلمی به اسم والکری (Valkyrie) با جادوی بازیگری به نام تام کروز در آن می باشد که بخش هایی از این فیلم درست در همین لوکیشن آشیانه عقاب تصویربرداری شده است و بعد از اکران این فیلم در سینمای مختلف دنیا، اقامتگاه آشیانه عقاب هیتلر به شهرتی عجیب و باورنکردنی دست یافته است! لازم به ذکر است موضوع اصلی فیلم والکری در خصوص انجام یک سوقصد به جان دیکتاتور نازی ها؛ یعنی آدولف هیتلر می باشد.

در ادامه بخوانید: معروف ترین قلعه های تاریخی کشور آلمان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...