کمی با جاذبه های تاریخی آتن | یونان

یونان (Greece) کشوری است در بخش جنوب شرقی قاره اروپا که به لحاظ داشتن پیشینه تاریخی وسیع خود یکی از قدیمی ترین سرزمین های موجود بر روی کره زمین است و از آن به عنوان مهد تمدن غرب یاد می شود. یونان به خودی خود از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است که البته ما قصد داریم در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سدره کمی بیش از پیش شما را با جاذبه های تاریخی و اماکن باستانی موجود در پایتخت یونان؛ یعنی شهر آتن آشنا نماییم. بد نیست بدانید بسیاری از مفاهیم و وسایل رایج امروزی برخاسته از فرهنگ و تمدن یونانیان باستان در طول تاریخ بوده است که از جمله آن ها می توان به: دموکراسی، لنگر، مسابقات المپیک، فلسفه و غیره اشاره نماییم.

پیشنهاد مطالعه: عجایبی در مورد مثلث برمودا

آکروپلیس | Acropolis

عکسی از آکروپلیس

نخستین مکانی که توصیه می کنیم در هنگام حضورتان در پایتخت یونان؛ یعنی شهر آتن از ان بازدید کنید، تپه ای است موسوم به آکروپلیس که در آن می توانید با تعداد زیادی از بناهای باستانی و شگفت انگیز یونانی که البته در حال حاضر تنها بصورت خرابه هایی ارزشمند در این نقطه از آتن به چشم می خورند، مواجه شوید. بد نیست بدانید که آکروپلیس در واقع مشهورترین تپه موجود در شهر گسترده آتن است و ارتفاع آن معادل با 156 متر تخمین زده شده است.

بازار باستانی | Ancient Agora

عکسی از بازار باستانی

پس از بازدید از تپه آکروپلیس با تمام جذابیت های نهفته شده در آن، بهتر است سری به بازار باستانی یونانیان بزنید که درست در ضلع شمال غربی این تپه مرتفع قرار گرفته و آنطور که گفته می شود در گذشته این بازار یکی از مهمترین نقاط اجتماعی موجود در جامعه مردم آتن بوده است که از هیچ فرصتی برای گردآوردی دوستان و آشنایان خود در این مکان دریغ نمی کردند.

تئاتر دیونیسوس | Theatre of Dionysus

عکسی از تئاتر دیونیسوس

تاریخ گردهای علاقه مند به اماکن هنری یادشان باشد که حتما در سفر به آتن از تئاتر دیونیسوس دیدن فرمایند که بی اغراق یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین سالن های هنری در طول تاریخ جهان بحساب می آید. جالب است اگر بدانید بسیاری از نمایش های مطرح یونانی در ابتدا بر روی صحنه همین سالن نمایشی رفته و آنطور که در خصوص آن گفته می شود، ظرفیت تماشاچیان این مکان چیزی بالغ بر 17 هزار نفر بوده است!

پارتنون | Parthenon

عکسی از پارتنون

شاید واقعا نیازی به گفتن این موضوع نباشد که پارتنون نام یکی از برجسته ترین جاذبه های دیدنی و همچنین تاریخی موجود در شهر باستانی آتن است که بر بلندای تپه آکروپلیس قرار گرفته و بیشتر به سبب جنبه های ظاهری و همچنین قدمتی که در تار و بود این بنا نهفته شده است، از شهرت بسیاری نه تنها در یونان بلکه در کل دنیا برخوردار می باشد. شایان به ذکر است زمان اتمام ساخت این سازه یونانی که امروزه از آن به عناون نماد شهر آتن نیز یاد می شود، مربوط به سال 438 قبل از میلاد حضرت مسیح (ع) می باشد.

سازه آتن | Athena Nike

عکسی از سازه آتن

نمی شود به آتنِ یونان سفر کرد و از سازه اصلی این شهر که اتفاقا جزئی از توریستی ترین نقاط آن نیز بحساب می آید، بازدید بعمل نیاورد؛ سازه آتن یک مکان مقدس است که به گواهی تاریخ در سال 420 قبل از میلاد ساخته شده و یونانیان باستان برای برگزاری مراسم معروف پیروزی خواهی خود از خداوندگارشان در آن جمع می شدند و این مراسم را به نحواحسن برگزار می کردند. البته سازه آتنی که اکنون شما گردشگران عزیز موفق به تماشای آن خواهید شد، یک بنای بازسازی شده است؛ زیرا این سازه در سده هفتم دچار تخریب و ویرانی بسیار عظیمی شد.

ارختئوم | Erechtheum

عکسی از ارختئوم

اگر از تپه آکروپلیس بازدید کردید حتما به تماشای جاذبه ای به نام ارختئوم نیز بروید که حدودا 3500 سال قبل از ولادت مسیح ساخته شده و طبق اصول معماری آن دوران، باید بگوییم یک سازه کاملا استثنایی با توجه به حال و هوای حاکم در آن دوران ها بوده است. این بنا بطور کامل از سنگ های مرمر ساخته شده و به کار بردن شش مسجمه زن به عنوان ستون های بخشی از آن می تواند برای بسیاری از شما بازدید کنندگان این بنا جالب توجه باشد.

سازه زئوس | Olympian Zeus

عکسی از سازه زئوس

و اما آخرین جاذبه تاریخی و فوق العاده تماشایی که توصیه می کنیم حتما در مدت زمان اقامتتان در شهر جذاب و دیدنی آتن از آن بازدید نمایید، سازه زئوس است که به استناد اسناد و مدارک موثقی در گذشته دارای 104 ستون مستحکم بوده که امروزه تنها 15 عدد از این ستون ها جهت بازدید عموم گردشگران دنیا باقی مانده است. ستون های باقی مانده همگی دارای طولی معادل با 17 متر هستند که قطعا برای تماشای تمام هیبت و شکوه آنان باید از فاصله ای دورتر به آنان خیره شد. بد نیست بدانید که سازه زئوس یکی از جنجال برانگیزترین جاذبه های باستانی و همچنین گردشگری دنیا است که فقط زمان ساخت و تکمیل شدن آن چیزی نزدیک به 700 سال به طول انجامیده است. پروسه ساخت این بنا به خواست Peisistratos در سال 515 قبل از میلاد کلید خورد.

در ادامه بخوانید: نکاتی در خصوص سفر به ونیز

نظری داده نشده


نظری بگذارید...