آشنایی با غذاهای لذیذ ترکی

ترکیه یکی از مهمترین قطب های صنعت توریسم جهانی بحساب می آید که سالانه به دلایل زیادی از جمله وجود جاذبه های ناب گردشگری و همچنین کلی امکانات تفریحی توانسته پذیرای جمع زیادی از گردشگران اقصی نقاط دنیا شود. این کشور که به مقصد مورد علاقه بیش از 90٪ گردشگران ایرانی در کل دنیا نیز تبدیل شده است، یک سرزمین خوشمزه با کلی غذای گوشتی و غیر گوشتی محبوب و صد البته مشهور در تمام دنیا می باشد که تنها اگر کمی حوصله کنید و با مجله گردشگری سدره در ادامه این مطلب همراه باشید، ما شما را با تعدادی از لذیذ ترین غذاهای ترکی آشنا خواهیم نمود. ناگفته نماند فرهنگ غذایی ترکیه از شباهت بسیار زیادی با ذائقه خورد و خوراک ما ایرانی ها برخوردار است.

پیشنهاد مطالعه:  محبوب ترین غذاهای سرزمین مغرب | مراکش

دلمه | Dolma

عکسی از دلمه

اولین وجه اشتراک غذایی میان ما ایرانی ها با مردم ترکیه، همین غذای دلمه می باشد که البته باید بپذیریم ترک ها برای این غذا ارج و احترام بیشتری را قائل هستند! آشپزان ترکیه برای پخت این غذا از گوشت چرخ کرده، برنج پخته شده، سبزیجات و همچنین در صورت تمایل مقداری میوه خشک شده استفاده می کنند و تمام این ترکیبات خوشمزه را در داخل برگ مو ریخته و آن را بصورت استوانه ای و کاملا باریک آماده می کنند. دلمه در فرهنگ غذایی این کشور بیشتر برای مراسم ها و مهمانی های رسمی تدارک دیده می شود.

ایمام بایلدی | Imam bayıldı

عکسی از ایمام بایلدی

اگر نسبت به مصرف بادمجان حساسیت ندارید و می توانید آن را بصورت های مختلفی نوش جان کنید، ما به شما توصیه می کنیم در سفرتان به ترکیه حتما از غذای ایمام بایلدی نیز استفاده کنید. ایمام بایلدی در واقع همان بادمجان شکم پُر به سبک آشپزان ترکی است که داخل آن را خالی کرده و ترکیبی از موادی همچون: سیر، پیاز، گوشت چرخ کرده، بلغور و همچنین برنج را در آن جای می دهند.

دونر کباب | Doner kebab

دونر کباب یا همان کباب ترکی یکی از اصلی ترین غذاهای گوشتی موجود در فرهنگ خورد و خوراک اهالی ترکیه است که بی اغراق یکی از خوشمزه ترین کباب های جهان نیز بحساب می آید. قطعا تا کنون تعداد زیادی از شما مخاطبان عزیز موفق به چشیدن طعم دونر کباب های ایران شده اید اما باید بدانید که مزه اصل و اساسی این غذای گوشتی، فقط و فقط در خاک کشور ترکیه نهفته شده است و به همین خاطر یادتان باشد که در سفر خود به هر یک از شهرهای کشور ترکیه حتما از دونر کباب های خالص آن نیز مقداری نوش جان فرمائید.

مانتی | Manti

عکسی از مانتی

به لیست غذاهای خوشمزه و لذیذ ترکیه، نام این غذا را نیز اضافه کنید که قطعا از خوردن آن پشیمان نخواهید شد! مانتی در حقیقت به کوفته های خمیری شکل گفته می شود که دارای محتوای گوشتی در درون خود هستند و سپس برای مدت زمانی مشخص در داخل آب جوش قرار داده می شوند و بعد از آن نیز در ترکیبی از آرد، نعناع، ماست، تخم مرغ، گوجه، سیر و دیگر ادویه های محلی غلطانده شده و با یکبار حرارت دهی دیگر، آماده سرو کردن می شود. فراموش نکنید مانتی هم از پرچم داران صنعت غذایی کشور ترکیه بحساب آورده می شود.

ایچلی کوفته | Icli

عکسی از ایچلی کوفته

از دیگر شباهات فرهنگی غذایی ایرانی با ترکی وجود انواع و اقسام کوفته های مختلف در سنت غذایی هر دو ملت ایران و ترکیه می باشد که البته در این بخش باید بگوییم تنوع کوفته ای در فرهنگ غذایی ما ایرانی ها بیشتر از مردمان ترک زبان می باشد. ایچلی کوفته غذایی است که از بلغور تهیه می شود و در داخل آن همواره از مقداری گوشت چرخ کرده، پیاز و جعفری، سیر و دیگر سبزیجات و ادویه های محلی استفاده می شود. ایچلی کوفته یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین غذاهای ترکیه بحساب می آید که نباید از کنار طعم و مزه آن به سادگی عبور کرد.

کمپیر | Kumpir

عکسی از کمپیر

کمپیر یک غذای سالم و فوق العاده سیر کننده است که از مواد مختلفی همچون: گوشت گوسفند و یا گوساله، سبزیجات تازه، ادویه و همچنین سیب زمینی تهیه می شود. کمپیر در واقع سیب زمینی شکم پُر است که تمام مواد غذایی گفته شده را در  داخل خود جای می دهد. کمپیر در فرهنگ غذایی مردمان ترکیه از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است. 

لاهماجون | Lahmacun

عکسی از لاهماجون

لاهماجون در واقع همان پیتزای خاص و ویژه ترکیه است که شرط اولیه خوشمزه بودن آن، استفاده از خمیر یوفکا برای تهیه و پخت آن بحساب می آید. لاهماجون ترکیه از انواع و اقسام طعم ها و مدل ها برخوردار است و همچون پیتزا می توان با طیف وسیعی از انواع آن در کشور ترکیه مواجه شد و حسابی از چشیدن طعم و مزه فوق العاده آن لذت برد.

پیده | Pide

عکسی از پیده

در ترکیه فقط این لاهماجون نیست که از آن به عنوان پیتزای ترکی یاد می شود و پیده نیز غذایی است که برای خطاب نمودن آن از عبارت پیتزای ترکی نیز استفاده می شود و به همین خاطر معمولا وقتی شما به یکی از رستوران های ترکیه مراجعه می کنید و سفارش پیتزای ترکی را می دهید، یا بایستی اعلام کنید که پیده را میل می کنید و یا لاهماجون و یا اینکه شخص گارسون از شما این سوال را خواهد کرد! به هر حال؛ محتویات هر دو غذا (لاهماجون و پیده) با هم یکسان و تنها این پیده است که خمیر آن به شکل و شمایل قایقی می باشد.

در ادامه بخوانید: بازدید از آلاچاتی | شهری تاریخی با خانه های سنگی در ترکیه

نظری داده نشده


نظری بگذارید...