معروف ترین قلعه های تاریخی کشور آلمان

آلمان از جمله کشورهای ریشه دار و تاریخی جهان است که به راحتی می توان با کمی گشت و گذار در اقصی نقاط آن با جاذبه های مختلفتوریستی و گردشگری، اماکن طبیعی و همچنین تعداد زیادی از بناهای تاریخی قابل توجه مواجه شد. در آلمان تا دلتان بخواهد قلعه های باستانی و قدمتی وجود دارد که هر کدامشان راوی داستان ها و افسانه های عجیب و غریب متعددی برای خود می باشند. بسیاری از این قلعه های تاریخی متعلق هستند به پادشاهان آلمانی و شاهزادگان آنان، ملکه ها و الیزابت ها و همچنین جادوگران مشهور این کشور که اگر در ادامه این مطلب مثل همیشه با مجله گردشگری سِدره همراه شوید، با تعدادی از دیدنی ترین قلعه های تاریخی کشور آلمان آشنا خواهید شد؛ پس با ما همراه باشید.

ویشرینگ

عکسی از ویشرینگ

ویشرینگ (Vischering) یک قلعه جادویی در داخل یک خندق از منطقه مانستر می باشد که امروزه به دلیل جذب توریست برای صنعت توریسم آلمان، دور تا دور آن را آب فرا گرفته است تا هم سبب شادابی طبیعت پیرامون این قلعه گردد و هم منجر به ایجاد یک چشم انداز غیر قابل توصیف برای بازدید کنندگان این قلعه تاریخی باشد. قلعه ویشرینگ در سال 1271 میلادی به فرمان گرهارد فن در ماریک با مقدار زیادی ماسه و سنگ ساخته شده و دارای یک عدد کلیسا، دیوارهای بسیار مستحکم دفاعی و همچنین یک پل متحرک برای رفتن به آن سوی خندق بوده است که البته امروزه به تمامی این موارد باید یک عدد موزه دیدنی و یک رستوران کلاسیک را نیز اضافه کرد که باعث می شوند یک روز گردشی مناسب را در منطقه مانستر که از جمله تاریخی ترین مناطق موجود در کل کشور آلمان می باشد، سپری نمایید.

هایدلبرگ

عکسی از هایدلبرگ

قلعه هایدلبرگ (Heidelberg) نام یکی از بزرگترین و همچینن باشکوه ترین بناهای باستانی جمهوری فدرال آلمان است که درست در مقابل شهر هایدلبرگ در ناحیه جنوب غربی این کشور واقع شده است. این قلعه که نمونه بارزی از هنر و تجلی عصر رنسانس اروپا در ظاهر و باطن خود می باشد، به نسبت سایر قلعه های تاریخی آلمانی ها که در طول تمامی این سال ها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اند و از امکانات توریستی و گردشگری مناسبی نیز برخوردار شدند، از امکانات بسیار کمتر برخوردار می باشد. البته ناگفته نماند که قلعه تاریخی هایدلبرگ در طول تمام دوران خود دوبار بصورت کاملا جدی مورد تخریب و ویرانی قرار گرفت که یکی بر اثر جنگ 30 ساله آلمان با دولت هی قدرتمند مرکزی بود و دیگری نیز بر اثر اصابت رعد و برق بوده است که سبب گشت بخش های زیادی از این قلعه باستانی در آتشی فروزان بطور تمام و کمال از بین برود؛ اما با این حال هنوز هم بخش هایی از این بنای جادویی و بسیار تماشایی موجود می باشد که قطعا ارزش یکبار بازدید از آن را خواهد داشت.

زیگمارینن

عکسی از قلعه زیگمارینن

زیگمارینن نام یک قلعه تاریخی بسیار دیدنی در شهری به همین نام از ایالت بادن وورتمبرگ می باشد که به گواهی تاریخ در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است و در خلال سده شانزدهم تا نوزدهم میلادی نیز مکان زندگی بسیاری از شاهان منطقه و فرزندگان آنان بوده است. قلعه زیگمارینن (Sigmaringen) در طول تاریخ به وسعت کنونی خود دست پیدا کرده است و با توجه به تصاویر موجود از تکامل این بنای باستانی، باید بپذیریم که هر شاه ژرمنی در طول سلطنت خود اقدام به اضافه کردن بخش های مختلفی به این قلعه پر رمز و راز کرده است تا امروز ما شاهد چنین شاهکار تاریخی و باارزشی در کشور آلمان باشیم.

لیختنشتاین

عکسی از قلعه ایختنشتاین

لیختنشتاین (Lichtenstein) نام یکی از معروف ترین قلعه های تاریخی آلمان است که تاکنون بارها از آن برای تهیه فیلم های سینمایی و یا مجموعه های تلویزیونی جذاب استفاده کرده اند و به همین دلیل از شهرت خاصی در جهان برخوردارمی باشد. قلعه لیختنشتاین نخستین دژ مستحکم ساخته شده در منطقه سوبیان آلپ بوده است که بعدها در گذر زمان، مکان های باشکوه و قلعه های شاهانه دیگری نیز در کنار آن و در همین نقطه از کشور آلمان ساخته شده است. داخل این قلعه هنوز هم به سبک و سیاق معماری قرون وسطایی دیزاین شده است و در هر طبقه ای از آن یک مجموعه دیدنی جهت بازدید گردشگران قرار گرفته است که به کمک راهنمایان محلی از همان لحظه نخست وارد شدن به قلعه، آنان را با تاریخچه کهن این بنا و همچنین محتویاتی که در آن مستقر شده اند، آشنا می نمایند.

بورگ التز

عکسی از بورگ التز

بورگ التز یک قلعه تقریبا سالم و دست نخورده در نزدیکی رودخانه موزِل می باشد که در سده دوازدهم میلادی ساخته شده است و آنطور که در کتاب ها و نوشته های مربوط به آن آورده شده است، در هیچ جنگ و درگیری که آلمان ها در آن حضور داشته اند، حتی 1 درصد هم دچار خرابی و ویرانی نشده است. فضای داخلی قلعه التز کماکان به شکل و شمایل اولیه خود باقی مانده است و مالکیت آن نیز هنوز در دست خانواده های بومی و قدیمی ساکن در منطقه می باشند که البته اجازه بازدید از آن را به هر گردشگر داخلی و خارجی داده اند! در این بنای باستانی شما می توانید با مجموعه های مختلفی از سلاح های جنگی، هنری و همچنین ظروف چینی مواجه شوید و حسابی از بودن در اقلیم طبیعی که دور تا دور قلعه بورگ التز رو در برگرفته است، لذت ببرید.

ورنیگه روده

عکسی از قلعه ورنیگه روده

قلعه Wernigerode در بین تمامی قلعه های تاریخی و باستانی کشور آلمان از قدمت کمتری برخوردار است و به دلیل اتمام مراحل ساخت این بنا در اواخر سال های سده نوزدهم میلادی، گردشگران می توانند با معماری نسبتا نوین آن ارتباط بهتری برقرار نمایند. قلعه ورنیگه روده در حال حاضر برترین جاذبه تاریخی و توریستی موجود در ایالت زاگسن آنهالت بحساب می آید و از یک موزه جذاب و دیدنی نیز در ساختمان اصلی خود برخوردار می باشد.

کاخ باشکوه سن سوسی

عکسی از کاخ سن سوسی

و اما پرچم دار بناهای تاریخی و جاذبه های جذاب و توریستی آلمان که شاید بهترین کلمه برای توصیف آن همین صفت باشکوه باشد که به حق نیز قطعا همینطور خواهد بود! کاخ سن سوسی (Sanssouci) در مرکز ایالت براندنبورگ؛ یعنی شهر پوتسدام قرار گرفته است و هم به عنوان یکی از چشم نواز ترین قلعه های تاریخی کل کشور آلمان بحساب می آید و هم به عنوان یکی از 4 کاخ فوق العاده مجلل کل قاره اروپا تلقی می شود. سفر به آلمان بدون بازدید از مجموعه سن سوسی تقریبا بی معنا خواهد بود چرا که دور تا دور این کاخ بزرگ را پوشش های انبوهی از گیاهان و همچنین تعداد زیادی از بنای دیدنی دیگر استقرار یافته اند.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...