برترین جاذبه های گردشگری گرجستان

گرجستان (Georgia) سرزمینی است میان قاره های آسیا و اروپا که درست بر روی مشترک آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، تفلیس نام دارد و از جمله مقاصد توریستی و گردشگری ایرانیان در کل دنیا بحساب می آید. کشور گرجستان با اینکه در منطقه اوراسیا قرار گرفته است اما در تمام ابعاد حقوقی و حقیق خود از اتحادیه اروپا تبعیت می کند و از این رو می توان آن را یک کشور تمام اروپایی قلمداد نماییم. در سرزمین گرجی ها همه نوع امکانات رفاهی و تفریحی موجود می باشد تا هیچ کس از سفر به چنین نقطه ای چهان پشیمان نشود! در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری گرجستان آشنا نماییم.

تفلیس

عکسی از شهر تفلیس

با احترام به تمامی اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری بسیار دیدنی موجود در سراسر کشور گرجستان، اما این پایتخت گرجی ها است که مقصد اول هر توریست و مسافر سفر کرده ای به این سرزمین خواهد بود. شهر تفلیس یکی از بی نظیر ترین پایتخت های جهان است که در اوج تمیزی محیطی خود دارای ترکیبی از سبک های سنتی و کلاسیک در کنار سبک های مدرن و امروزی در سطح خود می باشد و به همین خاطر می توان آن را مقصدی مناسب برای هر گردشگر و توریستی با هر نوع سلیقه و نظری قلمداد کرد. در شهر تفلیس بخش زیادی از تاریخچه عجیب و غریب گرجستان نهفته شده است که توصیه می کنیم در صورت سفر به این کشور، حتما از این شهر جذاب و تماشایی نیز بازدید بعمل آورید.

اوپلیستسیخه

عکسی از اوپلیستسیخه

اوپلیستسیخه نام یک شهر سنگی قدیمی و بسیار نامی در ابعاد جهانی است که بر روی یکی از تپه های ناحیه غربی ساحل رود کر واقع شده است. این شهر به دلیل قدمت بالای خود در سال 2007 میلادی به عنوان یک جاذبه جهانی در فهرست آثار سازمان یونسکو به ثبت رسیده شد و می توان در آن با سنگ هایی مواجه شد که از پیشینه ای هزار ساله برخوردار می باشند! البته ناگفته نماند که نمای کلی این شهر سنگی و بسیار تاریخی از ترکیب معماری های مسیحی و غیر مسیحی تشکیل شده است.

قلعه ناریکلا

عکسی از ناریکالا

یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان که در شهر تفلیس قرار گرفته است، همین قلعه تاریخی و بسیار دیدنی می باشد که بازدید کنندگان می توانند با حضور در آن به یک چشم انداز فوق العاده از نمای کلی شهر و همچنین رود کر دست پیدا نمایند. قدمت این قلعه باستانی مربوط می شود به قرن چهارم میلادی و طبق گفته مورخان و باستان شناسان گرجی نیز در طول تاریخ، بناها و ساختمان های مختلفی به این دژ مستحکم تاریخی اضافه و یا کم شده است و شکل فعلی آن نیز مربوط می شود به عصر حکومت مغول ها در گرجستان که اسم نارین را نیز آنان برای نخستین بار بر روی این بنا گذاشتند و در اثر گذر زمان، نام آن به ناریکلا تغییر کرده است. شایان به ذکر است در قسمت پایین دست این قلعه تاریخ، کلیسایی به اسم سنت نیکلاس قرار گرفته است که قطعا بازدید از این مکان مذهبی نیز نمی تواند برایتان خالی از لطف باشد.

باتومی

عکسی از باتومی

باتومی نام یک شهر بندری فوق العاده توریستی و همچنین دیدنی در کشور گرجستان است که از محبوبیت قابل توجهی نیز در میان گردشگران و توریست های این کشور برخوردار می باشد. در شهر باتومی شما با تعداد زیادی از موزه های هنری، پارک های خانوادگی بسیار بزرگ، کافه رستوران های کلاسیک، کلیساهای باستانی، باغ گیاه شناسی، آکواریم ماهی ها و همچنین تله کابین آرگو رو به رو خواهید شد که قطعا اجازه سپری کردن اوقات ناخوشایند را از شما سلب خواهند نمود. ناگفته نماند در این شهر موزه های تاریخی متعددی نیز وجود دارند که می توانند شما را با تاریخچه پر فراز و نشیب گرجی ها بیش از پیش آشنا نمایند.

متسختا

عکسی از متسختا

متسختا نام شهری است کوچک اما با پتانسیل های توریستی و گردشگری فراوان در حوالی رودخانه های آراگوی و کر! از این شهر در دنیا به عنوان پایتخت معنوی کشور گرجستان یاد می شود و شما گردشگران عزیز می توانید در آن با تعداد زیادی از بناهای تاریخی و همچنین جذابی که ممکن است تنها برای یکبار در طول زندگی تان امکان بازدید از آن ها را داشته باشید، مواجه بشوید. لازم به ذکر است قدمت شهر تاریخی متسختا باز می گردد به نیمه دوم هزاره اول قبل از میلاد که به گواهی تاریخ از همان موقع نیز این شهر در حصاری از کوه های منطقه قرار داشته است.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...