غذاهای اصیل افغانی

دوستداران غذا و شکم گردهایی که به قصد آشنایی با فرهنگ های مختلف غذایی به اینسو و آنسوی دنیا سفر می کنند، بهتر است در یک زمان مقتضی سری هم به کشور افغانستان در بخش شرقی کشورمان بزنند و از غذاهای سنتی و همچنین شهری ملت دوست داشتنی افغانی مان کمی استفاده کنند. شاید برایتان غیر قابل باور باشد، اما هیچ چیزی به اندازه یک پذیرایی مناسب برای یک میزبان افغانی مهم تلقی نمی شود! اگر روزی مهمان سفره آن ها در خانه هایشان شوید، خود به عینه متوجه ارج و قربی که برایتان قائل می شوند، خواهید شد. به هر حال در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از غذاهای اصیل و محبوب افغانی آشنا نماییم. جالب است اگر بدانید فرهنگ غذایی این کشور تحت تاثیر بسزایی از آداب پخت و طبخ غذایی در بخش میانی قاره آسیا قرار دارد که قطعا مورد توجه ما گردشگران ایرانی نیز قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه: شکم گردی در میان برترین غذاهای قزاقستان

کچری قروت | Kecheri Quroot

عکسی از کچری قروت

اولین غذای اصیل و فوق العاده خوشمزه افغانستانی که حتما پیشنهاد می کنیم در سفرتان به این کشور مزه آن را بچشید، کچری قروت نام دارد که مشتکل از: قروت، برنج لک و همچنین کوفته می باشد. این غذا یقینا مورد توجه ما ایرانی ها قرار خواهد گرفت؛ زیرا هیچ ماده غذایی اضافه ای که مورد تایید ذائقه غذایی ما باشد در آن به کار نرفته است. بد نیست بدانید که اغلب مردم افغان از این غذا در فصل زمستان استفاده می کنند.

منتو | Mantoo

عکسی از منتو

منتو نام یکی از سنتی ترین غذاهای کشور افغانستان است که در اصل خمیری است پر شده با مقداری گوشت سرخ شده، پیاز، سیر، دنبه، گشنیز و مواردی دیگری که در داخل ظرف های مخصوصی قرار داده شده و روی آن را با نخود، لوبیا، رویه بادمجان و غیره تزئین می کنند. منتو از محبوبیت بسیار زیادی نزد مردم افغانستان برخوردار است.

شوربای کله | Shorba e Kala

عکسی از شوربای کله

یکی از شباهت های بسیار زیاد فرهنگ غذایی افغانستان با سنت آشپزی ما ایرانی ها محدود به همین غذا است که شوربای کله نامیده می شود. شوربای کله افغان ها در وافع همان کله پاچه ما ایرانی ها است؛ منتها بدون پاچه! طباخی های افغانستان کله گوسفند را خریداری می کنند و بعد از تمیز کردن دقیق، آن را در داخل دیگ هایی بزرگ قرار می دهند تا کف آن به اصطلاح گرفته شود و سپس مقداری پیاز، گندم، زردچوبه و همچنین نخود را به آن اضافه می کنند و در نهایت آن را بصورت کاسه ای نوش جان می کنند.

دلده | Dalda

عکسی از دلده

دلده نام یکی از پرطرفدارترین غذاهای افغانستان است که از ظاهری همچون آش منتها کمی غلیظ تر برخوردار است (میزان غلظت این غذا بسته به نظر آشپز دارد)؛ این غذا از مواد غذایی فوق العاده مقوی و مفیدی تهیه می شود و بیشتر از آن برای افرادی که به بیماری همچون سرماخوردگی مبتلا شده اند، استفاده می شود.

بولانی | Bolani

عکسی از بولانی

در کنار تمام غذاهای سنتی ای که از آنان تا به اینجای مطلب یاد کرده ایم، باید از بولانی نیز یادی کنیم که اتفاقا به تازگی توانسته در ویترین برترین غذاهای جهانی از سوی کشور افغانستان جای بگیرد و برای خود شهرت بسیاری را به ارمغان بیاورد. بولانی غذایی است که بدون روغن بایستی پخته شود و حتی المقدور باید از ظاهری همچون یک نیم دایره نیز برخوردار شود.

کابلی پلو | Kabuli palaw

عکسی از کابلی پلو

در بین تمام غذاهای برنجی افغانستان، این کابلی پلو است که از شهرتی بسیار زیاد برخوردار است و تقریبا تمامی کشورهای همسایه با ملت افغان از جایگاه و طعم فوق العاده آن مطلع هستند! این غذا از ترکیب برنج نازک، زرشک، کشمش، گوشت یخی، پسته و دیگر خلال های غذایی تهیه می شود و همیشه به سبب ظاهر بسیار شیک و رنگارنگ خود، افغانی ها از آن برای پذیرایی در مراسم و مجالس مهم خود بهره گیری می کنند.

دلمه | Dolma

عکسی از دلمه

دلمه از جمله غذاهای محبوب جهان است که در تمامی کشورهای دنیا می توان با انواع مختلفی از آن مواجه شد و در افغانستان نیز بیشتر دلمه برگ درخت انگور است طبخ و تهیه می شود. آشپزهای افغانی برای پخت این غذا از برگ های تازه درختان تاک استافده می کنند و داخل آن ها را با کوفته هایی که از قبل درست کرده اند، پر می نمایند.

در ادامه بخوانید: کمی با دیدنی های سرزمین لتونی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...