سفری جذاب به سوی دیدنی های بلاروس

بلاروس (Belarus) کشوری است قرار گرفته در بخش شرقی قاره ارو÷ا که همچون دیگر کشورهای این منطقه از جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی بسیاری برخوردار است. پایتخت کشور بلاروس شهر مینسک است و مرزهای مشترک آن با کشورهایی همچون لیتوانی، لتونی، لهستان، اوکراین و همچنین روسیه می باشد. جالب است بدانید طبق آمار رسمی سازمان مهاجرت این کشور، سالانه چیزی بالغ بر 100 هزار توریست و مسافر خارجی به سرزمین بلاروس سفر می کنند و از دیدنی های آن که در این مطلب از مجله گردشگری سدره قصد پرداختن به آن ها را برایتان کرده ایم، بازدید بعمل می آورند.

پیشنهاد مطالعه:  اوکراین و شهرهای توریستی آن

میر قلعه

عکسی از میر قلعه

نخستین مکانی که توصیه می کنیم در سفر خود به کشور بلاروس از آن دیدن نمایید، قلعه ای است به نام میر که در شهر Grodno واقع شده است و ساختار کلی آن متشکل است از سه نوع معماری مشهور اروپایی همچون رنسانس، باروک و گوتیک! میر قلعه یکی از معدود جاذبه های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو نیز می باشد که قطعا بازدید از آن با توجه به خانه های باستانی و همچنین باغات بزرگی که دور تا دور آن را فرا گرفته است؛ از جذابیت های خاصی برخوردار می باشد. ناگفته نماند که بلاروس همچون دیگر کشورهای اروپایی دارای تعداد بیشماری قلعه تاریخی و فوق العاده دیدنی نیز می باشد که میر (Mir Castle) قلعه یکی از این بناهای ارزشمند و قدمتی بحساب می آید.

دریاچه Braslav

عکسی از دریاچه Braslav

دریاچه Braslav در میان تمام دریاچه های کشور بلاروس از محبوبیت بیشتری نزد مردم این کشور برخوردار است و به دلیل قرار گرفتن در موقعیت مکانی کاملا چشم نواز با انواعی از ÷وشش های گیاهی و جانوری، بسیاری آن را با عنوان گردنبند آبی (Blue Necklace) خطاب می کنند. فارغ از این بحث ها؛ بلاروس بطور کلی دارای 300 دریاچه مختلف می باشد که گلِ سر سبد تمامی این دریاچه ها، دریاچه Braslev است که به گواهی اسناد و مدارک تاریخی حاصل آب شدن یکی از بزرگترین یخچال های اروپایی می باشد. از قلم نیافتد که در این دریاچه چیزی بالغ بر 300 گونه مختلف از ماهی ها نیز به چشم می خورد.

کلیسای Kalozha

عکسی از کلیسای Kalozha

Kalozha نام کلیسایی است باستانی با قدمتی بالغ بر هزار سال که تقریبا هر گردشگر و توریستی که به کشور بلاروس سفر کرده باشد، بازدید از این کلیسا را به سایر مسافران این کشور توصیه می کند. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید این کلیسا از هر گونه بلایای طبیعی و غیر طبیعی همچون جنگ، سیل و آتش سوزی تا کنون جان سالم به در برده است و همین امر سبب گشته تا بسیاری از گردشگران اقصی نقاط دنیا جهت حضور و بازدید آن پا به سرزمین بلاروس بگذارند.

موزه راه آهن

عکسی از موزه راه آهن

یکی از عجیب ترین و در عین حال دیدنی ترین موزه های حال حاضر دنیا، موزه راه آهنِ بلاروسی ها است که در شهر برست قرار گرفته است. این موزه از سال 2002 میلادی افتتاح شده است و اکنون در آن چیزی بالغ بر 50 قطار و لوکوموتیو مختلف به نمایش در آمده است که قطعا مورد توجه هر گردشگر و توریستی با هر نوع سلیقه و نظری نیز خواهد بود.

یادواره کشته شدگان جنگ خاتین

عکسی از یادواره کشته شدگان جنگ خاتین

خاتین (Khatyn) نام روستایی است که در حلال جنگ جهانی دوم آبستن حوادث بسیار وحشتناک و تلخی بوده است. این روستا از جمله مناطقی است که در طول حملات نازی ها به شدت مورد ویرانی قرار گرفت و تمام خانه های موجود در آن به همراه ساکنینشان در آتش جنگ و خشم ناشی از آن بطور کلی نابود شدند. اما با این حال سربازان ارتش آلمان نازی یکبار برای همیشه در سال 1943 میلادی با حمله ای وحشتناک تمام جمعیت ساکن در روستا را قتل عام کردند و سبب رقم زدن یک تراژدی غیر قابل وصف در طول تمام تاریخ شدند.

به همین خاطر یادبودی از 147 نفره کشته شده در این واقعه در کشور بلاروس ساخته شده است که مهمترین بخش آن، یک مجسمه از مردی است به نام یوزیف کمینسکی که از معدود بازماندگان این حادثه جنگی بشمار می رود و در بخشی از اظهارات خود آورده است که پسر زخمی وی در آغوش او جان به جان تسلیم کرده است. گردشگران و مسافران عزیز توجه داشته باشید که این یادبود از ارزش و جایگاه والایی برای مردم کشور بلاروس برخوردار می باشد و نباید در موقع حضور در این مکان مرتکب اعمالی خلاف اخلاف و رفتار شوید.

میدان استقلال

عکسی از میدان استقلال

استقلال نام یکی از میدان های بزرگ قاره اروپا است که در پایتخت کشور بلاروس؛ یعنی شهر مینسک قرار گرفته است. این میدان از کلی جذابیت بی انتها برای گردشگران و بازدید کنندگان برخوردار است و می توان در سراسر محیط پرامون آن با کافه رستوران های مختلف و همچنین انواع و اقسام فروشگاه های تجاری و اداری مواجه شد. البته ناگفته نماند که میدان استقلال تنها یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدن موجود در شهر مینسک است و می توان در این شهر با موزه ها و مکان های فوق العاده دیگری نیز مواجه شد که قطعا لذت مسافرت شما را دو چندان خواهند نمود.

پارک ملی Belovezhskaya Pushcha

عکسی از پارک ملی Belovezhskaya Pushcha

یکی دیگر از جاذبه های موجود در کشور بلاروس که هیچ فرقی نمی کند چه فصلی را برای حضور و بازدید از آن اختصاص می دهید، پارک ملی Belovezhskaya Pushcha است که از یک طرف به کشور بلاروس منتهی می شود و از طرفی دیگر به کشور لهستان! در این فضای سبز بسیار گسترده شما می توانید با انواع مختلفی از گونه های حیات وحش مواجه شوید و حسابی از بودن در چنین مکان طبیعت محور و سراسر سبزی لذت ببرید.

نمایشگاه ملی باله و اپرا

عکسی از نمایشگاه ملی باله و اپرا

این نمایشگاه یکی از جذاب ترین و همچنین پرطرفدار ترین مکان های موجود در کل کشور بلاروس است که برای نخستین بار در دهه 1930 میلادی فعالیت های نمایشگاهی خود را آغاز کرده است و از همان موقع تا کنون توانسته به خوبی نظر مثبت و راضی کننده گردشگران و بازدید کنندگان خود را بدست آورد. همچنین ناگفته نماند که شما می توانید جهت ورود به این نمایشگاه از مدتی قبل به فکر تهیه و رزرو بلیط آن باشید.

قلعه Nesvizh 

عکسی از قلعه Nesvizh

Nesvizh نیز همچون Mir Castle از قلعه های باستانی و تاریخی موجود در کشور بلاروس است که سالانه پذیرای جمع زیادی از گردشگران و اهالی غیر بومی این کشور اروپایی می باشد. قلعه Nesvizh به سبک و سیاق دپهای لهستانی ساخته شده است و آنطور که گقته می شود از جمله املاک خصوصی خاندان Radziwill بحساب آورده می شود که بعدها با گذشت زمان کاملا تغییر کاربری داده است و اکنون به عنوان یک موزه جذاب در کشور بلاروس به فعالیت های خود ادامه می دهد. لازم به ذکر است چندی ÷یش گروهی از باستان شناسان بلاروسی با کسب مجوزهای لازم شروع به ساخت و ساز مجدد قسمت های تخریب شده و همچنین اضافه کردن بخش های جدیدی به این بنای باستانی کردند که این عمل آنان همراه شد با موجی از سوی مورخان و سایر کارشناسان مربوط به این حوزه که اعتقاد داشتند و هنوز هم دارند که با این کار اصالت قلعه Nesvizh زیر سوال خواهد رفت. 

پارک پیروزی

عکسی از پارک پیروزی

به جرات می توان گفت که پارک پیروزی یکی از بهترین پارک های کل قاره اروپا بحساب می آید که در شهر مینسک (پایتخت بلاروس) قرار گرفته است و می توان در آن با امکانات مختلف تفریحی مواجه شد و حسابی از فضای سراسر سبز و با طراوت آن لذت برد. شایان به ذکر است که جمع زیادی از گردشگران دنیا معتقدند که این پارک در حقیقت نمونه مشابه میدان سرخِ کشور روسیه است که با اندکی دخل و تصرف در پایتخت بلاروسی ها ساخته شده است.

قلعه برست

عکسی از قلعه برست

و اما آخرین جاذبه ای که در این مطلب از مجله گردشگری سدره به آن خواهیم پرداخت، قلعه باستانی برست است که متعلق است به سده نوزدهم میلادی و همچنان می توان در بخش های داخلی آن با طرح اولیه ای که در زمان ساخت برای این دژ مستحکم بلاروسی در نظر گرفته شده بود؛ مواجه شد. این قلعه در شهر برست واقع شده است و از فاصله مکانی بسیار زیادی تا موزه راه آهن این شهر نیز برخوردار نیست. ناگفته نماند که قلعه برست از جمله مکان های مهم و استراتژیکی در دقایق اولیه جنگ دو دولت آلمان و شوروی سابق می باشد که قطعا بازدید از آن را بایستی در سفر به بلاروس، تجربه کرد.

در ادامه بخوانید: اسلوونی و جاذبه های گردشگری آن

نظری داده نشده


نظری بگذارید...