آشنایی با غذاهای منحصر به فرد خوزستانی

خوزستان پنجمین استان پر جمعیت ایران است که در بخش جنوبی غربی کشورمان قرار گرفته و از مردمانی بسیار مهمان نواز و خونگرم همچون سایر نواحی این مرز و بوم برخوردار می باشد. استان خوزستان به نسبت تمامی استان های جنوبی غربی و جنوبی کشورمان از جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی بیشتری برخوردار است و به لحاظ آماری، صنعت توریسم این استان یکی از فعال ترین و پر رونق ترین بخش های توریسم کل ایران را تشکیل می دهد؛ اما با این حال ما در این مطلب از مجله گردشگری سِدره قصد پرداختن به پتانسیل های توریستی و گردشگری این استانِ مظلوم کشورمان را نداریم و می خواهیم کمی بیش از پیش شما را با غذاهای فوق العاده خوشمزه و منحصر به فرد موجود در این خطه از سرزمین مادری مان آشنا نماییم. پس لطفا ما را در ادامه این مطلب تنها نگذارید.

پیشنهاد مطالعه: 10 غذای محبوب جمهوری آذربایجان

امگشت

عکسی از امگشت

امگشت نام یک غذای دریایی است که به دلیل عدم توجه کافی به آن هنوز هم بسیاری از مردم ایران با این غذای بسیار خوشمزه و لذیذ ناآشنا هستند. امگشت از ریختن نمک سود شده بر روی ماهی کباب شده به همراه مقداری شِوید پلو تهیه و میل می شود. عمده طرفداران این غذای برنجی، اعراب ساکن در استان خوزستان هستند که اتفاقا از مهارت بسیار بالا و ستودنی نیز جهت تدارک دیدن این غذای خوزستانی برخوردار می باشند. لازم به ذکر است که امگشت را می توان در سایر استان های جنوبی ایران نیز پیدا نمود؛ منتها اصل طعم و مزه این غذا در انحصار استان خوزستان می باشد!

خورش بامیه

عکسی از خورش بامیه

یکی از غذاهای کاملا عربی که در اثر گذر زمان و از طریق فرهنگ غذای آبادانی وارد منوهای غذایی ما شده است و امروزه حتی بین پایتخت نشینان کشورمان ینز به وفور تهیه و پخته می شود، خورش بامیه است. برای تهیه خورش بامیه اصلا لازم نیز از دست پخت عجیب و غریبی تبعیت کنید و تنها کافی است که همچون درست کردن خورش بادمجان عمل نمایید و به محض آمده شدن خورش، بامیه هایی را که از قبل قسمت انتهایی آن را بریده اید را به آن اضافه نمایید. البته توجه داشته باشید در خوزستان برای تهیه خورش بامیه ابتدا به ساکن، بامیه ها را با سیری درسته در یک ماهیتابه برای مدت زمانی محدود، تفت می دهند و سپس پس از مزه دار شدن؛ آن ها را به ظرف اصلی در حال پخت خورش به آرامی و با حوصله منتقل می نمایند.

فلافل

عکسی از فلافل

پرچم دار غذاهای خوزستان، فلافل نام دارد که البته اصلیت آن مربوط است به سرزمین لبنان و با گذشت زمان و بصورت کاملا تدریجی وارد فرهنگ غذایی ما ایرانیان شده است. امروزه می توان در هر کجای این مرز و بوم با مغازه های کوچک و حتی چرخ دستی های خیابانی مواجه شد که در حال پخت و پز به سبک و سیاق های مختلف از این نوع غذای ساندویچی می باشند. منتها باید توجه داشت که تنها با سفر به خوزستان و مخصوصا شهر آبادان در این استان است که شما می توانید با طعم و مزه جادویی و فوق العاده نابِ این غذا مواجه شوید و آن را امتحان نمایید. فلافل از چرخ کردن نخود نیم پز یا خیس خورده به همراه خمیر نان باگت و همچنین ادویه هایی منحصر به فرد و اختصاصی تهیه می شود و در آخر بصورت یک ساندویچ بسیار خوشمزه سرو می شود.

رنگینک

عکسی از رنگینک

رنگینک نام یکی از شیرینی هیا رایج در اقصی نقاط ایران است که به راحتی می توان این شیرینی را از قنادی های شهرهای مختلف کشور تهیه نمود. شیرینی رنگینک از ترکیب رطب (خرما) درجه یک با آرد سفید، خاک قند و همچنین مقداری دارچین و سپس تفت داده شدن در روغن پخته می شود و مزه اصلی آن را تنها می توان در استان های جنوبی کشورمان، علی الخصوص استان خوزستان چشید!

کبه عربی

عکسی از کبه عربی

یکی دیگر از غذاهای سنتی و منحصر به فرد خوزستانی، کبه عربی است که از ترکیب برنج، تخم مرغ، سیب زمینی و همچنین مقدار مشخصی نمک و زردچوبه تهیه می شود. برای درست کردن این غذا ابتدا می بایست برنج را بصورت شیربرنج در آورید و سپس سیب زمینی های رنده شده را به ان اضافه نمایید. در قسمت بعدی از آشپزی تان، تخم مرغ و نمک و زردچوبه را به آن بیافزایید و سپس با دست هایی کاملا تمیز تمام متریال های گفته شده را با یکدیگر ورز دهید و در نهایت آن را برای سرخ کردن در داخل ماهیتابه ای از روغن قرار دهید.

سمبوسه

عکسی از سمبوسه

سمبوسه را نیز می توان به عنوان شاخص ترین غذای اصیل خوزستانی در فرهنگ غذایی کشورمان بحساب بیاوریم منتها برای این منظور باید چشمانمان را بر روی فلافل های استان خوزستان ببندیم! فارغ از این موارد رقابتی، سمبوسه نیز یکی از خوشمزه ترین غذاهای استان خوزستان و مخصوصا شهر آبادان می باشد که البته از فرهنگ غذای هندوستانی ها وارد منوی خوراکی های ایران شده است. در خوزستان سمبوسه ها را با نان، سیب زمینی، تره و جعفری خالی تهیه می کنند که ناگفته نماند برای درک بهتری از سمبوسه و علاقه مند شدن به این غذای دوست داشتنی، پیشنهاد می کنیم حتما در سفر خود به استان جنگ زده خوزستان سری هم به شهر آبادان این استان بزنید و از سمبوسه هایی که با ادویه هایی جادویی و مختصِ آبادان درست می شوند، امتحان نمایید. لازم به ذکر است سمبوسه باید دارای شکلی مثلثی باشد!

ماهی صبور

عکسی از ماهی صبور

از جمله غذاهای دریایی و محلی موجود در فرهنگ غذایی خوزستانی ها می توان به ماهی صبور شکم پُر اشاره کرد که ماهی است کاملا گوشتی با تیغ های ریز و متعدد که تمام کدبانوها و آشپزهای استان خوزستان داخل آن را خالی کرده و سپس با تمرهندی، فلفل قرمز، شنبلیله، سیر، گشنیز، پیاز و مقداری ادویه جات مخصوص به نواحی جنوبی کشورمان پر می نمایند.

پاکوره

عکسی از پاکوره

یکی از غذاهای فوق العاده محبوب اما وارد شده از فرهنگ غذای هندی ها به داخل کشور ما، پاکوره سیب زمینی است که امروزه در انواع و اقسام مدل ها و مزه ها در استان های گوناگون کشورمان تهیه و پخته می شود. پاکوره از ترکیب سیب زمینی با مقداری جعفری، پیاز و ادویه درست می شود و بهترین نوع آن را می توان در بین تمامی شهرهای خوزستانی، در شهر آبادان میل نمود. شایان به ذکر است که غذای پاکوره از دستور پخت نه چندان سختی برخوردار است و باید آن را بصورت لقمه ای میل کنید.

قلیه ماهی

عکسی از قلیه ماهی

و اما غذایی به اسم قلیه ماهی؛ قلیه ماهی از آن دسته غذاهایی است که تنها با یکبار خوردن و چشیدن طعم و مزه جادویی آن تا مدت ها مبهوت خوشمزگی آن خواهید شد. این غذا از جمله سنتی ترین غذاهای استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان بحساب می آید که بایستی برای تهیه آن حتما از ماهی های بدون استخوان همچون شوریده، هامور، حلوا، سیاه، سنگسر و غیره استفاده نمود. طرز تهیه و پخت قلیه ماهی همچون قرمه سبزی می باشد و حتی می توان فاکتورهای مشابه زیادی را بین این دو غذای محبوب و دوست داشتنی کشورمان پیدا نمود. همچنین در صورت تمایل به پخت یک قلیه ماهی فوق العاده لذیذ، توصیه می کنیم حتما ماهی مورد نظر خود را به قسمت های مربعی شکل برش دهید و سپس از آن استفاده نمایید.

در ادامه بخوانید: 4 شهر استثنایی در مجارستان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...